Jump to content
Forum rolnicze
PawelLub

Wapniowanie pola

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy i mam kilka wątpliwości. Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki o wapniowanie pola. Od niedawna zajmuje się rolnictwem. Ziemia na której w większości siana była kukurydza jest dość mocno zakwaszona. Czytałem trochę w internecie i wydaje się, że wapniowanie może dużo pomoc. Jakie są wasze doświadczenia? Znalazłem w internecie jeden produkt, który używają moi znajomi. Chodzi o nawóz Flormex. U znajomych sprawdził się bardzo dobrze. Dodatkowo napowietrzył glebę i zatrzymał więcej wody. Czy wy macie jakieś wskazówki dotyczące wapniowania, albo mieliście kontakt z tym nawozem? Z góry dzięki za odpowiedz. Paweł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie! Powiem Ci Pawle, że u mnie flormex sprawdził się bardzo dobrze. Też miałem kłopot z zakwaszeniem. Po zastosowaniu tego wapna flormex dużo się poprawiło w tym temacie. No i to co mi się podoba, to to, że jest dużo bardziej wydajny niż to czym nawoziłem wcześniej. Generalnie bardzo polecam. U mojego sąsiada też się dobrze sprawdza. Pozdrawiam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×