Jump to content
Forum rolnicze

jammes

Użytkownik
 • Content Count

  207
 • Joined

 • Last visited

About jammes

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

761 profile views
 1. jammes

  Pracownicze plany kapitałowe

  Ciężko stwierdzić, czy to będzie dobry pomysł. Zauważcie, że jak na razie ZUS - nie sprawdza się. OFE - w zasadzie zlikwidowane, IKE - leży i kwiczy. Teraz to - no ciekawy jestem, czy będzie to funkcjonowało. Moim zdaniem nie, bo kasa jest mrożona i nie można z niej korzystać. Wolę osobiście oszczędzać samodzielnie: https://www.konto-studenckie.pl A jak można zobaczyć sobie w porównaniach na tej stronie banki mają coraz lepsze oferty na oszczędzanie. Szczeólnie pod studentów.
 2. Rozglądam się obecnie za dobrym ekspresem do kawy do biura. Czy możecie zarekomendować najlepsze urzadzenie?
 3. Jak w temacie. Macie wspólne konto czy osobne?
 4. jammes

  Przepisanie gospodarstwa

  Moim zdaniem nie jest to pytanie na forum, ale pytanie do kancelarii prawniczej. Będziesz musiał za poradę zapłacić, ale przynajmniej będziesz wiedział, jak wyglada sytuacja oraz czy rzeczywiście Ty będziesz mógł pobierać pieniadze. Pytanie czy wujek jest osobą samotną czy ma może dzieci? Jesli ma spadkobierców, musisz liczyć sie z kwestia zachowku. Skontaktuj się z kancelarią prawniczą https://adwokatzachowek.pl/ Powinni powiedzieć jak wygląda w tym przypadku kwestia zachowku.
 5. Co myślicie o dermovate ? Mi bardzo pomaga 3 dni smaruje znika wszystko i za tydzień niestety powrót , czy sterydy i opalanie to dobry pomysł ?
 6. Każdy ma inną anatomie stopy dlatego polecam mój sposób. Wybieram kilka modeli. Zakładam na każdą nogę inny but. Robię trochę kroków, kilka podskokow i ten co pasuje mniej odpada. I tak drogą eliminacji zostaje model optymalny dla mnie. Jeśli bierzesz pod uwagę zamówienie przez internet, polecam ten sklep https://dotenisa.pl Mają dobre ceny na wiele modeli.
 7. Witam Temat powtarzany wiele razy ale pytanie o taką konkretną sytuację: dachówka ceramiczna, pełne deskowanie, drewno zamówione teraz w grudniu bezpośrednio z tartaku, niesuszone, konstrukcja dachu raczej skomplikowana-co dalej- papa czy membrana oraz ocieplenie piana czy wełna? Następnie czym wykończyć skosy (poddasze użytkowe)- płyta k-g? Coś innego lepszego ?
 8. jammes

  Hurtownia alkoholu w Krakowie

  Alkoparty http://www.alkoparty.pl/wodki Po pierwsze bezkonkurencyjne ceny. Organizowaliśmy dość duze wesele tak wieć porównaliśmy sobie ceny z wieloma hurtowniami alkoholu działającymi w okolicach i zadna hurtownia nie była w stanie zaoferować korzystniejszej ceny. Po drugie darmowy transport Po trzecie świetna obsługa, bardzo fachowa ( doradzili nam jaki alkohol zamówić) Przy organizacji wesela na ponad 250 osób każda złotówka ma znaczenie.
 9. jammes

  Szlifowanie gładzi

  W jaki sposób powinno się szlifować gładź? Chodzi mi tutaj o wygładzenie drobnych nierówności
 10. jammes

