Jump to content
Forum rolnicze
Andrychowska

Poszukuję osob niezadowolonych ze współpracy z firmą GlobalMalt Sp z o.o .

Recommended Posts

Podejmuję ten temat żeby uchronić potencjalnych kontrahentów(producentów jęczmienia browarnego) tej firmy przed problemami ,które mi się przytrafiły.Podpisałam tzw umowę kupna-sprzedaży,piszę tzw ,bo nie jest ona do końca czysto handlowa ale mniejsza o to.Sprawa rozbija się o to,że po dokładnym zbadaniu posiadanego już w magazynie zboża ,analizy wychodzą  OK ,podpisuje umowę ,natomiast przy odbiorze wyniki wychodzą bardzo źle,pada telefoniczna propozycja warunkowego przyjęcia -cena 150PLN/t w dół lub odwiezienie towaru(z uwagi na dużą odleglość 90PLN/t).Co do wyników ,parametrem ,który wg nich dyskwalifikuje jest różowa pleśń,której nagle wypada dziwnie dużo ,na umowie jest ,że dyskwalifikuje fusarium.Różowa pleśn to żadne określenie ,przecież to nie jest ani nazwa rodziny ani gatunku patogena ,ponadto różowa pleśń nie równa się fusarium .W międzyczasie ,kiedy jeszcze nie odbierano jęczmienia,robiłam badania też w innej słodowni ,wyszły OK.Decyzja zapadła,że towar wraca,próby jakiegokolwiek rozwiązania umowy spełzają na niczym,żadne argumenty nie są dla nich wystarczające,za wyjscie jedyne uważają aneksy i przesunięcie kontraktu czytaj problemu na następny rok.Co ciekawe do dziś nie mam wyników analiz z zakwestionowanych samochodów ,mimo ,że są pisemnie do tego wezwania.W sprawę zaangażowałam adwokata ,wezwał ich do wykonania umowy w wyznaczonym terminie ,ja uprzedzilam ,ze inspekcja weżmie próby z samochodu ,wzięli co ciekawe ten sam jęczmień,który wcześniej odesłali jeden transport zdążyli i ...spełniał wymogi jakościowe.O przepychankach które trwają kilka miesięcy ,a to tel a to maile nie wspomnę.Adwokat  w moim imieniu od umowy odstąpił ale oni już zapowiadają ,że będą dochodzić swego  a poza tym nagle chcą ten jęczmień wszystki.No ja też czekam na te wyniki i będę dochodzić jak to możliwe ,żeby był jęczmień dobry potem niedobry a teraz znów dobry ,po cholerę te wycieczki i koszty.Chyba sąd też będzie ,nie wiem jeszcze jak się sytuacja rozwinie.Obiło mi się o uszy to i owo o GlobalMalt ale chciałabym poznać opinie osób ,które czują się w jakiś sposób poszkodowane,potraktowane nieuczciwie wskutek wypełnienia umowy z tą spółką.Żeby nie było tak dramatycznie dodam ,że to moja druga umowa z tą spólką ,pierwsza przebiegła bezproblemowo .Może taka jest metoda,że na zachętę traktuje się kontrahenta normalnie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×