Jump to content
Forum rolnicze

jammes

Użytkownik
 • Content Count

  168
 • Joined

 • Last visited

 1. Planuje budowę magazynu na plony rolne i zastanawiam się jaka technologia będzie lepsza dla budowy hali. Lepiej jest postawić halę murowaną czy jednak stalową?
 2. jammes

  Dygestorium laboratoryjne

  Optymalnie będzie skontaktować się z producentem: https://renggli.pl/pl/oferta/dygestoria-laboratoryjne/ - w ofercie jest spory wybór mebli laboratoryjnych jak rownież zakupisz dygestorium. Nowoczesne dygestoria laboratoryjne różnią się od tych, które były stosowane kilka dekad temu. Dziś wyciągi laboratoryjne wyposażone są w wyjątkowo wydajne wentylatory i muszą spełniać bardzo rygorystyczne normy. Sprzet laboratoryjny, jaki oferuje firma jest zgodny z certyfikatami ISO i na pewno będzie służył długie lata.
 3. Chcielibysmy doposazyć nasze firmowe laboratorium. Czym kierować się przy wyborze odpowiednich krzeseł?
 4. jammes

  Prezent dla babci

  Ja po prostu zostawiam sobie budżet zbierany przez dłuższy czas na prezenty. Urodziny najbliższych mi osób mam zapisane w kalendarzu, więc łatwo to zaplanować. Z budżetu awaryjnego też mogę zawsze kupić coś dla tych, którzy wskoczą po drodze. Ostatnio kupowałam dla rodziny skarpetki z ManyMornings: https://manymornings.com/produkty/smieszne/ Jakościowo jest znacznie lepiej niż w popularnych sklepach. Staram się też kupować prezenty-przeżycia, zamiast gratów, chyba że mam pewność, że ktoś bardzo chce daną rzecz, ale z rożnych przyczyn jej sobie nie kupi. Jestem przeciwna kupowaniu niepersonalizowanych prezentów, bo sama jak taki dostanę, to wiem, że to taki prezent-wytrych i ktoś mi go dał, bo nie miał pomysłu i nie chciało się mu wysilać.
 5. jammes

  transport maszyn rolniczych ostróda

  Maszyny rolnicze zwykle tanie nie są, tak wiec jeśli już chcecie skorzystać z takich usług, polecam zdecydować się na firmę, która ma doświadczenie w transporcie maszyn rolniczych. Nie wszystkie firmy mają odpowiednie kwalifikacje. Firma powinna również posiadać ubezpieczenie, tak aby ubezpieczenie w razie wypadku pokryło wszystkie ewentualne szkody. Ze swojej strony polecam kontakt z firmą Jupiter: https://jupiter-gabaryty.pl/transport-maszyn-rolniczych/ Firma będzie w stanie przewieźć pojazdy oraz maszyny wielkogabarytowe takie jak kombajny czy prasy rolnicze. Jeśli chodzi o cenę, to jest ona ustalana indywidualnie. Wszystko tak naprawdę zależy tutaj od tego, jakie jest to urządzenie, jak również od tego w jaki region, chcemy je przewieźć.
 6. jammes

  Za którym razem zdaliście prawo jazdy

  Sam za pierwszym razem nie zdałem na łuku, za drugim nie zatrzymałem się na znaku stopu niedaleko swojego osiedla, a za trzecim razem miałem zapalenie ucha i przed wyjściem na egzamin wziąłem 2 ketonale forte XD. W poczekalni byłem warzywem, ale koniec końców egzamin zdałem. Największy problem miałem szczególnie ze skrzyżowaniami rownorzędnymi http://tioman.pl/pl/skrzyzowanie-rownorzedne I chyba nie tylko ja .
 7. jammes

  Rachunek firmowy

  Jaki polecicie opłacalny rachunek dla nowej dzialalności?
 8. jammes

  W jaki sposób oszczędzacie

  Kilka moich porad dotyczących oszczędzania Zrobienie spisu wydatków w miesiącu.Dzięki temu będziemy w stanie zobaczyć na co idzie nam najwiecej pieniędzy. Oraz w przypadku czego będziemy w stanie zaoszczędzić. Ograniczenie kupowania rzeczy materialnych. Da nam to oszczędności i jednocześnie zadbamy o naturę bo wielu Polaków zbyt dużo wydaje na rózne rzeczy. Oraz ustalenie sobie przelewu stałego na konto oszczednościowe.Praktycznie tego nie odczujemy. A jednocześnie ilość pieniędzy na koncie będzie się pomnażała. Polecam na pewno zajrzeć sobie na ten ranking https://www.konto-studenckie.pl Możecie porównać sobie jakie banki mają najkorzystniejsze warunki jeśli chodzi o konta
 9. Mam pytanie co do oświetlenia awaryjnego w budynku Doradzicie w jaki sposób odpowiednio je zasilić?
 10. jammes

  Na czym zaoszczedzić przy budowie domu

  1. Oszczędności na pracy własnej ok, ale trzeba to odnieść do tego co moglibysmy robic w tym samym czasie. Co kosztuje więcej godzina naszej pracy czy godzina robotnika budowlanego. O dojazdach na budowę i czasie poświęconym na zakup materiałów nie wspominając. Materiały polecam zamawiac w sieci, na przykład tutaj: https://budujmy.eu/product-pol-4551-Atlas-ULTRAGRUNT-grunt-na-podloza-krytyczne-15-kg.html Bywa znacznie taniej niż w sklepach internetowych. 2. Im krócej trwa budowa tym może byc ona tańsza. Oszczędności na dojazdach, czas i pieniądze. Nawet jeśli mamy gdzie mieszkać to im dłużej utrzymujemy 2 lokale zamiast jeden z nich sprzedać bądź wynająć. Lub nie płacić za wynajem.
 11. Planujemy w końcu wykończenie poddasza użytkowego. Będzie sporo skosów, ale i tak plan jest taki, aby było to z przeznaczeniem na sypialnie. Obecnie występują tam konstrukcyjne belki drewniane, podtrzymujące dach. Ile dać izolacji termicznej i jak to później wykończyć?
 12. Konstrukcja stalowa, więc w warunkach pożaru jej wytrzymałość może ulec osłabieniu. W jaki sposób można ją zabezpieczyć, aby ochronić przed scenariuszem zawalenia się, z uwagi na zmniejszenie wytrzymałości stali.
 13. Chodzi o wykop fundamentowy pod piwnicę. Mamy dosyć wysoko wody gruntowe. więc na czas prac pewnie podejdzie wodą. Wykop dosyć głęboki bo około 3 m głębokości. Możecie polecić coś z tego zakresu?
 14. Od prawie roku odczuwam bóle kręgosłupa jednak mam wrażenie,ze z miesiąca na miesiąc jest gorzej. Jak mozna je wyeliminować. Doradzicie?
 15. jammes

  Jaki preparat magnezu

  Najlepsze wchlanianie ma przyjmowanie magnezu w naturalnych produktach .Tak wiec powinno się wprowadzić do diety więcej warzyw i owoców. No i dobrze jest rownież kupić sobie suplement z dodatkiem potasu. Niedobór potasu ma bezpośredni wpływ na stężenie magnezu. Oba mikroelementy wzajemnie wpływają na siebie, niedobór jednego upośledza wchłanianie drugiego. Polecam zajrzeć sobie do tej apteki: https://www.aptekagalen.pl/preparaty-magnezu A najlepiej się z nimi skonsultować. Powinni doradzić najlepszy suplement z magnezem.
×