Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
mzajc

Jak przygotować ziemię pod ogórki

Recommended Posts

Szkoda, że nie napisałeś jakiej klasy jest ta ziemia. Osobiście mam dobre doświadczenia z uprawą ogórków, chociaż wbrew pozorom są wymagające pod względem odżywiania. Gdy ten warunek jest spełniony z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że plon będzie urodzajny. Uprawę ogórków dobrze jest poprzedzić obornikiem. Ogórek nie lubi przymrozków. Wymaga dużej ilości wody oraz składników mineralnych. Dobrze jest więc zstosować takie nawozy jak Algeren Twin oraz Magic P Star. Sprawiają one, że system korzeniowy będzie zdrowy i zapewni roślinie wszystkie niezbędne składniki odżywcze z gleby. Aby uzyskac dbrej jakości plon warto również w kolejnym etapie zastosować również Algeren Twin tym razem z mikroelementami. Zwiększy to jakość owoców oraz ich masę. Odsyłam do http://greenecopoland.pl/porady/ogorek/ - jest to poradnik w jaki sposób profesjonalnie zadbać o ogórki, etapi oraz rodzaje użytych nawozów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pielęgnacja i dbanie o nasz ogród jest bardzo istotne, jeżeli chcemy by wszystko dobrze wyglądało. Zaczął się marzec więc mam nadzieje ,że bedzie robić sie coraz cieplej, już powoli zaczynam się tutaj https://www.frosk.pl/ ubezpieczać w środki do pielegnacji i ochrony roślin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadza się, grunt to odpowiednia i dobra klasa, jakość ziemi która wcześniej przygotujesz pod ogórki. Jaka powierzchnia wchodzi tutaj w grę? Bo na Sklep.Mizar możemy pomóc, znajdziesz szereg przydatnych artykułów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×