Jump to content
Forum rolnicze

jammes

Użytkownik
 • Content Count

  251
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by jammes

 1. Jaki rower polecacie do jazdy na co dzień? Zarówno do sklepu, urzędu jak i rekreacyjnie? Taki do max 1300 zł. Najlepiej z przerzutkami, aby lekko chodził. Jakieś typy? Sugestie?
 2. Planuje budowę magazynu na plony rolne i zastanawiam się jaka technologia będzie lepsza dla budowy hali. Lepiej jest postawić halę murowaną czy jednak stalową?
 3. Nie było takiego wątku, a szkoda, bo jednak auto to jedno z kluczowych narzędzi pracy. Jakimi autami jeździcie na co dzień? Salonowe czy z drugiej ręki? Marki, rocznik, przebiegi, awaryjność Wpisujcie
 4. Trzeba odpowiednio prowadzić trawnik a więc wszystkie podstawowe czynności jak napowietrzanie wertykulację i tak dalej i odpowiednie wzmacnianie trawy poprzez nawożenie nawodnienie jak i odpowiednie koszenie powodują że chwasty nie mają szans bo jeżeli odpowiednio jest gęstość trawy to chwasty nie mają Gdzie rosnąć i wystarczy ręczne pielęgnacja. Od siebie polecam zerknać sobie jeszcze na ten artykuł: https://hotelsgratis.pl/dzika-trawa-na-trawniku/ Opisane są tutaj najlepsze sposoby na to jak poradzić sobie z chwastami na trawniku.
 5. Potrzebujemy zakupić uchwyt do telewizora - 42 cale, na ścianę. Taki z wysięgnikiem, aby można było łatwo zmieniać kąt oglądania. Ktoś już to moze przerabiał?
 6. Potrzebujemy zainstalować kilka kamer monitoringu, aby mieć na oku to co dzieje się na danym obszarze pod naszą nieobecność. Czy ktoś już to może wczęsniej przerabiał? Byłby w stanie podpowiedzieć, co gdzie i za ile?
 7. Może są tutaj osoby, które korzystały z usług help desk w firmie? Czy jesteście zadowoleni z rozwiązania? Zastanawiam się nad skorzystaniem z tej możliwości u siebie. CHodzi tutaj o produkcję roslinną na hali ( już sam nie ogarniam niektórych spraw).
 8. Siemka. Jestem na wczesnym etapie budowy domu, 120m powierzchni użytkowej dom z "miękkim stropem" parterowy. Zastanawiam się nad sposobem ogrzewania. Byłem zdecydowany na powietrzna pompę ciepła ale coraz częściej słyszę o matach na prąd i ogólnie o ogrzewaniu elektrycznym. W co radzicie utopić pieniądze? Co będzie miało najlepszy stosunek efektywności do kosztów założenia i eksploatacji?
 9. Gdzie szukacie pracowników do swoich firm? Gdzie dajecie ogłoszenia o pracę?
 10. jammes

  Szkolenia BHP

  1. Szkolenie odbywają pracownicy pracujący z diizocyjanianami. 2. Przeprowadza Specjalista ds. BHP 3. W formie instruktażu. Może być przeprowadzone w formie online, na przykład na HRCODE Szkolenia, o których mowa w pkt 1 lit. b) muszą obejmować instrukcję kontroli narażenia przez skórę i drogi oddechowe na diizocyjaniany w miejscu pracy bez uszczerbku dla jakichkolwiek krajowych dopuszczalnych wartości narażenia lub innych odpowiednich środków zarządzania ryzykiem na poziomie krajowym. Szkolenia te powinien prowadzić specjalista ds. bezpieczeństwa i higieny pracy z uprawnieniami uzyskanymi w ramach odpowiedniego szkolenia zawodowego. Przedmiotowe szkolenie musi obejmować co najmniej: itd.... jasno określone jest kto. Dalej w tym samym rozporządzeniu jest zapis, że wszystkie niezbędne materiały do BHP dostarczą dostawca mieszaniny.
 11. Konstrukcja stalowa, więc w warunkach pożaru jej wytrzymałość może ulec osłabieniu. W jaki sposób można ją zabezpieczyć, aby ochronić przed scenariuszem zawalenia się, z uwagi na zmniejszenie wytrzymałości stali.
 12. jammes

  Narzędzia w warsztacie

  Od jakiegoś czasu trochę sobie majsterkuję. I zastanawiam się nad skompletowaniem zestawu narzedzi do domowego warsztatu. Jak dobieracie narzędzia? Stawiacie na jedną markę czy kupujecie narzedzia od wielu marek?
 13. jammes

  PSL - kto na nich głosował ?

