Jump to content
Forum rolnicze

jammes

Użytkownik
 • Content Count

  234
 • Joined

 • Last visited

About jammes

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

875 profile views
 1. jammes

  Krzewy do ogrogu

  Tez zamierzam kupić agrest biały, agrest czerwony porzeczkę czerwoną, porzeczkę czarną i porzeczkę białą. Czym kierowałeś się, wybierając te konkretne odmiany? Jeszcze się na krzakach owocowych nie znam, więc chętnie od gapiłbym od Ciebie. Zamierzam złożyć zamówienie w tej szkółce roslin https://www.podkarpackiesady.pl/20-agresty Mają liczne odmiany agrestu oraz innych krzewów owocowych. I mają dobre opinie.
 2. jammes

  Tunel ogrodowy

  Umnie powstał taki o to tunel. Nasiona zakupione. Oj bedzie się działo. Poniedzieli zaczynamy wysiew warzyw i kwiatow
 3. jammes

  Komora temperaturowa

  Komory temperaturowe to jeden z najważniejszych rodzajów sprzętu używanego w testach produktów. Czym różnią się od innych komór klimatycznych? Wiele towarów przed trafieniem na rynek wymaga testów sprawdzających wpływ, jaki na ich właściwości mogą wywierać czynniki klimatyczne. Mowa tu między innymi o zasoleniu środowiska, wilgotności powietrza, utlenieniu oraz ekstremalnych temperaturach. Tego typu badania przeprowadza się w komorach klimatycznych, umożliwiających dokładne odtworzenie warunków, w których będą lub mogą być eksploatowane produkty. Nie wiem czy jest to dobre miejsce na takie pytanie, polecam raczej kontakt ze sklepem laboratoryjnym: https://danlab.pl/nasze-produkty/urzadzenia-grzewcze/komory-klimatyczne Powinni doradzić jaka komora będzie najlepsza.
 4. Witam, mam pytanie prosze mi powiedziec, czy jest mozliwosc wziesci leasingu na ciagnik siodłowy i naczepe, kiedy firma jest objeta układem ? oczywiscie wpisy w KRD, i nie mam tu na mysli banków, a raczej np Leasing Polski on takie trudne robi z tego słyszałem... ktos ? Cos ?
 5. jammes

  Blog firmowy na stronie

  Jeśli ten blog firmowy rzeczywiście ma być indeksowany i jest robiony z uwzględnieniem SEO Aczkolwiek sam polecam aby dbać o treści na stronie i aby artykuły były rzeczywiśćie wysokiej jakości/ Od siebie polecam kontatk z tą agencją marketingu: https://tekstokracja.pl/zakladanie-i-prowadzenie-blogi-firmowe/ Powinni przygotować dobrej jakóści teksty na bloga firmowego.
 6. jammes

  Telewizja Wieliczka

  Witajcie. W jakiej firmie w Wieliczce polecicie zamawiać do domu telewizję? I czy internet oraz tv (chodzi tutaj o kable). Mogą iśc w jednym peszlu?
 7. jammes

  Od czego zacząć budowę domu

  Najpierw przeanalizuj działkę co się da tam postawić, co macie w granicy. Jak sąsiad ma jakąś starą stodołę drewnianą albo będzie blisko las to będzie wykonanie przeciwpożarowe i wtedy koszty rosną. My powoli zamykamy SSO, kupiliśmy projekt indywidualny i jesteśmy zawiedzeni. Mam wrażenie, że to kopiuj wklej z różnych projektów albo robił to stażysta bez pojęcia. Dzisiaj szukałbym gotowca a jeśli indywidualny to mury z dachem bez instalacji bo to i tak fachowcy zrobią po swojemu. Dobry kierownik budowy to podstawa jeśli sami nie macie większego pojęcia. Pytajcie wielu wykonawców o wyceny bo rozpiętość cenowa bywa b. duża. Ze swojej strony polecam również kontakt z firmą: https://clipper.pl/przenosne-ogrodzenia/ W dobrej cenie zamówicie tam konkretne przenośne ogrodzenia.
 8. jammes

