Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
Matii23079

Hodowla bydła mięsnego

Recommended Posts

Witam mam pytanie zaczynam hodowle bydła mięsnego i chciałbym sie dowiedzieć ile uchoduje sztuk na areale 20 ha ornych z czego ok 14 to III klasa a reszta 4 i 5 i do tego dojdą jeszcze łąki ok 3 ha bo słysze dużo wypowiedzi że uchoduje nawet 50 sztuk ale nie wiem czy to jest możliwe ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam :) Nie jestem bardzo doświadczony, zasadniczo nawet nie jestem rolnikiem, ale moi rodzice mają gospodarstwo, wydaje mi się że 50 sztuk to będziesz musiał mieć więcej pastwiska na sianokiszonkę i sporo kuku zakiszonej, w obecnej sytuacji lepiej jest dokupić zboża niż siana nie wiem ile kosztuje ale w mojej okolicy balot 120 cm słomy z wiaty kosztuje 80 zł więc to już spora kasa. Pytanie czy wystarczy Ci słomy, bo nie wiem w jakim systemie masz zamiar je trzymać. Pozdrawiam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też zajmuję się hodowlą tego typu bydła. Ostatnio sporo zwierząt mi się pochorowało i miało biegunkę. Pomogły mi preparaty wspomagające trawienie zwierząt hodowlanych, które zakupiłem od firmy http://bentawet.pl/ Wam też polecam zapisać sobie do nich kontakt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×