  Na szczęście, w życiu nie jest jak w filmach, i wykrzykiwane z teatralnym gestem "nigdy nie dam Ci rozwodu!" w rzeczywistości, jest krzykiem na pustyni Wystarczy złożyć do właściwego dla rozpoznania sprawy, sadu - pozew rozwodowy, w którym należy opisać dlaczego wnosi Pani o rozwód, w jakich okolicznościach i kiedy doszło do rozpadu związku małżeńskiego i czy wnosi pani o orzeczenie rozwodu z winy męża, czy wnosi Pani bez orzekania o winie. W pozwie można również napisać, że kwestie wspólnego majątku, w tym długów załatwicie Państwo polubownie i sami, albo ma Pani jakieś wnioski np. podział w taki a taki sposób. Jeżeli ze związku są małoletnie dzieci, należy zawnioskować np o alimenty, jak ma wyglądać władza rodzicielska oraz gdzie będzie miejsce zamieszkania dzieci. To takie absolutne podstawy. Jeżeli są długi, to trzeba pamiętać, że jakiekolwiek zmiany np. przejęcie długu/zwolnienie z długu przy wspólnie zaciągniętych kredytach, to zawsze jest decyzja banku, więc sąd może orzec np. spłalę na rzecz współmałżonka określonej kwoty celem rozliczenia z kredytu, ale nie uczyni tego bez promesy bankowej. https://www.rozwodowy.pl/rozwod-a-dlugi-jak-sa-dzielone-po-rozwodzie,1214,p.html Kwestia długów jest szerzej opisana na tej stronie.
 14. Stare wymaga pilnie wymiany, a w kasie niestety pustawo (wiadomo remont ). Szukam możliwie taniego (ale też w miarę trwałego rozwiązania. Może ktoś ma takie doświadczenia. U mnie problem jest tym większy, że teren spory (ok.30arów). Zależy mi na trwałym rozwiązanu, aby nie trzeba było wymieniać za jakiś czas. No i żeby pies nie uciekł.
 15. Czy ktoś już to może przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć? Gdzie w Łodzi szukać kontenera na gruz?
 16. W jakiej firmie polecicie załatwić sobie do domu? Zastanawiam się nad pakietem łaczonym. No i w jakiej technologii lepiej brać internet? Radiowy czy jednak lepiej stawiać na światłowód?
 17. jammes

  Hurtownia odzieży

  Witam.Czy ktoś może mi polecić dobra i niedrogą hurtownię odziezy roboczej? Z góry dziękuję za informacje.
 18. Jak w temacie. Macie wspólne konto czy osobne?
 19. cześć Jak macie rozwiązane podłączenie elektryczne pompy w zbiorniku podziemnym na deszczówkę? Mam zbiornik betonowy - docelowo będzie wszędzie kostka z okrągłym wyłazem do niego. Po tym będą mogły jeździć samochody. No i zastanawiam się, w którym miejscu zrobić podłączenie wtyczki pompy (będzie cały czas zanurzona w środku zbiornika ) z przewodem dostarczającym prąd. W samym zbiorniku nie bardzo, bo jak padnie pompa i przelew zbiornika nie zadziała to woda zaleje połączenie. Może jakąś skrzynkę wodoodporną zrobić obok włazu, gdzie , ale wtedy to musi być odporne na ciężar samochodów. Oczywiście mógłbym pociągnąć kabel od pompy gdzieś dalej pod kostką i na płocie zrobić takie połączenie, ale wtedy jak pompa padnie to trzeba by rwać kostkę by wymienić na nową pompę. Macie na to jakieś rozwiązanie?
 20. jammes

  Kwiaty dla kobiety

  Szukam preznetu na walentynki.Zastnawiałem się po prostu nad podarowaniem kwiatów. Co o tym sądzicie? Widzialem ładne w tej kwiaciarni http://www.kwiaciarnialublin.pl/
 21. Czy moza samemu wystapic o upadłość konsumencką czy trzeba wziac adwokta, kogos kto to ogarnie?
 22. jammes

  Tunel ogrodowy

  Umnie powstał taki o to tunel. Nasiona zakupione. Oj bedzie się działo. Poniedzieli zaczynamy wysiew warzyw i kwiatow
 23. Do tej pory zaopatrywałem się głównie na allegro, ale nie wszystko mają tam dostępne. Gdzie jeszcze szukacie tego typu części? Ktoś już to może wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć, co gdzie i za ile?
 24. Witajcie. Ile kosztuje przeprowadzenie badań nieniszczacych radiograficznych? I gdzie mozna zlecić ich wykonanie?
 25. Owszem, firm jest wiele. I nie powinno się na tym oszczędzać - zależy od tego bezpieczeństwo ludzie pracujących w firmie jak również i danych, sprzętów. Od siebie polecam zainwestowanie w porządny system ochrony przeciwpożarowej: https://awex.eu/kategorie/systemy-przeciwpozarowe/system-sygnalizacji-pozarowej-fas Na sttronie jest więcej informacji o sygnalizacji FAS. System sygnalizacji pożaru (określany również jako sygnalizacja FAS, czy też sygnalizacja przeciwpożarowa) to zbiór różnych urządzeń, które mają za zadanie wykryć pożar (samoczynnie lub manualnie), a następnie włączyć alarm i automatycznie powiadomić odpowiednie służby, czyli jednostkę państwowej straży pożarnej, bądź zainicjować inne działania, które zmierzają do zmniejszenia skutków pożaru.
×