Jump to content
Forum rolnicze

brok

Użytkownik
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

 1. Czy ktoś z forumowiczów przerabiał może temat oprogramowania do fakturowania? Na co należy zwracac uwagę przy jego wyborze? Zależy mi na czymś możliwie prosty i możliwie intuicyjnym.
 2. Przy dużej produkcji, wysokich kosztach związanych z energią przede wszystkim elektryczną trzeba liczyć każdy kilowat. W związku z tym pojawia się pytanie o koszta. Zastanawiam się czy istnieją jakieś systemy przy pomocy których można byłoby w jakimś stopniu kontrolować koszta z tym związane?
 3. brok

  Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

  Oczywiście, że lepiej być ubezpieczonym, niż nie być ubezpieczonym. Tyle tylko, że ubezpieczenie to pewien koszt a nie każdemu chce się ten koszt ponosić. I w tym upatruje problem. Bo rolnictwo to branża podwyższonego ryzyka, a wykładanie raz w roku kasy na ubezpieczenie plonów, OC, siebie itd, może stanowić spory udział. Plusem dla rolników jest to, że istnieją dopłaty do ubezpieczeń plonów, ale nie obejmują one OC w życiu prywatnym. Na http://forumrolnicze.pl/topic/1511-ubezpieczenie-oc-w-życiu-prywatnym/ proponuję sprawdzić w jakich sytuacjach OC w życiu prywatnym się sprawdza.
 4. brok

  Biznes

  W przypadku biznesu jest tak, że oprócz obsługi aktualnych klientów, cały czas trzeba mieć parcie na to aby zdobywać nowych klientów. A jak można to robić? Ot chociażby przy pomocy reklamy. Przy czym reklamować trzeba się wszędzie tam, gdzie istnieje mozliwość znalezienia potencjalnych klientów. W sieci aktualnie najbardziej popularne są wyszukiwarki typu Google oraz portale typu Facebook. Proponuję zapoznać się z https://shineonagency.pl/jak-zdobyc-lajki-na-facebooku-firmy-przedstawiamy-10-sprawdzonych-sposobow/ - ciekawy tekst o tym jak zdobywać jajki na facebooku.
 5. brok

  Ogród

  Dorzucę jeszcze trzy grosze na temat oświetlenia do ogrodów, bo wiele osób coraz chętniej montuje lampy zasilane energią sieciową (chociaż bywają też światła zasilane energią słoneczną, ale ich intensywność nie jest zbyt duża). Chciałem zwrócić uwagę na konieczność zakupi oświetlenia w odpowiednio wysokiej klasie szczelności. Duży wybór z tego zakresu można znaleźć tutaj pod linkiem: https://oswietlenie-sklep.pl/
 6. brok

  Stoisko handlowe

  Potrzebujemy jakiegoś nowocześnie wyglądającego stoiska handlowego. Takiego do sprzedawania produktów i wyrobów ekologicznych... Możecie polecić coś w tym zakresie?
 7. Podobno można sprawdzić w dosyć szczegółowy sposób historię pojazdu ściągniętego z Niemiec. Pytanie gdzie i na jakiej zasadzie to dział?
 8. Gdzie polecacie wybrać się na jesienny urlop w Polsce? Mam tutaj na myśli kilkudniowy wyjazd - taki 4-5 dniowy, aby gdzieś się wyrwać w ciekawe miejsce...
 9. Oświetlenie LED-owe staje się powoli standardem i dobrze, bo jakość oświetlenia jest moim zdaniem lepsza. Dobrej jakości żarówki LEDowe są w stanie wytrzymać naprawdę długo. Proponuję zapoznać się z ich specyfikacją. Nie bez znaczenia jest również energooszczędność która w przypadku oświetlenia LED-owego jest faktem. Proponuję jeszcze sprawdzić tutaj: https://oswietlenie-sklep.pl/ Mają tam całkiem duży wybór oświetlenia.
 10. Czy ten zakaz już obowiązuje? Jak w praktyce ma to wyglądać? Trzeba trzymać psa w kojcu lub w innej tego rodzaju konstrukcji? Będę wdzięczny za ewentualne sugestie z tego zakresu.
 11. brok

  Bezpieczny kask motocyklowy

  Kaski zwykle podzielone są na trzy kluczowe i ogólnie przyjęte i akceptowane kategorie. Mianowicie, chodzi o: integralne, szczękowe i otwarte. Otwarte, jak sama nazwa wskazuje ochraniają tylną część głowy, natomiast twarz jest odkryta, może być schowana za szybką ochronną. Następne w kolejce są kaski szczękowe - tutaj również wybór jest całkiem duży i ostatnie w kolejce są kaski integralne - uchodzące za najbezpieczniejsze. Zajrzyj jeszcze tutaj pod linka: https://motocyklowekaski.wordpress.com/2018/08/28/kiedy-wymienic-kask-motocyklowy/ Tematyka ta została tam szerzej opisana.
 12. Przy dużej ilości dostaw, oraz odbiorców, standardowe zarządzanie przestaje być wystarczające. W związku z tym pojawia się pytanie, na temat procesów optymalizacyjnych jakie można wprowadzić. Aby lepiej kontrolować dochody, rozchody, klientów, zamówienia. Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć, co gdzie i za ile?
 13. Co powiecie o pracowniczych planach kapitałowych? Czy to jest dobry kierunek reformowania systemu emerytalnego? Czy jedynie jego kosmetyka. No i co powiecie o formie gromadzenia kapitału i przywilejach oraz warunkach jakie trzeba spełnić, aby można było z tego skorzystać zgodnie z założeniami?
 14. brok

  Jaki drut na pastucha?

  Przede wszystkim wykonany z takiego metalu, który dobrze przewodzi napięcie. Wydaje mi się, że w większości składów budowlanych spokojnie powinni mieć odpowiedniej jakości druty. Proponuję sprawdzić ten tuta drut miękki: https://www.metalurgia.pl/druty/druty-gole/druty-miekkie-zarzone-na-ze-stali-niskoweglowej
 15. Jeżeli jest taka możliwość, to jednym z lepszych sposobów jest po prostu wyłączenie sprzętu - o ile jest to możliwe. Są też różne zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, które stosuje się na co dzień. Jednym z nich są bezpieczniki które działają na takiej zasadzie, że gdy nagle pojawia się jakiś większy impuls, to obwód zostaje przerwany. Proponuję doczytać na temat zabezpieczeń stosowanych w rozdzielniach niskich i średnich napięć. Ich specyfikcję znajdziesz np tutaj pod linkiem: https://www.egsystem.pl/
×