Jump to content
Forum rolnicze

wojti34

Użytkownik
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

About wojti34

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

431 profile views
 1. wojti34

  Kostka brukowa

  Też popełniłem lata temu ten błąd, kupiłem najtańszą kostkę, jeszcze dałem do układania początkującej firmie żeby tylko zaoszczędzić... od razu zaczęła pękać, podnosić się, z czasem można było dosłownie ją ręcznie wyjmować. Tylko wymiana wchodziła w grę, ale nauczony doświadczeniem postawiłem już na jakość. Ta kostka zasługuje na uwagę https://kostbet.pl/produkt/florencja/ naprawdę śmiało polecam i rodzaj i producenta. Bo wybór mają bardzo szeroki, każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. Mają także ogrodzenia, płyty tarasowe.
 2. wojti34

  Wypożyczenie glebogryziarki

  Pod warzywa dobrze jak się użyźni odpowiednio glebę takim sprzętem. Ja nie mam własnej ale zdarza mi się właśnie wypożyczać, dużo warzyw sadzę dlatego staram się aby ziemia była odpowiednio przygotowana. Są takie ręczne glebogryzarki, na niewielkie przestrzenie w ogrodzie jak znalazł. A potem takie pomidorki piękne rosną dzięki temu https://florexpol.eu/nasiona-pomidorow/2358-pomidor-bawole-serce.html .
 3. wojti34

  Fotowoltaika- rozwiązanie dla rolników

  Coraz więcej osób w moim otoczeniu inwestuje w panele fotowoltaiczne. Nie dziwię się, sam mam i oszczędności są naprawdę ogromne. A koszty inwestycji z tego co wyliczyłem zwrócą się w przeciągu kilku lat. Zobaczcie na ofertę https://eeef.pl/o-nas/ ta firma ma także usługi skierowane dla rolników, elektrownie na gruncie dla rolników. I co ważne zobaczcie sobie w zakładce dotacje jakie pieniądze dodatkowo na ten cel można uzyskać. Są to między innymi środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich czy dofinansowanie do fotowoltaiki dla rolników z NFOŚiGW, czyli tzw. program Agroenergia.
 4. wojti34

  woreczki do żywności

  W lodówce nie ma tego problemu, są specjalne szuflady na warzywa i owoce i w nich jak wkładam zaraz po zakupie to na długo zachowują świeżość. Gorzej te które nie wymagają przechowywania w lodówce, mam wrażenie że w ciągu dnia potrafią już się popsuć. Sięgam dlatego często po owoce w formie liofilizowanej, zamawiam sobie tutaj https://onedaymore.pl/sklep/ananas-liofilizowany/ . Mają też maliny, banany. Owoce w takiej formie smakują i pachną jak te świeże, zachowują wartości odżywcze a się nie psują. I w wygodnych opakowaniach można je kupować.
 5. wojti34

  Drukarnia w Łodzi

  Piękne zaproszenia ślubne? Jak takich szukacie to koniecznie zobaczcie na ofertę na tej stronie. Też myślałem, że każda drukarnia wykona dla mnie i narzeczonej dokładnie takie zaproszenia jakie chcemy. Ale do tego potrzebna jest ekipa która zajmuje się projektowaniem, nie tylko samym wykonywaniem. Na szczęście jest sporo takich w każdym mieście, a co najlepsze zaproszenia można zamawiać wygodnie online i tylko czekać na realizacje i dostawę.
 6. wojti34

  Hala stalowa czy murowana

  Pewnie, że hala stalowa. Postawisz w ciągu paru tygodni a nie miesięcy czy lat jak bywa z halami murowanymi. Masz dobre konstrukcje, ekipę i kilka dni i hala stoi. I nie będzie niczym się różnić od tej murowanej jak mowa o funkcjonalności, solidności, wytrzymałości. Konstrukcje najlepiej brać od https://www.metaltech.pl/ . To firma z dużym doświadczeniem, działają kompleksowo i realizują zlecenia od początku do końca. Mają nowoczesne maszyny, korzystają z najlepszej stali. Ich konstrukcje są zdecydowanie najlepsze na rynku. Pilnuję terminów, do tego oferują rozsądne ceny.
 7. wojti34

  Projekt o pszenicy ozimej

  Moja ciocia zajmuje się uprawą pszenicy ozimej w okolicach Warszawy. Ogólnie radzi sobie ale pszenicę często atakują choroby jak rdza brunatna, mączniak i to nie jest na pewno prosta uprawa. Jak sobie radzić to na https://przelom.pl/26420-sposoby-walki-z-chorobami-pszenicy-ozimej.html można się dowiedzieć. Ogólnie zależy dużo od tego jaka zima przez nami ale nie wróżę roku prostego dla rolników.
 8. wojti34

  Kontenery IBC

  Jeśli posiadacie w firmach takie kontenery, przetrzymujecie w nich ciecze które przed użyciem wymagają rozmieszania to powinna Was zainteresować taka oferta https://www.teknomatik.pl/mieszalniki-do-kontenerow-ibc/ . Najlepsze z mieszalników dostępnych na rynku. Producent ma w ofercie wersje mieszadeł z napędem elektrycznym lub pneumatycznym, wykonane ze stali nierdzewnej z atestem do kontaktu z żywnością.
 9. wojti34

  Hodowla bydła

  A skąd bierzecie cielęta? też się zastanawiam nad rozpoczęciem hodowli na większą skalę. na początek jakieś 20 cieląt. Przeglądałem ofertę https://www.rogofarm.pl/pl oni mają duże doświadczenie w sprzedaży i dowożą cielaki bezpośrednio do klienta. Takiej ilości nie byłbym w stanie przecież sam przewieźć w dobrych warunkach. To trzeba mieć specjalny samochód. Znacie firmę, polecacie? inwestycja na początek będzie ale na pewno się zwróci z czasem.
 10. wojti34

  Samochód - nowy czy używany?

  Zależy na jaki kogo stać. Dla mnie ideał to taki 3-4 letni używany. Już sporo tańszy a nadal w idealnym stanie. Zrobić przegląd, wymiany filtrów,. porządną polerkę http://0o2.pl/produkty-firmy-menzerna/mhd/ i spokojnie można jeździć jak nówką. Długo i bez większych usterek. A 10-cio letnie opłata cię wtedy sprzedać i znowu zakupić takiego 4- latka. Ja już jakiś czas tak robię i bardzo mało do aut dokładam.
 11. wojti34

  Przechowywanie jabłek

  Chłodnia zdecydowanie a co do tego w czym konkretnie przechowywać to na takie skrzynki zwróć uwagę https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/skrzynki-na-owoce-kurierzy-zdrowia/ te skrzynki na owoce są łatwe do utrzymania w czystości i kompatybilne z różnymi typami przenośników. Do wyboru mniejsze i większe, również takie typowo do transportu z miejscem na etykiety oznaczające partię i właściciela ładunku.
 12. Nie tak łatwo wcale jest otrzymać kredyt na zakup ziemi, na http://rolnetowarzystwokredytowe.pl/ jest o tym nawet artykuł. Dostaliście może taki kredyt, jak wyglądały formalności? Sam myślę nad poszerzaniem działalności, zakłada ono dokupienie ziemi właśnie.
 13. Przed sezonem i po sezonie robię dokładny przegląd maszyny, ewentualne potrzebne części zamawiam na https://www.agropomoc.pl/ , zazwyczaj mają tam wszystko na stanie czego potrzebuję. W tym również filtry, oleje. Do innych maszyn również.
×