Jump to content
Forum rolnicze

jammes

Użytkownik
 • Content Count

  251
 • Joined

 • Last visited

About jammes

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

972 profile views
 1. Trzeba odpowiednio prowadzić trawnik a więc wszystkie podstawowe czynności jak napowietrzanie wertykulację i tak dalej i odpowiednie wzmacnianie trawy poprzez nawożenie nawodnienie jak i odpowiednie koszenie powodują że chwasty nie mają szans bo jeżeli odpowiednio jest gęstość trawy to chwasty nie mają Gdzie rosnąć i wystarczy ręczne pielęgnacja. Od siebie polecam zerknać sobie jeszcze na ten artykuł: https://hotelsgratis.pl/dzika-trawa-na-trawniku/ Opisane są tutaj najlepsze sposoby na to jak poradzić sobie z chwastami na trawniku.
 2. Gdzie szukacie pracowników do swoich firm? Gdzie dajecie ogłoszenia o pracę?
 3. jammes

  Szkolenia BHP

  1. Szkolenie odbywają pracownicy pracujący z diizocyjanianami. 2. Przeprowadza Specjalista ds. BHP 3. W formie instruktażu. Może być przeprowadzone w formie online, na przykład na HRCODE Szkolenia, o których mowa w pkt 1 lit. b) muszą obejmować instrukcję kontroli narażenia przez skórę i drogi oddechowe na diizocyjaniany w miejscu pracy bez uszczerbku dla jakichkolwiek krajowych dopuszczalnych wartości narażenia lub innych odpowiednich środków zarządzania ryzykiem na poziomie krajowym. Szkolenia te powinien prowadzić specjalista ds. bezpieczeństwa i higieny pracy z uprawnieniami uzyskanymi w ramach odpowiedniego szkolenia zawodowego. Przedmiotowe szkolenie musi obejmować co najmniej: itd.... jasno określone jest kto. Dalej w tym samym rozporządzeniu jest zapis, że wszystkie niezbędne materiały do BHP dostarczą dostawca mieszaniny.
 4. jammes

  Narzędzia w warsztacie

  Od jakiegoś czasu trochę sobie majsterkuję. I zastanawiam się nad skompletowaniem zestawu narzedzi do domowego warsztatu. Jak dobieracie narzędzia? Stawiacie na jedną markę czy kupujecie narzedzia od wielu marek?
 5. jammes

  PSL - kto na nich głosował ?

  Na szczęście, w życiu nie jest jak w filmach, i wykrzykiwane z teatralnym gestem "nigdy nie dam Ci rozwodu!" w rzeczywistości, jest krzykiem na pustyni Wystarczy złożyć do właściwego dla rozpoznania sprawy, sadu - pozew rozwodowy, w którym należy opisać dlaczego wnosi Pani o rozwód, w jakich okolicznościach i kiedy doszło do rozpadu związku małżeńskiego i czy wnosi pani o orzeczenie rozwodu z winy męża, czy wnosi Pani bez orzekania o winie. W pozwie można również napisać, że kwestie wspólnego majątku, w tym długów załatwicie Państwo polubownie i sami, albo ma Pani jakieś wnioski np. podział w taki a taki sposób. Jeżeli ze związku są małoletnie dzieci, należy zawnioskować np o alimenty, jak ma wyglądać władza rodzicielska oraz gdzie będzie miejsce zamieszkania dzieci. To takie absolutne podstawy. Jeżeli są długi, to trzeba pamiętać, że jakiekolwiek zmiany np. przejęcie długu/zwolnienie z długu przy wspólnie zaciągniętych kredytach, to zawsze jest decyzja banku, więc sąd może orzec np. spłalę na rzecz współmałżonka określonej kwoty celem rozliczenia z kredytu, ale nie uczyni tego bez promesy bankowej. https://www.rozwodowy.pl/rozwod-a-dlugi-jak-sa-dzielone-po-rozwodzie,1214,p.html Kwestia długów jest szerzej opisana na tej stronie.
 6. Owszem, firm jest wiele. I nie powinno się na tym oszczędzać - zależy od tego bezpieczeństwo ludzie pracujących w firmie jak również i danych, sprzętów. Od siebie polecam zainwestowanie w porządny system ochrony przeciwpożarowej: https://awex.eu/kategorie/systemy-przeciwpozarowe/system-sygnalizacji-pozarowej-fas Na sttronie jest więcej informacji o sygnalizacji FAS. System sygnalizacji pożaru (określany również jako sygnalizacja FAS, czy też sygnalizacja przeciwpożarowa) to zbiór różnych urządzeń, które mają za zadanie wykryć pożar (samoczynnie lub manualnie), a następnie włączyć alarm i automatycznie powiadomić odpowiednie służby, czyli jednostkę państwowej straży pożarnej, bądź zainicjować inne działania, które zmierzają do zmniejszenia skutków pożaru.
 7. Czy moza samemu wystapic o upadłość konsumencką czy trzeba wziac adwokta, kogos kto to ogarnie?
 8. jammes

