Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
jammes

Samochód - nowy czy używany?

Recommended Posts

Chodzi o w miarę dobrej klasy auto do około 80 tys zł. Zastanawiamy się nad dwiema opcjami, samochodem nowym lub używanym. Możecie polecić coś w tym zakresie??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż, trudno jest jednoznacznie stwierdzić, bo to dosyć szeroki temat.

Zależy jeszcze w jakiej konfiguracji, jakie to ma być finansowanie - czyli czy to ma być zakup za gotówkę, czy może leasing np leasing operacyjny.

Kolejna kwestia to czy to będzie robione na firmę czy może będzie to zakup detaliczny. Na firmę można wiele podatków odliczyć od VAT-u czy podatku dochodowego (oczywiście zależy, czy ktoś jest VAT-owcem czy może ryczałtowcem). Krótko mówiąc jest trochę zmiennych.

Warto podjechać do jakiego salonu, sprawdzić co i jak. Np tutaj: https://nordauto-olsztyn.volvocars-partner.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy na jaki kogo stać. Dla mnie ideał to taki 3-4 letni używany. Już sporo tańszy a nadal w idealnym stanie. Zrobić przegląd, wymiany filtrów,. porządną polerkę http://0o2.pl/produkty-firmy-menzerna/mhd/ i spokojnie można jeździć jak nówką. Długo i bez większych usterek. A 10-cio letnie opłata cię wtedy sprzedać i znowu zakupić takiego 4- latka. Ja już jakiś czas tak robię i bardzo mało do aut dokładam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy korzystaliście z leasingu vw https://www.vwfs.pl/ ? Leasing konsumencki zapewnia znacznie niższe miesięczne raty leasingu w porównaniu do kredytu i umożliwia regularną zmianę samochodu na nowy. Oferta skierowana dotychczas wyłącznie do firm, jest już dostępna dla każdego. Ta oferta jest naprawdę świetna i zastanawiam się nad nią. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parę miesięcy temu wziąłem samochód od dealera w leasing. Na początku bałem się, że nie dam rady z opłatami, że za duża odpowiedzialność finansowa itp. Ale po rozmowie z kolegą zdecydowałem się na Toyote Corolla, do wyboru jest trochę modeli https://carberry.pl/brand/Toyota/Corolla   Samochód jest jak nowy z salonu, jestem zadowolony, że zdecydowałem się na leasing. Także polecam się rozeznać w tym temacie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porównanie kredytów samochodowych dostępnych dla klienta w różnych bankach pozwala na ocenę, który będzie najbardziej opłacalny. Aby nie tracić czasu na poszukiwanie samodzielnie atrakcyjnego kredytu na samochód, można skorzystać z aplikacji takiej jak kredytowy kalkulator. Kredyt samochodowy wybrany za jego pośrednictwem powinien spełnić wszystkie nasze oczekiwania, głównie pod względem jak najniższych kosztów https://www.bslubaczow.pl/kredyty-i/kredyt-samochodowy,138 Czy ktoś z Was korzystał już z kalkulatora kredytów samochodowych? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może sprowadzanie auta z usa? Nie nowe, tylko np. kilkuletnie. Nie sądzicie, że to powinno wyjść zdecydowanie korzystniej? Bo kupujesz nowe auto, to w ciągu kilku lat tracisz kilkadziesiąt tysięcy. Mając używany samochód też tracisz, ale dużo mniej. No ale ważne - to musi być sprawdzony egzemplarz, w dobrym stanie. I to się opłaca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak z mechanikami u Was? Lubię mieć pewność, że naprawa będzie wykonana porządnie. Z różnych firm korzystałem, ale efekty były raczej niezadowalające. Dopiero oferta firmy https://www.totalturbo.pl/ mnie zadowoliła. Kilkukrotnie zlecałem jej regenerację turbin moich klientów i wszystko zawsze było super, więc dlaczego by ich nie polecać? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie to najlepiej kupować samochody nowe ale wiadomo, że nie każdego na to stać, dlatego też ludzie sięgają po samochody używane. Jeśli już zamierzamy kupić samochoód używany to według mnie warto postawić na egzemplarz z niwielkim przebiegiem. Żeby więcej poczytać na ten temat warto zajrzeć na fora motoryzacyjne np. BMW forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli planujesz długi użytkowanie i potrzebujesz auta bez awarii to tylko nowe. Używane może być stare na zapas. My w firmie tylko kupujemy nowe, ale mamy jedno auto dostawcze, które jest stare i uzupełnia niedyspozycje jak pracownicy nie mogą wyjechać na mycie elewacji. Oczywiście są to koszty, ale większe koszty to stracona dniówka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×