Jump to content
Forum rolnicze

biks

Użytkownik
 • Content Count

  88
 • Joined

 • Last visited

About biks

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

638 profile views
 1. Jak w temacie. Jakieś porady? Dodasm, ze działkę już mamy. Własnie kupiliśmy.
 2. biks

  Geodeta w Krakowie

  Kopia mapy zasadniczej - musi być mapa do celów projektowych. Dopytaj w urzędzie - bo ja miałem problemy, twierdzili, że nie może być starsza jak 3 miesiące mimo, że nie ma na to artykułu (ma być aktualna, zgodna ze stanem). Polecam kontakt z tym geodetą: https://wardega.pl/geodezja/ Jak na Kraków ma bardzo dobre stawki.
 3. Mam pytanie czy jest ktoś tu , kto zaczął swoją upadłość od upadłości firmy- jednoosobowej działalności . Borykam się z tym już od października, został wyznaczony Zarządca sądowy , który stwierdził, że oczywiście wniosek powinien zostać oddalony przez sąd z uwagi na brak majątku . A teraz sprawa utknęła w martwym punkcie bo sądy nie pracują . A prawnik, który prowadzi mi tę sprawę twierdzi , że nie mogę zamknąć ani zawiesić działalności dopóki nie będzie orzeczenia sądu . Dopiero następnym krokiem ma być wniosek o upadłość konsumencką. Przez ten czas muszę płacić Zus , na który od stycznia już nie mam, więc zalegam. Działalności nie prowadzę i tkwię w zawieszeniu. Wszystko miało zakończyć się w max 6 -miesięcy. A do tego momentu prawnik mi powiedział , iż nie mogę złożyć wniosku o upadłość konsumencką, chodź większość zobowiązań były udzielone na osobę fizyczną.
 4. biks

  Szlifierka

  Dopracować można ręcznie. Szkoda byłoby zniszczyć odkurzacz. Jeśli tego szlifowania jest więcej, może warto wyporzyczyc żyrafę z odpowiednim odkurzaczem. Dobrze bedzie również zakupić mikrokrążki do doszlifowania: https://sklep.klingspor.pl/content/49-wlasciwosci-minikrazkow-quick-change W tym miejscu znajdziesz spory wybór.
 5. biks

  Ściana z regipsu czy sufit?

  Jeśli sufit na stelażu, a ściana na krążkach to zdecydowanie najpierw sufit dla montażu profili, a później ściana na krążkach - one nie są mocowane do bocznych płaszczyzn, a tylko tej oblicowywanej No i dobrze będzie również ścianę wyrównać: https://buduje-remontuje.pl/krazki-scierne-i-ich-zastosowanie/ Na przykląd za pomocą krążków ściernych.
 6. Czy macie namiar na firmę, w której mozna zamówić profesjonalny blat laboratoryjny? I na co zwrócić uwage przy jego wyborze?
 7. Od czego zacząć? Posiadam pole 4 klasy z dostępem do drogi i chciałbym się tam wybudować. Pole uprawiam, chciałbym odrolnić 5ar bo słyszałem że to jest bezpłatne i wybudować dom. Od czego zacząć? Miejscowość to wieś w okolicach Zgorzelca.
 8. biks

  Wybór ekspresu do kawy w biurze

  Muszę tutaj napisać, ze niestety, model w którym pojemnik lub wężyk do mleka sam się będzie czyścił niestety nie istnieje; trzeba to robić ręcznie, aby mleko nie kwaśniało w tych elementach; mieliśmy super ekspres w firmie, ale rzadko byli chętni do czyszczenia wężyka od mleka więc ze spieniania rzadko się korzystało... Ogólnie w kawiarniach nie bawią się w takie systemy bo nie jest to wygodne. Od siebie polecam kontakt z firmą: https://www.tchibo-coffeeservice.pl/rozwiazania-dla-biznesu/modele-finansowania/ Mają wiele metod finansowania takich sprzętów, powinni dobrać odpowiedine urządzenie, które będzie wygodne.
 9. Witajcie. Jak reklamować gospodarstwo agroturystyczne? Czy macie jakieś sprawdzone metody?
 10. biks

  Hala stalowa czy murowana

  Może hala namiotowa? Świetnie sprawdzają się w rolnictwie, warto jest zorientować się w zakresie postawienia w tej firmie: https://inamiot.pl/ Na wzniesienie hali nie potrzeba wiele czasu - maksymalnie 30 dni i to w przypadku bardzo dużych obiektów. To kilkakrotnie szybciej niż w przypadku murowanego budynku. Jak równeiż stalowego. Poza tym cena bedzie tutaj na pewno o wiele niższa. Wytrzymałość jest dobra - oczywiśćie przy regularnym prowadzeniu konserwacji, szczególnie w przypadku elementów konstrukcyjnych.
 11. Na etapie robienia elektryki, jakie kable warto jest wyprowadzić pod przyszły alarm?
 12. Szukam dla siebie wygodnych butów treningowych/ Jakie polecicie konkretne buty do biegania?
 13. Moim zdaniem najlepiej sprawdzi się tutaj pompa ciepła. Jak dom jest dobrze zaizolowany i dobrze dobrana pompa to koszty eksploatacji nie są duże. Tylko to jest źródło ciepła niskotemperaturowe, najefektywniej działa z ogrzewaniem podłogowym. Skoro przeprowadzasz kompleksowy remont, polecam zastanowić się nad położeniem podłogówki. OBecnie w domach juz rzadko kto montuje grzejniki elektryczne - jedynie w sytuacjach w których nie ma możliwości zainstalowania innego rodzaju ogrzewania. Jeśli jednak masz możliwość iść w podłogówkę to montuj - jest o wiele bardziej wydajna. Ogólnie grzejnik elektryczny oraz inne akcesoria warto jest obecnie kupować w Leroy Merlin - chociażby z uwagi na dobrą dostępność osprzętu do montazu ogrzewania, w hurtowniach mogą być niestety spore braki na tym polu. Fotowoltaika na tak - ale koniecznie zorientuj się o dofinansowanie, obecnie jest bardzo wiele programów na modernizację starszych domów. Powinieneś dostać sporą dopłatę.
 14. biks

  Problem z dużym ogrodem

  Mam 2ha do wykoszenia, łąki nie trawnika, na plaskim trochę, reszta pod górę, dołki, nierówności, kretowiska, dzika jeżyna, skarpy... mam wszystko od sierpa, kosy, podkaszarki, kosiarki po traktorek. No ostatni wygrywa w cuglach. Resztą robi się kosmetyke. Na płaskim jeździ syn, pod górę mąż. Robot nie da rady na tych chaszczach, też rozważaliśmy. Jedyne rozwiazanie moim zdaniem to wykonanie nasadzen - tak aby trawy było jak najmniej. Od siebie polecam kontakt do firmy, która projektuje ogrody: https://trawarica.pl/ W firmie powinni znaleźć jakieś rozwiązanie!
 15. biks

  Docieplenie poddasza

  Witajcie. Zastanawiam się nad dociepleniem poddasza Co się lepiej sprawdzi? Wełna czy jednak celuloza?
×