Jump to content
Forum rolnicze

biks

Użytkownik
 • Content Count

  61
 • Joined

 • Last visited

About biks

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

486 profile views
 1. biks

  Dobra inwestycja

  Nigdy nie inwestowałem w kryptowaluty i nie zamierzam. Jedna wielka bańka, która kiedyś pęknie. Aktualne cena kryptowalut jest bardzo wysoka I ciągle rośnie. A tak naprawdę są to pieniądze jedynie w formie cyferek w sieci. Osobiście stawiam na bezpieczniejsze inwestycje. Jakieś konto oszczędnościowe czy lokatę Wiadomo,że kasa jest z tego mniejsza, ale jednak nie muszę się martwić,ze któregoś dnia te pieniądze wyparują. Wiele dobrych ofert oszczędzania dedykowane jest dla studentów https://www.konto-studenckie.pl/ Można zobaczyc sobie na tej stronie.
 2. Na rynku jest cały asortyment różnego rodzaju materiałów takich jak płyty ogniochronne, natryski ogniochronne, masy i zaprawy ogniochronne, wyroby pęczniejące z przeznaczeniem do zastosowań ppoż, farby ogniochronne czy szkło o zwiększonej odporności na wysokie temperatury i ogień. Proponuje jeszcze sprawdzić tuatj: https://www.promat.com/pl-pl/budownictwo/produkty-i-konstrukcje/ Dokładnie opisane są poszczególne zastosowania.
 3. U mnie 92m2, będziemy robić maty. Koszt 14k jeśli w suficie, 22k w podłodze. Do tego fotowoltaika za 25k (już po zwrocie dopłaty 5k i odliczeniu podatku). Suma 39-47k. Wariant z pompą wyszedłby ok. 40k (pompa + rozprowadzenie ciepła). Koszty podobne, tylko prąd za darmo, sterowanie każdego pomieszczenia osobno z telefonu, brak maszynerii która się psuje, nic nie zajmuje miejsca. Jak dla mnie ogrzewanie matami wygrywa. Daję namiar na firmę instalatorską: https://www.samurio.pl/ Skontaktuj się, powinni zrobić Ci odpowiednie wyliczenia.
 4. biks

  Rachunek bankowy firmowy

  Witam wszystkich. Czy obowiązkowe jest posiadanie obecnie firmowego rachunku bankowego?
 5. biks

  Podłączenie elektryczne pompy

  Puszka hermetyczna albo rozdzielnia pod włazem ( tak jak tutaj: https://www.napad.pl/1421-rozdzielnie-elektryczne ). Doprowadzasz stale zasilanie plus jakies tam sterowanie jak potrzebujesz. Możesz rozdzielić pływak i np go pomijać załączając pompę o ile nie masz przelewu. Jak jest przelew to sama pompa jak nie ma i musi być pływak to rozdzielić na załączanie ręczne i z pływaka. W razie padu pompy masz łatwy dostęp do kabla. Przepust tez może być ale wymaga wchodzenia do studzienki alko kombinowania żeby nowa pompę zainstalować albo jakiegoś pilota do wyciąganego kabla.
 6. Cześć. Mam w domu sterowanie ogrzewaniem w oparciu o termostaty pokojowe podpięte do apki Tuya. Czy ktoś wie lub może nawet już do robił i dołożył do tego pokojowe czujniki ruchu? Pomyślałem, że chciałbym zautomatyzować by termostat oprócz swojego harmonogramu, przełączał się w niższą nastawę gdy nie widzi ruchu przez jakiś czas. Z góry dzięki za pomoc.
 7. Polecam ten produkt: https://melkib.com/loctite-3863-zestaw-do-naprawy-ogrzewania-tylnej-s Obecnie najlepszy produkt tego typu. Pozwolę sobie tutaj zacytować instrukcję użycia: Odnaleźć uszkodzenie miejsce. Wyłączyć ogrzewanie tylnej szyby Przemyć zmywaczem Loctite 7063 Usunąć z szablony folie ochronną Przyłożyć szablon do szyby, tak aby wycięcie pasowało dokładnie do ścieżki prądowej na szybie i docisnąć Pędzelkiem który jest w zestawie nałożyć preparat na szybę. Czas wyschnięcia to około 5 min Czynność powtórzyć nakładając minimum 3 warstwy Po zakończeniu pędzelek umyć a butelkę zakręcić Szablon zdjąć bardzo ostrożnie nie wcześniej niż po 30 minutach Ogrzewanie szyby włączyć po upływie 24 godzinach Produkt przechowywać poza zasięgiem dzieci
 8. Na czym polegają badania niszczące? I jak wyglada przeprowadzenie takich badań?
 9. biks

  Prezent dla babci

  Ja mojemu 90 letniemu dziadkowi zrobiłam z innymi wnukami album z jego życia: od pierwszych zdjęć, slub, narodziny dzieci, wycieczki, komunie, śluby itp. Dzięki temu powspominal i poprzypominal sobie co nieco. A ile anegdot przy tym było, ile nieznanych historii opisanych dotąd nikomu niesłyszalnych ;) Z takich bardziej zdrowotnych akcesoriów, polecam takie poduszki do siedzenia: https://megamedic.pl/poduszki-ortopedyczne-do-siedzenia Sa wygodne, zmniejszają drętwienie kończyn jak równiez bóle kręgosłupa.
 10. biks

  Hala murowana czy stalowa

  Moim zdaniem hale stalowe mają znacznie więcej zalet niż hale murowatne. Skontaktuj się z firmą MCM, do której dałem tutaj kontakt. Powinni określić koszt budowy i terminy. Plusy takiej hali to niższe koszta postawienia krótki czas stawiania hali możliwość uzyskania bardzo dużej kubatury niewielki ciężar własny i mozliwosć stawiania w każdej porze roku.
 11. Czy ktos moze wyjaśnić co określa klasa czystości oleju w urządzeniach?
 12. Szukam oferty ubezpieczenia domu w budowie, budynku gospodarczego oraz budowli w wariancie od wszystkich ryzyk, również od kradzieży zwykłej
 13. biks

  Badania ultradźwiekowe

  Jest to często wykorzytywane badanie. Metoda UT ma zastosowanie do materiałów, które posiadają dobre własności akustyczne, tj. takich, w których fala ultradźwiękowa może się rozchodzić. Są to materiały o izotropowej strukturze drobnoziarnistej. Zerknij sobie jednak najlepiej na stronę: https://navitest.com.pl/pl/badania-nieniszczace/badania-ultradzwiekowe/ Jest tutaj opis badania (dokładniejszy).
 14. Mam obecnie dośc wysoki kredyt hipoteczny i zastanawiam się czy go spłącić czy dalej inwestować?
 15. biks

  Konto bankowe dla spółki

  Do małych spółek Nest jest najlepszy. Darmowy, mało problemów. Do większych już nie polecam, brakuje mu profesjonalizmu, obsługi i wielu opcji. Najlepszą opcja będzie po prostu ta strona: https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-osobistych/ Jest to ranking kont bankowych Również dla firm. Porównaj sobie oferty.
×