Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
acni1982

Jaka rasa psa?

Recommended Posts

Słuchajcie mieszkam w domku jednorodzinnym poza miastem, wraz z mężem i dwuletnim synkiem. Zdecydowaliśmy się z mężem na kupno psa, bo wydaje nam się, że to może być korzystne dla rozwoju dziecka. Oboje lubimy duże rasy psów, ale nie potrafimy się zdecydować. Pod uwagę bierzemy też charakter zwierzęcia, żeby nie stanowiło zagrożenia dla synka. Czy może powinniśmy się jeszcze wstrzymac i poczekać aż synek będzie starszy? A tak w ogóle jaką rasę byście polecały? Chodzi mi o spokojną , nieagresywną i opiekuńczą. No i czy pies czy suczka? Ja wolałabym suczkę, mąż woli psa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 26.03.2018 o 14:57, ajmone napisał:

Najfajniejsze pieski to Akita Inu :) piękne i mądre

O tak Akity są uroczę. Mam właśnie w domu szczeniaka :) Niedługo święta i zastanawiam się czy wy kupujecie waszym pupilom jakieś prezenty z tej okazji? Czy uważacie, że to przesada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

My się z żoną śmiejemy, że Kora to nasze trzecie dziecko. Córki strasznie chciałaby mieć pieska, a kolega miał na wydanie szczeniaczka. Wziąłem go ku radości córek. Żona miała pełno obaw, ale teraz to jej wierny kompan w leśnych spacerach. Traktujemy ją jak członka rodziny. Na święta zawsze ma jakiś podarunek. Nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej. Na stronie https://johndog.pl/blog/zyciezpsem/10-pomyslow-prezent-dla-psa/ znajdziesz kilka świetnych propozycji prezentów dla psiaków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może nie będę tutaj oryginalna, ale dla mnie najpiękniejsze są psy mieszane, czyli tzw. kundelki. Głównie dlatego, że są one niepowtarzalne i nie ma drugiego takiego samego. Nie bez znaczenia jest też fakt, że kundelki też zazwyczaj są bardziej odporne na choroby, niż psy rasowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To prawda, przygarnięcie psa wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Koniecznie trzeba o zwierze dbać. Na przykład chronić przed pasożytami, które są dość częstą dolegliwością. W przypadku zdiagnozowania https://mojzdrowyfutrzak.bayer.com/pl/pasozyty/nicienie-sercowe/  wywołanego inwazją pasożytniczą należy wprowadzić odpowiednie leczenie, a następnie przestrzegać właściwe metody zapobiegania. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ważne jest też to, aby zapewnić pieskowi odpowiednią rozrywkę. W ten sposób będzie nie tylko szczęśliwszy, ale też spokojniejszy. Odpowiednia zabawka jest w stanie zapewnić mu nawet rozwój emocjonalny, co też jest ważne dla naszych pupili. Na stronie:  https://hydraportal.pl/jak-wybrac-kreatywne-zabawki-dla-twojego-czworonoga/ jest artykuł, z którego dowiesz się więcej na ten temat. Jako posiadacz pieska powinieneś znać takie informacje, bo wiele z nich na pewno Ci się przyda, więc naprawdę warto tutaj zajrzeć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×