Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
Farmer

Reaktywacja Ursusa

Recommended Posts

Chciałem poznać Waszą opinię na temat odradzającego się Ursusa - kupicie ciągnik tej firmy? Ja powiem od siebie, że jestem pozytywnie zasoczony tym, co dzieje się w przypadku tego prodcuenta. Od etapu świetności przeszedł stosunkowo szybko na skraj ruiny i żal było na niego patrzeć, ale w końcu pojawił sie inwestor (Warfama), który zabrał się za rekonstrukcję biznesu i wiele wskazuje na to, że uda im się odbudować markę nie tylko na rynku polskim, ale też międzynarodowym. Nowe ciagniki Ursusa robią spore wrażenie i stanowią świetną alterantywę dla konkurencji. Jasne, że trzeba jeszcze sporo zrobić, by zrównać się z zagranicznymi firmami, ale są na dobrej dordze, by to osiagnąć. Myslicie, że dadzą radę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem poznać Waszą opinię na temat odradzającego się Ursusa - kupicie ciągnik tej firmy? Ja powiem od siebie, że jestem pozytywnie zasoczony tym, co dzieje się w przypadku tego prodcuenta. Od etapu świetności przeszedł stosunkowo szybko na skraj ruiny i żal było na niego patrzeć, ale w końcu pojawił sie inwestor (Warfama), który zabrał się za rekonstrukcję biznesu i wiele wskazuje na to, że uda im się odbudować markę nie tylko na rynku polskim, ale też międzynarodowym. Nowe ciagniki Ursusa robią spore wrażenie i stanowią świetną alterantywę dla konkurencji. Jasne, że trzeba jeszcze sporo zrobić, by zrównać się z zagranicznymi firmami, ale są na dobrej dordze, by to osiagnąć. Myslicie, że dadzą radę?

O tym, że Ursus ma u nas wciąż renomę i markę, nie trzeba nikogo przekonywać - wystarczy np. spojrzeć na dowolny portal gdzie są używane traktory rolnicze, aby zobaczyć, że maszyn o stażu kilkanaście / dziesiąt lat jest dużo i to w dobrym stanie. Myślę, że jak najbardziej nowy inwestor poradzi sobie i ciągniki będą udane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja go jeszcze nie piłem, ale faktycznie jest - bardzo fajny pomysł. Ursus szybko sie podnosi i rośnie w siłę, ale moim skromnym zdaniem wsparcie ze strony naszych rolników jest zbyt małe - ludzie kupują sprzęt konkurencji, a nie polskie produkty. Najlepszym przykładem jest tu Zetor. Dlaczego dajemy zarobić Czechom, którzy próbują zniszczyć nasze firmy z sektora spożywczego? Nie rozumiem tego. Tu wszystko jest opisane: http://www.rolnik24.pl/bronmy-gospodarki-i-stawiajmy-na-rodzime-firmy/ Jeśli nic się nie zmieni, to pomożemy obcym zniszczyć naszą gospodarkę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktem jest że Pol-Mot produkuje w Turcji, jednak dzięki temu nasz Ursus jeszcze nie zginą i raczej nie zginie bo cały czas są wypuszczane nowe serie, zaraz po zakupie wyszły ciągniki z blachami Pol-mota, a teraz nowa seria pojawiła się z obudową Ursusa i te ciągniki dobrze się zapowiadają. Już nawet widziałem parę transportów jadących do rolników. Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×