Jump to content
Forum rolnicze

jammes

Użytkownik
 • Content Count

  237
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by jammes

 1. jammes

  Szlifierka

  Czy taka zwykła szlifierka mimosrodowa na kablu jeśli podepnę ja do odkurzacza da radę żeby dopracować szlifowanie gładzi? Kilka mankamentów ? Odciąganie pyłu jest wiec chyba nie powinno być źle prawda ? Co myślicie ?
 2. Jaki rower polecacie do jazdy na co dzień? Zarówno do sklepu, urzędu jak i rekreacyjnie? Taki do max 1300 zł. Najlepiej z przerzutkami, aby lekko chodził. Jakieś typy? Sugestie?
 3. Na pewno wielu z was, oprócz innych zainteresowań, coś zbiera. Wielu z was to pewnie filateliści, numizmatycy, filumeniści, i tak dalej i tak dalej... Co zbieracie ?
 4. jammes

  Szlifowanie gładzi

  W jaki sposób powinno się szlifować gładź? Chodzi mi tutaj o wygładzenie drobnych nierówności
 5. jammes

  Hurtownia odzieży

  Witam.Czy ktoś może mi polecić dobra i niedrogą hurtownię odziezy roboczej? Z góry dziękuję za informacje.
 6. Wybieram sie do znajomej na parapetówkę. Czy macie jakieś pomysły na to co jej podarować? Zastanawiam sie nad jakimś praktycznym gadżetem kuchennym.
 7. Od jakiegoś czasu odczuwam pewne dolegliwości trawienne. Macie jakieś skuteczne sposoby na usprawnienie trawienia?
 8. Nie było takiego wątku, a szkoda, bo jednak auto to jedno z kluczowych narzędzi pracy. Jakimi autami jeździcie na co dzień? Salonowe czy z drugiej ręki? Marki, rocznik, przebiegi, awaryjność Wpisujcie
 9. Witam Temat powtarzany wiele razy ale pytanie o taką konkretną sytuację: dachówka ceramiczna, pełne deskowanie, drewno zamówione teraz w grudniu bezpośrednio z tartaku, niesuszone, konstrukcja dachu raczej skomplikowana-co dalej- papa czy membrana oraz ocieplenie piana czy wełna? Następnie czym wykończyć skosy (poddasze użytkowe)- płyta k-g? Coś innego lepszego ?
 10. jammes

  Kwiaty dla kobiety

  Szukam preznetu na walentynki.Zastnawiałem się po prostu nad podarowaniem kwiatów. Co o tym sądzicie? Widzialem ładne w tej kwiaciarni http://www.kwiaciarnialublin.pl/
 11. Chodzi o stoisko handlowe z przeznaczeniem do postawienia na terenie lokalnego targowiska, hali targowej, z przeznaczeniem do sprzedaży własnej, regionalnej produkcji. Możecie polecić coś w tym zakresie?
 12. Gdzie w Warszawie można wypożyczyć glebogryziarkę? Najlepiej taką z osłoną górną.
 13. jammes

  Nowe maszyny rolnicze

  Wiele możliwości daje również wprowadzenie paneli operatorskich HMI: https://mark-bud.pl/co-to-sa-panele-operatorskie-hmi-i-do-czego-sluza%ef%bf%bc/ Panele operatorskie HMI umożliwiają interakcję z systemem, co oznacza, że operatorzy mogą wprowadzać zmiany w procesie produkcyjnym, takie jak zmiana parametrów maszyn lub wprowadzenie nowych ustawień, bez potrzeby korzystania z zewnętrznych narzędzi lub urządzeń. Wiele paneli HMI zawiera funkcje alarmowe, które informują operatorów o wszelkich problemach lub awariach w systemie produkcji. Panel HMI może również zawierać funkcje raportowania, które pozwalają użytkownikom na generowanie raportów dotyczących procesu produkcji i wydajności maszyn.
 14. Najlepiej z Krakowa. Chodzi o ustalenie własności nieruchomości, gdy nie wszyscy spadkobiecy są z różnych powodów obecni. Przez to sprawa stoi od kilku lat. Możecie polecić kogoś z tego zakresu?
 15. jammes

  Opłata recyclingowa

  Zgodnie z art. 40b ustawy o opakowaniach maksymalna stawka opłaty recyklingowej wynosi 1 zł za sztukę torby na zakupy z tworzywa sztucznego. Dość sporo moim zdaniem, ale niestety trzeba się do tego dostosować: https://bp24.pl/artykul/dlaczego-warto-wybierac/938306 Zapoznaj się z tym artykułem. Możesz sobie tutaj poczytać co nie co o specyfice reklamówek jakie dajesz swoim klientom.
 16. Jak to wygląda z waszej perspektywy? Czy zauważacie jakiś większy progres w budownictwie oraz stosowaniu różnego rodzaju materiałów budowlanych, które mają na celu podniesienie bezpieczeństwa ppoż, co ostatecznie jest opłacalne przecież dla wszystkich.
 17. jammes

  Wynajem auta Kraków

  mógłby polecieć mi ktoś wypożyczalnie samochodów w Krakowie? Termin połowa października.
 18. Witajcie. Czy w procesie homogenizacji dochodzi do zabicia drobnoustrojów? Chodzi tutaj między innymi o homogenizację mleka.
 19. Zastanawiamy się czy przed osiedlem na jakim mieszkamy nie wprowadzic zakazu parkowania na parkingu nie dla mieszkańców. Niestety ale parkują tam ludzie z pobliskich bloków
 20. Chcemy postawić dość spory obiekt magazynowy. Lepsze będzie tutaj postawienie hali murowanej czy jednak stalowej? Na co byscie się zdecydowali?
 21. jammes

  Krzewy do ogrogu

  Tez zamierzam kupić agrest biały, agrest czerwony porzeczkę czerwoną, porzeczkę czarną i porzeczkę białą. Czym kierowałeś się, wybierając te konkretne odmiany? Jeszcze się na krzakach owocowych nie znam, więc chętnie od gapiłbym od Ciebie. Zamierzam złożyć zamówienie w tej szkółce roslin https://www.podkarpackiesady.pl/20-agresty Mają liczne odmiany agrestu oraz innych krzewów owocowych. I mają dobre opinie.
 22. jammes

  Tunel ogrodowy

  Umnie powstał taki o to tunel. Nasiona zakupione. Oj bedzie się działo. Poniedzieli zaczynamy wysiew warzyw i kwiatow
 23. Konstrukcja stalowa, więc w warunkach pożaru jej wytrzymałość może ulec osłabieniu. W jaki sposób można ją zabezpieczyć, aby ochronić przed scenariuszem zawalenia się, z uwagi na zmniejszenie wytrzymałości stali.
 24. Chodzi o w miarę dobrej klasy auto do około 80 tys zł. Zastanawiamy się nad dwiema opcjami, samochodem nowym lub używanym. Możecie polecić coś w tym zakresie??
 25. Stare wymaga pilnie wymiany, a w kasie niestety pustawo (wiadomo remont ). Szukam możliwie taniego (ale też w miarę trwałego rozwiązania. Może ktoś ma takie doświadczenia. U mnie problem jest tym większy, że teren spory (ok.30arów). Zależy mi na trwałym rozwiązanu, aby nie trzeba było wymieniać za jakiś czas. No i żeby pies nie uciekł.
×