  Geodeta w Krakowie

  Witajcie. Chcemy wybudować się na działce rodziców. Jaką dokumentację powinniśmy dopilnować? Poza tym polecicie geodetę do dzialki w Krakowie?
 9. jammes

  Upadłość przedsiębiorcy

  Wniosek o upadłość firmy może być rozpatrzony na posiedzeniu niejawnym bez rozprawy, a sądy "tylko" nie wyznaczają rozpraw. Proponuję pisać pisma i maile z prośbą o pilne rozpoznanie wniosku, może to pomoże. https://wierzbicki.dris.pl/upadlosc-przedsiebiorcy/ Ewentualnie skontaktować się z doświadczoną kancelarią. Powinni podpowiedzieć co najlepiej będzie zrobić z tym problemem.
 10. jammes

  Szlifierka

  Czy taka zwykła szlifierka mimosrodowa na kablu jeśli podepnę ja do odkurzacza da radę żeby dopracować szlifowanie gładzi? Kilka mankamentów ? Odciąganie pyłu jest wiec chyba nie powinno być źle prawda ? Co myślicie ?
 11. jammes

  Prezent dla babci

  Bukiet 80 róż, moja babcia uwielbia kwiaty i mimo masy innych prezentów, to był chyba ten który ją najbardziej zaskoczył i ucieszył z takich bardziej praktycznych to może elektryczny koc, ładny komplet pościeli, ciepłe ładne bambosze, szlafrok, piżama, zestaw miodów albo herbat, jakiś wypasiony album ze zdjęciami Kaw i herbat polecam poszukać na stronie sklepu: https://studiokawy.pl/pl/c/Kawa-ziarnista/14 Mają wiele dobrych gatunków kawy.
 12. m-system Co najpierw-ściana z regipsu czy sufit? (Sufit na stelażu, ściana na krążki) . Jeden powiedizał,że sufit, potem sciana- bo odwrotna kolejność to "nakładanie majtek na spodnie", drugi mówi,że najpierw ściany, a potem sufit. ....
 13. jammes

  Wymiana ogrzewania w starym domu

  Możesz policzyć orientacyjnie ile spali gazu, na podstawie ilości spalonego węgla, uwzględniając sprawność kotła. Zakładając że to Górniak sprawność możesz przyjąć jako 30% Gaz ma tę zaletęże sprawność przy obecnych kotłach przekroczyła +105% -lecz nie w tym wypadku, brak odpowiedniej infrastruktury- (kwestia związana z normami z przed lat które nie uwzględniały kondensowania i odbioru ciepła). Zastanów się czy lepszym rozwiązaniem nie będzie pompa ciepła plus dodatkowo kominek z płaszczem wodnym. Można byłoby zastanowić się z czasem nad montażem fotowoltaiki. Szczególnie, że obecnie można liczyć na dobre dofinansowania do niej.
 14. Szukam dobrego konta internetowego. Zastanawiam się nad otwarciem konta w banku ing. Jakieś opinie na temat konta?
 15. jammes

  Wyposazenie galwanizerni

  Od siebie polecam kontakt z nimi: https://wigal.pl/pl/co-robimy/ Firma w ofercie ma na przykład systemy transportu technologicznego; stanowiska załadunku i rozładunku detali; wanny galwaniczne; instalacje chłodzenia kąpieli i agregaty chłodzące; prostowniki galwanizerskie; filtry galwanizerskie i separatory oleju; stacje demineralizacji wody: jonitowe i odwróconej osmozy; precyzyjne układy dozowania dodatków chemicznych; nośniki zawieszek i aparaty bębnowe; układy suszenia detali; Cena jest ozywiście ustalana indywidualnie, wszystko zależy od zlecenia. Tak wieć najlepiej będzie z nimi porozmawiac.
×