Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
bragross663a

Co na stres i bezsenność?

Recommended Posts

Tak! :D łatwo mówić bo zdrowy to i na stojąco albo  bywa że i w fotelu się kimnie. Zauważyliście, że stres i bezsenność idą w parze? Zwykle to przepracowanie, nieodpowiednia dieta i niedobory witamin są winne. Może warto pomyśleć o jakimś preparacie witaminowym, biovital pozytywnie wpływa na serce i układ krwionośny, może warto spróbować?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sobie znalazłam swój osobisty sposób na stres, a dokładniej mówiąc vaporizer. Kupiłam specjalnie taki egzemplarz nadający się do różnego rodzaju suszu, bym mogła palić także zioła lecznicze i uspokajające. Robię sobie w domu taką aromatoterapię ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

z tego co wiem to w takich sytuacjach warto przyjmować witaminę d bo jest kojąca . Jednak stres i bezsenność w dłuższej perspektywie może bardzo zaszkodzić zdrowiu naszego serca . Musimy więc o siebie dbać bo serce mamy jedno. Warto więc chozić na regularne badania u doświadczonego lekarza specjalisty http://kardiochirurgpoznan.pl/ który odpowiednio się nami zajmie 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A próbowaliście czosnku? Czosnek działa przeciwzapalnie i wzmacniająco. To taki naturalny antybiotyk. Nie dość, że fajnie smakuje w wielu potrawach to jeszcze ma tyle właściwości zdrowotnych. Np. pomaga w zaśnięciu. Jeśli chodzi o stres to nie wiem, ale na pewno jakaś herbatka się przyda. Może z melisy? Próbowałeś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja uważam, że stres trzeba po prostu rozpoznać w sensie poznać dokładne źródło stresu i starać się je wyeliminować z naszego otoczenia jeśli tylko jest to możliwe. czasami zmiana pracy czy miejsca zamieszkania lub ludzi wokół niestety ale jest konieczna dla naszego zdrowia. Poczytaj sobie ciekawy artykuł na temat stresu właśnie https://nauki-spoleczne.info/stres  i sprawdź jak on wyniszcza nas od środka i jaki ma wpływ na dalsze życie... nie wolno tego bagatelizować

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dużo zależy od tego też jakiego rodzaju to jest stres i jak bardzo na nas wpływa. Moja znajoma nie potrafi sobie radzić w stresujących sytuacjach i bardzo często przechodziło to u niej wcześniej w stanie depresyjne. Od jakiegoś czasu leczy się w https://psychomedic.pl/psychiatra-katowice/ i w końcu czuje, że udaje się jej panować nad swoim życie :) Czasem pomoc najlepszego specjalisty jest nieoceniona i niezbędna, by pomóc sobie unormować swoje życie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×