  Filmy reklamowe

  Ważne jest, aby znaleźć specjalistę, który zrozumie Twoje cele i wizję dotyczącą filmów na stronę internetową. Umiejętność komunikacji i współpracy jest kluczowa, aby zapewnić, że specjalista będzie w stanie dostarczyć dokładnie to, czego oczekujesz. Spore doświadczenie ma firma Story makers https://www.storymakers.pl/video/filmy-reklamowe Zerknij sobie na realizacje na ich stronie www.
 9. jammes

  Szlifowanie drewna

  Zanim zaczniesz robić cokolwiek to się dowiedz jaki to był lakier, czy pod spodem jest rzeczywiście lite drewno czy płyta okleinowana... Lakiery z okresu PRL były bardzo twarde, i zdjęcie ich wymaga użycia szlifierki, strugiem zapomnij aby to się udało ... Chemia na grubą warstwę lakieru nie zadziała za pierwszym razem a jest to kosztowna sprawa i musisz każdy element po posmarowaniu zamknąć w worku albo owinąć streczem i czekać ... Moim zdaniem na balkonie ciężko ci to będzie zrobić jeżeli to jest spory mebel ... https://sklep.klingspor.pl/content/57-dlaczego-warto-stosowac-sciernice-trzpieniowe-do-drewna Na stronie jest więcej informacji o szlifowaniu drewna.
 10. Może są tutaj osoby, które korzystały z usług help desk w firmie? Czy jesteście zadowoleni z rozwiązania? Zastanawiam się nad skorzystaniem z tej możliwości u siebie. CHodzi tutaj o produkcję roslinną na hali ( już sam nie ogarniam niektórych spraw).
 11. jammes

  Walizka do przechowywania narzędzi

  Kup walizke na klucze, taka rozkladana na boki i w niej skompletuj wszystko czego potrzebujesz. Myślę że klucze Yato wystarcza do takich zastosowań o jakich piszesz. Ze swojej strony polecam odwiedzać skupy złomu- czasem można znaleźć stare, porządne klucze (choć trzeba sprawdzić czy nie są zużyte). Niezłe promocje można znaleźć również w sklepach online https://buythis.pl/klucze-plasko-oczkowe-2/ Jak tutaj.
 12. W jakiej firmie polecicie załatwić sobie do domu? Zastanawiam się nad pakietem łaczonym. No i w jakiej technologii lepiej brać internet? Radiowy czy jednak lepiej stawiać na światłowód?
 13. jammes

  Wniosek upadłość konsumencka

  Musisz napisać do syndyka żeby podpiął Ci proces w krz. My tez składaliśmy papierowo i długo nie widzieliśmy na swoim koncie. Możesz tez złożyć wniosek o podpięcie tego procesu przez krz - ale po tygodniu nic nie zadziało, a syndyk to zrobił w 2h. https://wierzbicki.dris.pl/wniosek-o-ogloszenie-upadlosci-konsumenckiej-jak-wypelnic/ Na stronie jest więcej informacji w zakresie wypełnienia wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.
 14. Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na takie pytania. Ale potrzebuję biura tłumaczeń, które wykona profesjonalne tłumaczenia marketingowe dla mojej firmy. Czy możecie kogoś zarekomendować?
 15. jammes

  Nowe maszyny rolnicze

  Wiele możliwości daje również wprowadzenie paneli operatorskich HMI: https://mark-bud.pl/co-to-sa-panele-operatorskie-hmi-i-do-czego-sluza%ef%bf%bc/ Panele operatorskie HMI umożliwiają interakcję z systemem, co oznacza, że operatorzy mogą wprowadzać zmiany w procesie produkcyjnym, takie jak zmiana parametrów maszyn lub wprowadzenie nowych ustawień, bez potrzeby korzystania z zewnętrznych narzędzi lub urządzeń. Wiele paneli HMI zawiera funkcje alarmowe, które informują operatorów o wszelkich problemach lub awariach w systemie produkcji. Panel HMI może również zawierać funkcje raportowania, które pozwalają użytkownikom na generowanie raportów dotyczących procesu produkcji i wydajności maszyn.
×