Jump to content
Forum rolnicze

jammes

Użytkownik
 • Content Count

  176
 • Joined

 • Last visited

About jammes

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

603 profile views
 1. Tak często jak zachodzi tego konieczność: http://olbromski.pl/filtracja-oleju-przepracowanego Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak jest eksploatowane dane urządzenie. Filtracja oleju jest możliwa w przypadku różnego rodzaju olejów, w tym hydraulicznych, przekładniowych, turbinowych i maszynowych. Ważne, aby olej znajdował się w klasach lepkości wg ISO od 15 do 150. Jedynym rodzajem oleju, który nie możemy być poddany temu procesowi jest olej, w którym wydzieliła się sadza.
 2. jammes

  Jak się odchudzić

  Noo dobra... To zaczynam DUŻE zmiany , a zacznę od zrzucenia 15kg. - jak dobrze zacząć i szybko się niezniechecic. Z czego zrezygnować ?
 3. jammes

  Jaki system monitoringu?

  żeby zobaczyć co się dzieje w obejściu, to ci wystarczy kamera 2mpix i przeciętna optyka. Jeżeli chcesz zobaczyć konkretne punkty - też wystarczy 2mpix, ale z regulowanym obiektywem. Jeżeli kilka takich punktów - to albo kilka kamer albo jedna ruchoma, która będzie cyklicznie się przekręcać na kolejne punkty. Jeżeli chcesz policzyć ile brwi ma dostawca pizzy, to kamera będzie pewnie 1kpln+ https://gpwirk.pl/rejestratory-do-kamer-monitoringowych-do-czego-sluza-i-jak-wybrac-najlepszy-model/ Na stronie jest opisane, jak wybrac odpowiedni rejestrator .
 4. jammes

  Nowe maszyny rolnicze

  Wiele osób poleca tutaj bardziej urządzenia używane, aczkolwiek moim zdaniem kupno nowego również ma swoje zalety; Jest to nowa maszyna, nie będzie miała wad ukrytych ( w przypadku ciągnika używanego nigdy nie wiemy jak był użytkowany i czy przypadkiem nie jest bardzo zajechany) Można kupić na kredyt oraz na leasing, w przypadku maszyn używanych najczęściej wymaga się wyłożenia gotówki Zwykle ciągniki nowe mają nowocześniejsze rozwiązania Obejmuje go gwarancja Jeśli chodzi o cenę i o moc, polecam skontaktować się z nimi: https://agrihandler.pl/ W firmie powinni doradzić odpowiednie rozwiązanie.
 5. jammes

  Sport – rozrywka?

  Jeśli chodzi o mnie to tak lubię sport. Oraz dbam o to aby codziennie sie ruszac. Dodam, ze chodzę regularnie na siłownie. Nie jestem w stanie zmotywować się do aktywności fizycznej jak jestem w domu Jednak na siłowni znacznie łatwiej jest mi ćwiczyć. https://www.intime20.pl/blog/trening-ems-dla-seniorow/ Jeśli szukacie dla siebie aktywności, która daje dobre rezultaty w krótkim czasie polecam trening ems.
 6. jammes

  wakacje

  O ile ktoś chce wyjechać w tym roku na wakacje za granicę. My mamy obecnie mieszane uczucia w sumie i zastanawiamy się czy jechać czy jedak sobie ten wypad odpuścić. Ciekawi mnie jak będzie wygladalo obecnie all inclusive.... Mamy już za to zaplanowane wczasy w Polsce https://hanzapalac.pl/ Wybieramy się do tego spa na kilka dni. Już raz tam byliśmy, świetny transport i jedzenie.
 7. jammes

  Prezent dla babci

  Zdjęcie całej rodziny przerobione na obraz ala olejny. Moja była zachwycona. Nie było to łatwe, bo rodzina po całym świecie rozrzucona. Można zamowić w artystycznych pracowniach. Jeśli ktoś bylby zainteresowany mogę dać namiar na jedną dobrą. Dla osoby religijnej polecam natomiast pudełko na rozaniec: https://www.meritohurt.pl/etui-i-pudelka-na-rozance/pudelka-na-rozance.html Można znaleźć je na stronie.
 8. jammes

