Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
yaros

Rolnicza sprzedaż detaliczna - czy to się opłaci?

Recommended Posts

Od stycznia wchodzą w życie przepisy umożliwiające sprzedaż przez rolników wyprodukowanych przez siebie w gospodarstwie produktów (w tym przetworów). Co o tym sądzicie? Czy to opłacalny "biznes" w przypadku np produktów ekologicznych? Czy konsument w Polsce jest już na tyle świadomy, ze zapłaci więcej za dobrej jakości jedzenie? Miała być tez możliwość takiej sprzedaży przez internet, przynajmniej tak wynikało z zapowiedzi ministerstwa, ale jakoś nie mogę sie doszukać o tym w przepisach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetna informacja! Pewnie, że będą kupować. Moje gospodarstwo jest jedynym w okolicy reszta to działkowicze, którzy biorą od nas przede wszystkim jajka, ale chętnie kupują kiełbasę wiejską, czasami ser biały czy mleko. Na okolicznym targu kupują nawet ogórki kwaszone z wiaderka na wagę. Kiedy jeszcze studiowałem w Warszawie i pracowałem w biurze to znajomi z pracy zawsze brali ode mnie jajka. Jeżeli chcesz ruszyć z produkcją i sprzedażą internetową będą Ci potrzebne konkretne pieniądze. Możesz je uzyskać albo z dotacji albo https://loando.pl/wpis/pozyczki-dla-firm-sektor-msp . Oczywiście zapewne też masz dochód z gospodarstwa, więc masz sprawę ułatwioną, jednak jeśli chcesz robić duży biznes to trzeba zwiększyć hodowlę może zatrudnić ludzi do pracy. Internet to też koszty, wykupienie domeny, zarejstrowanie działalnosci, podatki, różne programy, które będą pozycjonować produkt w sieci. To nie jest taki prosty biznes, ale myślę, że warto spróbować. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoją drogą - jeszcze dodam - teraz jest bardzo popularne bycie fit i eko, więc na bank biznes powinien się udać. Ludzie w Warszawie są w stanie zapłacić więcej, jeżeli mają pewność, że produkt jest z dobrego źródła. U nas nawet się przyjęło mówić "warszawskie ceny". :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak się już ma swoją bazę klientów to interes kwitnie ale na początku nie ma kokosów. Moi rodzice zaczynali w małym miasteczku na Podkarpaciu. Z poczatku było gorzej niż źle, a teraz to się u nich ludzie na przetwory zapisują. Tak samo pomidory i inne. Przez internet sprzedają tylko suszone owoce. No i cen nie mają drastycznie wysokich. ot takie ciut wyższe niż w sklepie. I sprzedają bardzo dużo mimo że mają ledwo 2 ha upraw. Wychodzą na tym moim zdaniem bardzo dobrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witajcie! Chciałabym przekazać Wam zaproszenie na Międzypokoleniowe Spotkanie na rzecz Suwerenności Żywnościowej (link poniżej) Chcemy dotrzeć do drobnych, rodzinnych gospodarstw, którym zależy na rozwijaniu lokalnych rynków i sprzedaży bezpośredniej oraz zrównoważonej produkcji rolnej. Wspólnie chcemy wpływać na politykę publiczną i prawo oraz kształtować naszą lokalną rzeczywistość.
 

Tworzymy wielośrodowiskową sieć podmiotów zaangażowanych w zmianę systemu żywności. Zarówno kooperatywy spożywcze, jak i RWS-y oraz inne formy rynkowe budujące lokalne sieci ekonomiczne powinny mieć w tym ruchu silną reprezentację.

Nina JB
Zespół Koordynacyjny Nyeleni Polska


Wydarzenie do upowszechniania https://www.facebook.com/events/1478138178947252

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ciężko mi to określić, czy to się opłaca. Wiem tyle, że coraz więcej ludzi mimo wszystko decyduje się na zakup przetworów czy produktów z rolnictwa ekologicznego - żyjemy w zmieniającym się cały czas świecie - ludzie chcą lepszej jakości jedzenie, produkty, chcą być zdrowsi i dłużej cieszyć się swoim życiem :) Czy się opłaca pewnie w dużej mierze zależy od regionu, w którym jesteś, czy tam też funkcjonują osoby, które zajmują się sprzedażą produktów ekologicznych :)

Myślę, że przy takich produkcjach mogą się przydać mniejsze wagi, które pozwolą nam dokładnie określić ilość składników potrzebnych do stworzenia idealnej receptury  https://gawag.pl/wagi-precyzyjne/ Klienci zwracają uwagę na to, jaki jest skład produktów itp. Więc nawet po kilku latach (jeśli receptura jest dobra) smak powinien pozostać ten sam :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie myślę że ludzie teraz są bardziej świadomi przy wyborze swojego jedzienia, jednak to zależy też od zarobków każdego, ale i podejścia. Nie każdy zrezygnuje z przetworzonych produktów./

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prowadzę firmę i chciałbym się was zapytać jak wygląda handel zagraniczny. Od jakiegoś czasu poważnie zastanawiam się nad wdrożeniem swoich produktów na rynki sąsiadujące z naszym państwem. Aktualnie moje przedsiębiorstwo fajnie się rozwija, ale stale poszukuje jakichś nowych rozwiązań oraz pomysłów. Czy myślicie, że taki handel zagraniczny byłby dobrym pomysłem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

aby sprzedaż się opłaciła to warto zapoznać się z odpowiednimi technikami branżowymi nt pracy z klientem.  Tutaj masz ciekawy artykuł  https://www.cludo.pl/pytania-otwarte-czy-zamkniete/ Opisana w nim strategia skutecznie pomaga na lepszą komunikację z klientem i tym samym zwiększa obroty sprzedażowe. Bardzo ciekawa lektura, na pewno ci sie przyda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×