Jump to content
Forum rolnicze

biks

Użytkownik
 • Content Count

  97
 • Joined

 • Last visited

About biks

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

669 profile views
 1. biks

  Filmy reklamowe

  Witajcie. Zastanawiam się nad zamówieniem kilku filmów reklamowych dla firmy Czym kierować się przy wyborze firmy,która stworzy takie filmy?
 2. Jak uzyskać surowe drewno z mebli lakierowanych. Czy heblowanie wystarczy? Szlifowanie odpada, chcę to robić na balkonie w warunkach domowych.
 3. biks

  Help desk w firmie

  Korzystanie z help desk może znacznie ułatwić zarządzanie wsparciem technicznym w firmie oraz poprawić satysfakcję i efektywność użytkowników. Jednak ważne jest, aby wybrać odpowiednie rozwiązanie help desk, które odpowiada specyficznym potrzebom i rozmiarowi Twojej firmy. https://www.treco.pl/gdzie-mozna-otrzymac-profesjonalne-wsparcie-informatyczne-dla-firmy/ Help desk zapewnia szybkie i skuteczne rozwiązywanie problemów technicznych. Można zgłaszać różnego rodzaju problemy, takie jak awarie oprogramowania, problemy z siecią, błędy sprzętowe itp., a zespół help desk podejmie działania w celu ich naprawienia.
 4. Witajcie. Jaka konkretnie walizkę do przechowywania narzędzi polecicie? I jakie klucze się sprawdzą w domowym warsztacie?
 5. W niektórych regionach światłowód może być bardziej ograniczony i trudniejszy do uzyskania niż internet radiowy. Infrastruktura światłowodowa wymaga fizycznego połączenia kablowego do domu lub biura, co może być niepraktyczne lub kosztowne w pewnych miejscach. Internet radiowy, z drugiej strony, jest dostępny tam, gdzie istnieje dostęp do odpowiedniej infrastruktury radiowej. Zorientuj się czy tam gdzie mieszkasz internetu nie dostarcza Fiberway https://www.fiberway.pl/telewizja-dostepne-pakiety Mają wiele dostępnych pakietów.
 6. Witam, Wniosek papierowy - obwieszenia widoczne w KRZ publicznie, a na moim zarejestrowanym koncie brak. Normalna sytuacja? Alimenty bieżące muszą być zgłoszone syndykowi przez wierzycieli systemowo? Rozumiem, że jeżeli kwota podlegająca zajęciu nie zaspokoji całej kwoty alimentów bieżących trafia do długów wymagalnych z masy? W takiej sytuacji alimenty mogę dopłacać z kwoty wolnej, aby nie powiększać długu i rzetelnie rozliczać się z rodziną? Dla mnie naturalne, ale wole zapytać czy ktoś... nie uzna działania na szkodę innych wierzycieli.
 7. biks

  Zamek do furtki

  Ja bym to załatwił inaczej. Elektrozaczep daj rewersyjny ( https://www.apetytnadom.pl/2023/03/czym-sa-i-jak-dziaaja-elektrozaczepy.html )czyli ten typ, że jak podajesz napięcie to on trzyma. I teraz tak - w domu przełącznik jak do światła - załącz wyłącz. Jak podasz napięcie to się nie otworzy (tylko kluczem) jak zdejmiesz to tak jakby go nie było. Możesz też dać zegar jakiś najprostszy w rozdzielnicy (powiedzmy firmy f&f jakiś tani programowana godzina załączenia i wyłączenia w poszczególne dni tygodnia) żeby to załatwiał o określonej godzinie a ty oprócz tego masz przycisk żeby otworzyć furkę z domu (Ew. Przełącznik 1-0-2 i obszywasz tak żeby 1 to było załączone na stałe bez względu na stan zegara 2 to z zegara sterowanie a 0 to po prostu otwarte bez względu na stan zegara).
 8. Witajcie. Ile wynosi obecnie koszt opłaty recyclingowej?
 9. biks

  Proces homogenizacji

  Do pasteryzowania spożywczych produktów mlecznych stosuje się szereg różnych technologii. Aktualnie jest możliwość optymalizacji urządzeń homogenizacji mleka, pozwalających homogenizować mleko i zabijać zawarte w nim drobnoustroje, a jednocześnie zachować jego wartość odżywczą. Tak wieć cały proces jest uproszczony. Od siebie polecam jeszcze ten artykuł: https://danlab.pl/słownik/homogenizacja/ Znajdziesz tutaj dokładny opis procesu homogenizacji.
 10. Jak w temacie. Jakieś porady? Dodasm, ze działkę już mamy. Własnie kupiliśmy.
 11. biks

  Geodeta w Krakowie

  Kopia mapy zasadniczej - musi być mapa do celów projektowych. Dopytaj w urzędzie - bo ja miałem problemy, twierdzili, że nie może być starsza jak 3 miesiące mimo, że nie ma na to artykułu (ma być aktualna, zgodna ze stanem). Polecam kontakt z tym geodetą: https://wardega.pl/geodezja/ Jak na Kraków ma bardzo dobre stawki.
 12. Mam pytanie czy jest ktoś tu , kto zaczął swoją upadłość od upadłości firmy- jednoosobowej działalności . Borykam się z tym już od października, został wyznaczony Zarządca sądowy , który stwierdził, że oczywiście wniosek powinien zostać oddalony przez sąd z uwagi na brak majątku . A teraz sprawa utknęła w martwym punkcie bo sądy nie pracują . A prawnik, który prowadzi mi tę sprawę twierdzi , że nie mogę zamknąć ani zawiesić działalności dopóki nie będzie orzeczenia sądu . Dopiero następnym krokiem ma być wniosek o upadłość konsumencką. Przez ten czas muszę płacić Zus , na który od stycznia już nie mam, więc zalegam. Działalności nie prowadzę i tkwię w zawieszeniu. Wszystko miało zakończyć się w max 6 -miesięcy. A do tego momentu prawnik mi powiedział , iż nie mogę złożyć wniosku o upadłość konsumencką, chodź większość zobowiązań były udzielone na osobę fizyczną.
 13. biks

  Szlifierka

  Dopracować można ręcznie. Szkoda byłoby zniszczyć odkurzacz. Jeśli tego szlifowania jest więcej, może warto wyporzyczyc żyrafę z odpowiednim odkurzaczem. Dobrze bedzie również zakupić mikrokrążki do doszlifowania: https://sklep.klingspor.pl/content/49-wlasciwosci-minikrazkow-quick-change W tym miejscu znajdziesz spory wybór.
 14. biks

  Ściana z regipsu czy sufit?

  Jeśli sufit na stelażu, a ściana na krążkach to zdecydowanie najpierw sufit dla montażu profili, a później ściana na krążkach - one nie są mocowane do bocznych płaszczyzn, a tylko tej oblicowywanej No i dobrze będzie również ścianę wyrównać: https://buduje-remontuje.pl/krazki-scierne-i-ich-zastosowanie/ Na przykląd za pomocą krążków ściernych.
 15. Czy macie namiar na firmę, w której mozna zamówić profesjonalny blat laboratoryjny? I na co zwrócić uwage przy jego wyborze?
×