  Mądre inwestowanie

  Z pewnych tematów to złoto lub srebro. A najlepiej kupić i przechowywać w depozycie wolnocłowym. Wówczas nawet srebro kupujesz bez VAT, nie masz problemu ze sprzedażą bo jedno kliknięcie i masz kasę na koncie a do tego lepsze ceny odkupu. Wszelkie produkty inżynierii finansowej w tym polisy i inne bzdeyy nie mogą być wolne od inflacji bo z natury są po to tworzone by zyskiwały fundusze a nie klient. Nieruchomości nadal są dobrą opcją inwestowania o ile są to nieruchomości w dobrych miejscowościach takich jak Gdańsk. Mieszkanie takie o wiele łątwiej potem sprzedać, ewnetualnie wynając. Od siebie polecam kontakt z tym doradcą finansowym z Krakowa: https://ap7.pl/pl/finanse/doradca-finansowy-krakow-oferta/182 Powinien podpowiedzieć co obecnie jest dobrą formą inwestowania.
 9. Planuje budowę magazynu na plony rolne i zastanawiam się jaka technologia będzie lepsza dla budowy hali. Lepiej jest postawić halę murowaną czy jednak stalową?
 10. jammes

  Dygestorium laboratoryjne

  Optymalnie będzie skontaktować się z producentem: https://renggli.pl/pl/oferta/dygestoria-laboratoryjne/ - w ofercie jest spory wybór mebli laboratoryjnych jak rownież zakupisz dygestorium. Nowoczesne dygestoria laboratoryjne różnią się od tych, które były stosowane kilka dekad temu. Dziś wyciągi laboratoryjne wyposażone są w wyjątkowo wydajne wentylatory i muszą spełniać bardzo rygorystyczne normy. Sprzet laboratoryjny, jaki oferuje firma jest zgodny z certyfikatami ISO i na pewno będzie służył długie lata.
 11. Chcielibysmy doposazyć nasze firmowe laboratorium. Czym kierować się przy wyborze odpowiednich krzeseł?
 12. jammes

  Prezent dla babci

  Ja po prostu zostawiam sobie budżet zbierany przez dłuższy czas na prezenty. Urodziny najbliższych mi osób mam zapisane w kalendarzu, więc łatwo to zaplanować. Z budżetu awaryjnego też mogę zawsze kupić coś dla tych, którzy wskoczą po drodze. Ostatnio kupowałam dla rodziny skarpetki z ManyMornings: https://manymornings.com/produkty/smieszne/ Jakościowo jest znacznie lepiej niż w popularnych sklepach. Staram się też kupować prezenty-przeżycia, zamiast gratów, chyba że mam pewność, że ktoś bardzo chce daną rzecz, ale z rożnych przyczyn jej sobie nie kupi. Jestem przeciwna kupowaniu niepersonalizowanych prezentów, bo sama jak taki dostanę, to wiem, że to taki prezent-wytrych i ktoś mi go dał, bo nie miał pomysłu i nie chciało się mu wysilać.
 13. jammes

  transport maszyn rolniczych ostróda

  Maszyny rolnicze zwykle tanie nie są, tak wiec jeśli już chcecie skorzystać z takich usług, polecam zdecydować się na firmę, która ma doświadczenie w transporcie maszyn rolniczych. Nie wszystkie firmy mają odpowiednie kwalifikacje. Firma powinna również posiadać ubezpieczenie, tak aby ubezpieczenie w razie wypadku pokryło wszystkie ewentualne szkody. Ze swojej strony polecam kontakt z firmą Jupiter: https://jupiter-gabaryty.pl/transport-maszyn-rolniczych/ Firma będzie w stanie przewieźć pojazdy oraz maszyny wielkogabarytowe takie jak kombajny czy prasy rolnicze. Jeśli chodzi o cenę, to jest ona ustalana indywidualnie. Wszystko tak naprawdę zależy tutaj od tego, jakie jest to urządzenie, jak również od tego w jaki region, chcemy je przewieźć.
 14. jammes

  Za którym razem zdaliście prawo jazdy

  Sam za pierwszym razem nie zdałem na łuku, za drugim nie zatrzymałem się na znaku stopu niedaleko swojego osiedla, a za trzecim razem miałem zapalenie ucha i przed wyjściem na egzamin wziąłem 2 ketonale forte XD. W poczekalni byłem warzywem, ale koniec końców egzamin zdałem. Największy problem miałem szczególnie ze skrzyżowaniami rownorzędnymi http://tioman.pl/pl/skrzyzowanie-rownorzedne I chyba nie tylko ja .
 15. jammes

  Rachunek firmowy

  Jaki polecicie opłacalny rachunek dla nowej dzialalności?
×