Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
łan_zboża

Ogród

Recommended Posts

Witam

Wyodrębniłem sobie w zeszłym roku mały kawałek pola z przeznaczeniem na ogród. Zacząłem więcinteresować się urządzeniem takiego ogrodu. Szukałem informacji w necie i trochę udało mi się znaleźć. Poczytałem trochę na temat oświetlenia w ogrodzie, roślin ogrodowych, ale sami wiecie jak to jest z informacjami w necie. Jeśli zatem ktoś miałby jakieś doświadczenia związane z aranżacją, prowadzeniem oraz przede wszystkim oświetleniem ogrodu, to bardzo prosiłbym o opinie. Z góry dziękuję :).

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem przekonany do tego typu oświetleń. Bardzo sobie cenię technologię, bardzo mnie to inetesuję, ale z praktycznego punktu widzenia jak wchodząc na podwórko wieczorem i widzę jak właśnie taka lampa ledwo zipie to jestem zniechęcony do czegoś takiego. Chyba, że należy kupić coś droższego...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lampki tego typu dają bardzo mało światła, służą bardziej do ozdoby niż do oświetlania, w dodatku w dzień musi był bardzo słonecznie żeby te lampki działały przez całą noc. Już lepiej normalnie poprowadzić prąd i kupić zwykłe lampy, niż bawić się i szukać oszczędności w takich sprzętach. Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

My też uwielbiamy ogród bardziej naturalny ;p Nawet altane sobie sami zrobiliśmy. Zakupiśmy masę narzędzi, materiały ścierne, wiertarki itp. Może dużo nas to wyszło, bo musieliśmy kupić praktycznie wszystko, bo nigdy wcześniej nic podobnego nie robiliśmy. Ba, żadnych remontów nawet nigdy nie robiliśmy. W efekcie jesteśmy i tak bardzo zadowoleni, bo zrobiliśmy to sami, własnymi rękami! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnie dęby się źle kojarzą. Miałem w ogrodzie stare drzewa jabłoni: Kronselskie, jonatany, tytówki, grafsztynki, kosztele, grochówki, szare renety, piękne z rept, żelaźniak i boiken. Jak wyjechałem na jeden dzień to po powrocie nie było ani jednej jabłoni. Moja urocza małżonka dogadała się z sąsiadem że wytnie i zabierze drewno na opał. ...

Pozdrawiam Forumowiczów!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogród to u nas bardzo ważne miejsce :) Ogniska, grille, zabawy z dziećmi, basen, itd. Właśnie rozpoczęliśmy porządki w ogrodzie, teraz jestem na etapie wyboru donic - wcześniej miałam skalniaki, ale mi się znudziły :P Co sądzicie o donicach betonowych? Tutaj http://kupujemydonice.pl/donice-betonowe-hit-czy-kit/ piszą, że są na topie, a jak wy myślicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się marzy taki romantyczny ogródek - z ławeczkami, dróżkami, mosteczkiem itd. Ale to chyba jednak zdecydowałabym się na pomoc jakiegoś projektanta ogrodów, bo nie wiem jak sie za to zabrać :)

Szczere powiem Ci, ze nie jest to trudne, ja sama zaprojektowałam swój ogród, no troche mi siostra pomogła, z tym, ze u mnie nie ma jednak nic wymyślnego :) jesli szukacie ciekawych rozwiązań to zerknijcie na beton architektoniczny Modern Line, teraz w decomanii można zobaczyć w Wilanowie jak to wygląda na żywo. Super sprawa, wygląda to bardzo fajnie i ciekawe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie oczarowały ogrody zimowe od Cambria - znalazłam na http://cambria.pl/ ich ofertę i się skusiłam, bo zawsze chciałam mieć przy domu taki maleńki ogródek. Hodujemy tam głównie rośliny, które potrzebują dużo ciepła i wilgoci i w ogrodzie o tej porze roku nie miałyby szans. Mimo malej powierzchni mam swój kawałek lata nawet zimą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja swój ogród projektowałem samodzielnie z żoną. Lubimy robić coś razem i mieć potem satysfakcję, że to nasza własna robota. Owszem trochę czasu się zeszło z wykonaniem, ale efekt jest naprawdę fajny. Posiadamy małą altankę na grilla, a także niewielki sad owocowy. No i oczywiście trochę kwiatków i krzaczków. Jeszcze zanim zaczęliśmy wybierać różne donice, oświetlenie czy inne dodatki wybraliśmy odpowiednie [url=http://budmech-nawadnianie.pl/produkty/zraszacze-ogrodowe/]zraszacze ogrodowe[/url]. W sumie to dzięki specjalnemu systemowi nie musimy nic robić bo wszystko jest podlewane automatycznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też sam raczej też projektowałem ogród. Choć to chyba nie można nazwać projektowaniem. Ponieważ nie usiadłem i nie zacząłem rozrysowywać ani planować jak to ma wyglądać. Raczej wszystko wyszło bardzo spontanicznie. Ale mimo wszystko wygląda to bardzo dobrze wygląda. Bardzo podoba mi się całość. Ogród jest kolorowy, ale nie za bardzo przesadzony. Do tego w ogrodzie jest wyznaczone miejsce wypoczynkowe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×