  Sadzenie truskawek

  Dzień dobry Wszystkim, chciałam się skonsultować w kwestii przygotowania podłożna pod rabaty. Zacznę może od opisu punktu wyjścia: mam działkę z domkiem letniskowym, wcześniej działka długo leżała odłogiem, ziemia na niej jest piaszczysta, sucha, na działce były pojedyńcze nasadzenia i sporo sosen. Trudno powiedzieć, że działka porośnięta trawą, choć ewidentnie trawa jakiś zamiar miała żeby tam zaistnieć...natomiast była to obecność raczej skromna, więcej chyba wyrosło zielska różnej maści niż trawy. Ziemia na wierzchu dość mocno zbita, tak jakby taka skorupa a pod spodem piaseczek. Nie znam się na ogrodach więc o założenie tych rabat (dwa szerokie pasy po bokach działki, powierzchnia ok. 200m) poprosiłam firmę ogrodniczą. Napisałam jakie roślinki bym chciała, kupiłam podłoże (0,5 tony) i resztą firma miała się zająć. I zajęli się: roślinki wsadzone, zakupione podłoże wykorzystane, na wszystko położna taktura (poprosiłam o zmianę z agrowłókininy) i nasypana kora. Zastanawia mnie tylko fakt, że generalnie powierzchnia nie była w żaden sposób uprzątnięta z chwastów, ani też przeryta (pewnie są na to bardziej profesjonalne określenia) po całości i wymieszana z zakupionym podłożem. Pod poszczególne roślinki były kopane dołki i tam była mieszana ziemia. Reszta podłoża (zakupionej zmiemi) została rorzucona po wierzchu (czyli na resztki trawy i chwasty, które tam wcześniej rosły) i na to wszystko kartony i kora. Myślcie, że docelowo to będzie ok? Tzn. czy rośliny będą dobrze rosły? (rośliny to przykłądowo: horentnsje, rododendory, perovskia, pigwowiec, lilak palibin, krzewuszki ale też: borówki, 2 czereśnie, 2 morele, świdośliwa, rokitnik, zioła, poziomki, pięknotki). Czy ktoś moze zamawiał również truskawki online, na przykląd tutaj https://www.podkarpackiesady.pl/47-poziomki-i-truskawki ?
 11. jammes

  Instalacja domu inteligentnego

  A nie prościej zrobić wnękę za tabletem i zamontować puszkę i zwykłe gniazdko ku dołowi (czyli puszka otworem w dół), normalnie zatynkować, zostawić przestrzeń pod gniazdkiem, wpiąć zwykłą ładowarkę, wtedy kabel usb upchniesz tam a tablet ładnie wszystko zasłoni. Zerknij sobie również do tego sklepu: https://www.napad.pl/produkty-1033-5873-wtyk-rj-45-ekranowany-kat6 Na miejscu znajdziesz odpowiednie wyposażenie.
 12. Wszystko zależy jak długo chcesz się budować, jak np 6-8mc to się nie opłaca, ale jak powyżej to tylko agregat, taki 2,5KW spokojnie wystarcza i nie biez agregatu na siłę, tylko same gniazda 230V. W ten czas masz 2500W na gniazdku a przy sile gniazdo ma 830W tylko. Ogólnie w przypadku siły (3 fazy) gniazdko jest w tedy z jednej fazy czyli 1/3 podanej mocy. Dla tego lepiej kupić taki który ma tylko 2 gniazda 230V, masz pełną moc na gniazdku lub po połowie na dwóch. Teraz nie ma urządzeń na siłę, betoniarki, piły itp wszystko jest na 230V a agregaty na siłę są tańsze bo nie schodzą. Zerknij sobie na agregaty prądotwórcze w Leroy Merlin. Możesz tam w dobrej cenie kupić sprzęt Hagena.
 13. Jak to wygląda z waszej perspektywy? Czy zauważacie jakiś większy progres w budownictwie oraz stosowaniu różnego rodzaju materiałów budowlanych, które mają na celu podniesienie bezpieczeństwa ppoż, co ostatecznie jest opłacalne przecież dla wszystkich.
 14. Siemka. Jestem na wczesnym etapie budowy domu, 120m powierzchni użytkowej dom z "miękkim stropem" parterowy. Zastanawiam się nad sposobem ogrzewania. Byłem zdecydowany na powietrzna pompę ciepła ale coraz częściej słyszę o matach na prąd i ogólnie o ogrzewaniu elektrycznym. W co radzicie utopić pieniądze? Co będzie miało najlepszy stosunek efektywności do kosztów założenia i eksploatacji?
 15. jammes

  Rachunek bankowy firmowy

  Posiadanie rachunku bankowego jest obowiązkowe dla osób prowadzących zarejestrowaną działalność gospodarczą. Taki wymóg stawia chociażby Urząd Skarbowy. W związku z tym trzeba szukać możliwie najkorzystniejszych rozwiązań, ofert. Skoro standard obsługi, jakość obsługi w poszczególnych bankach jest na podobnym poziomie - więc po co przepłacać? Aktualny ranking kont firmowych na bieżący miesiąc można znaleźć na https://www.tanie-konto.pl/promocje/
×