Jump to content
Forum rolnicze

biks

Użytkownik
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

About biks

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

553 profile views
 1. biks

  Docieplenie poddasza

  Witajcie. Zastanawiam się nad dociepleniem poddasza Co się lepiej sprawdzi? Wełna czy jednak celuloza?
 2. Jak w tym roku kształtują się ceny nawozów rolniczych? Proszę o informacje w tym temacie.
 3. Usuwanie wody z oleju jest szczególnie ważne w dzisiejszych maszynach cechujących się niską tolerancją na zanieczyszczenia oleju wodą i wilgocią. Jest to rozwiązanie tańsze niż wymiana oleju na nowy. Zapoznaj się z tematyką w tym artykule: https://olbromski.pl/filtracja-oleju Znajdziesz tutaj również kontakt do firmy, która przeprowadza taką filtrację. Polecam się w niej zapytać o tę tematykę.
 4. Jakie macie o nich zdanie? Czy sprawdzą się w dłuższej perspektywie?
 5. Razem od 6 lat, mieszkamy ze sobą od poczatku znajomości, wszystkie pieniądze do jednej puli, nie ma moje Twoje... wszystko mamy wspolne ,nie wyobrażam sobie siedzieć i się rozliczać z paragonów, bez sensu. Mamy oczywiście wspólne konto" https://www.tanie-konto.pl/millenium-bank/konto-360/ Aktualnie najlepszą ofertę na nie ma Millenium bank.
 6. biks

  Ekspres do kawy do biura

  Mam obecnie ekspres do kawy od Tchibo Coffee Service: https://www.tchibo-coffeeservice.pl/ Firma zajmuje się dostarczaniem ekspresów do kawy do biura. Mycie dla mnie jest całkowicie bezproblemowe - zbiornik na fusy leci do zmywary tak samo jak rurka do mleka. Zaparzacz wyciaga się i opłukuje pod wodą. Kiedy trzeba umyć ekspres tabletkami wyświetla się info na wyświetlaczu i krok po kroku prowadzi za rączkę przez cały proces. Do tego ekspres caly czas sam się przepłukuje, puszcza gorąca wodę przez rurkę do mleka. Kawa wychodzi z niego super aromatyczna, 18 bar ma chyba, szybko parzy, wchodzi do niego większość wysokich szklanek. Wylot mleka masz w tym samym miejscu co kawy, więc nie trzeba szklanki przestawiać, można zrobić na raz 2 kawy. U mnie już śmiga 5 czy 6 lat
 7. Witam, wujek będzie schodził w grudniu na emeryturę, kiedy będzie mógł mi przepisać gospodarstwo i czy będę mógł pobierać dopłaty ?
 8. biks

  Leczenie łuszczycy

  Ja z dermovate w kremie byłam zadowolona- byłam bo już go nie używam. Zniknęły mi największe zmiany i nie wróciły. Zmiany w wielkości dłoni zostały w wielkość paznokcia. Dermovate w płynie używałam kiedyś na skore głowy. Wyleczył najgorszy okres skory głowy. Po dzis dzień nie mam potrzeby używania sterydow na skórze głowy a minęło z 7 lat już. Aktualnie używam jedynie tego szamponu plus płynu: https://psorisel.pl/ I jest o wiele lepiej.
 9. Jak w temacie. Jak wybrać odpowiednie buty tenisowe? Chcę sobie kupić na dniach porządne i nie wiem w sumie na co patrzeć?
 10. biks

  Wykończenie dachu i poddasza

  Wiele różnych konstrukcji, wiele różnych wad i zalet. Najtrwalsze rozwiązanie to pełne deskowanie, papa i wełna. Podatne na błędy wykonawcze, ale z drugiej strony wiele ekip ma doświadczenie z tą technologią. Zamiana deskowania na membranę to oszczędność, ale dach jest mniej trwały (choć 25 lat powinien wytrzymać) i bardziej podatny na działania gryzoni lub kun. Piana daje nieco lepsze parametry termoizolacyjne, ale gorsze akustyczne i przeciwpożarowe, jeśli to kogoś obchodzi. Dodatkowo jest kilka rodzajów pian - sztywne i szczelne (zamkniętokomórkowe), które mogą pękać tracąc szczelność, elastycznie i przepuszczalne (otwartokomórkowe) przy których w naszym klimacie warto jednak zastosować folię paroizolacyjną i wentylację po dachówkami podobnie jak w przypadku wełny. Pytanie, które właściwości są dla ciebie ważniejsze. Od siebie polecam kontakt z tą ekipą od dachów oraz wykończeń: https://adrem.org.pl/uslugi/uslugi-dekarskie/ Doradzą jakie będzie tutaj odpowiednie wykończenie.
 11. Cześć. Planuję powiesić w każdym pokoju tablet, który będzie zarządzał funkcjami domu. Dom ma tradycyjną instalację elektryczną i w dodatku jest drewniany, szkieletowy. Tablety chcę zamocować w drukowanych ramkach, ale skąd wziąć zasilanie USB? W internecie pełno jest amerykańskich filmów jak to robią za pomocą, chowanych w głębokich puszkach, gniazdkach z usb, ale w Polsce nie widziałem niczego innego jak dopuszkowe zasilacze 12V lub więcej. Nie interesują mnie wiszące kable na zewnątrz. Instalacja musi być bezpieczna. W jaki sposób zrobiliście to u siebie?
 12. biks

  Nowe maszyny rolnicze

  Od siebie polecam rownież dbanie o ich eksploatację. To bardzo ważne jesli chcecie aby urządzenie służyło Wam długie lata. Konieczna będzie regularna filtracja oleju - co jest opisane na tej stronie. Cała operacja odbywa się na pracującym urządzeniu bez przestoju produkcji, gdzie agregat bez skomplikowanej ingerencji jest podłączany do obiegu oleju lub zbiornika w urządzeniu, którego olej chcemy oczyścić. Dzięki temu można zapewnić lepszą pracę urządzenia.
 13. Planuję budowę budynku gospodarczego na działce, która jest oddalona od mojego domu tak więc nie ma opcji podciągnięcia prądu z domu. Lepszy będzie agregat czy moze jednak prąd budowlany?
 14. biks

  Dobra inwestycja

  Nigdy nie inwestowałem w kryptowaluty i nie zamierzam. Jedna wielka bańka, która kiedyś pęknie. Aktualne cena kryptowalut jest bardzo wysoka I ciągle rośnie. A tak naprawdę są to pieniądze jedynie w formie cyferek w sieci. Osobiście stawiam na bezpieczniejsze inwestycje. Jakieś konto oszczędnościowe czy lokatę Wiadomo,że kasa jest z tego mniejsza, ale jednak nie muszę się martwić,ze któregoś dnia te pieniądze wyparują. Wiele dobrych ofert oszczędzania dedykowane jest dla studentów https://www.konto-studenckie.pl/ Można zobaczyc sobie na tej stronie.
 15. Na rynku jest cały asortyment różnego rodzaju materiałów takich jak płyty ogniochronne, natryski ogniochronne, masy i zaprawy ogniochronne, wyroby pęczniejące z przeznaczeniem do zastosowań ppoż, farby ogniochronne czy szkło o zwiększonej odporności na wysokie temperatury i ogień. Proponuje jeszcze sprawdzić tuatj: https://www.promat.com/pl-pl/budownictwo/produkty-i-konstrukcje/ Dokładnie opisane są poszczególne zastosowania.
×