Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
fiona

Kostka brukowa

Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie zamierzam wymienić w swoim ogrodzie kostkę brukową. Ta którą mieliśmy do tej pory strasznie popękała. Jesteśmy bardzo źli na tego dostawcę, bo sprzedał nam totalnego bubla. Tym razem poszliśmy do znajomego, który jest budowlańcem o poradę. Kolega polecił nam tym razem te firmę:  http://www.spec-bet.pl/ istnieją na rynku od wielu lat i ponoć są jedną z najlepszych firm produkujących kostkę brukową w Polsce. Przekazujemy zatem informację dalej, aby inni nie nacięli się tak jak my biorą nierzetelną firmę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może to nie tyle, co nierzetelna firma, ale może to kwestia zabezpieczenia powierzchni przed działaniem warunków atmosferycznych takich, jak wilgoć, mróz, kwaśne deszcze itp. Od siebie mogę polecić takie preparaty http://www.impregnacjakostki.eu, myślę, że taka widza przyda się niejednej osobie, która dopiero przymierza się do wyłożenia kostki brukowej. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najdrobniejszej kostki nie układa się raczej na większych powierzchniach, a dużych elementów nie powinno się stosować na wąskich i krętych ścieżkach. Pozwala to uniknąć niepotrzebnego docinania materiału. Zastanawiam się nad wzorem kostki brukowej na https://materialybudowlane.cieszyn.pl/bruk/ co sądzicie, którą wybrać na podjazd do garażu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też popełniłem lata temu ten błąd, kupiłem najtańszą kostkę, jeszcze dałem do układania początkującej firmie żeby tylko zaoszczędzić... od razu zaczęła pękać, podnosić się, z czasem można było dosłownie ją ręcznie wyjmować. Tylko wymiana wchodziła w grę, ale nauczony doświadczeniem postawiłem już na jakość. Ta kostka zasługuje na uwagę https://kostbet.pl/produkt/florencja/ naprawdę śmiało polecam i rodzaj i producenta. Bo wybór mają bardzo szeroki, każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. Mają także ogrodzenia, płyty tarasowe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena to nie wszystko, ale też jest istotna. Ale najważniejsza jest jednak jakość i trwałość, żeby mieć na lata spokój. U mnie od Jońca nie kostka, a chodnik łupany. Jest to beton barwiony w masie, dzięki czemu kolor się nie wyciera nawet po długim czasie użytkowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×