Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
jammes

Ogrodzenie do posesji

Recommended Posts

Stare wymaga pilnie wymiany, a w kasie niestety pustawo (wiadomo remont ). Szukam możliwie taniego (ale też w miarę trwałego rozwiązania. Może ktoś ma takie doświadczenia. U mnie problem jest tym większy, że teren spory (ok.30arów). Zależy mi na trwałym rozwiązanu, aby nie trzeba było wymieniać za jakiś czas. No i żeby pies nie uciekł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli temat jest nadal aktualny, to najtańszym sposobem na ogrodzenie działki wydaje się być siatka. Chociaż umówmy się, nie jest to nadmiernie finezyjny sposób. Trwalszym sposobem, szczelniejszym są siatki 3D. Ich zaletą jest to, że są sztywne. Ze względu na wąskie oczka, są trudne do przeskoczenia.

Ta pierwsza opcja wydaje się być jednak najbardziej optymalna. Moim zdaniem powinieneś zainwestować w coś takiego: http://nowoczesne-ogrodzenie.pl/siatki-ogrodzeniowe/

Siatka ocynkowana powinna być dostatecznie trwała.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 O ile oczywiście nie masz zwierząt... Takie ogrodzenie się sprawdzi, jednak sam mam psa myśliwskiego w działce, tak wieć to odpada z uwagi na to,ze taki pies bardzo łatwo sobie z takim ogrodzeniem poradzi. I potem trudno będzie go szukac.

Ze swojej strony polecam tradycyjne ogrodzenie z podmurówką. Najlepiej przy tym prezentują sie moim zdaniem ogrodzenia metalowe, kute. Sa bardzo wytrzymałe i eleganckie.

Mogę polecić tę firmę

https://efekt-metal.pl

Zajmuje się kowalstwem artystycznym. Na stronie jest ich galeria wykonań bram. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie działka ogrodzona jest po prostu siatką. Jest to zbyt duży teren by wymyślać coś innego. Jak dla mnie wystarczy, z resztą ta co mam jest wytrzymała. Jest to siatka ogrodzeniowa ocynkowana powlekana http://www.supico.pl/siatki-ogrodzeniowe - dokładnie taka. Na swoje potrzeby wybrałam zieloną, o grubości drutu 2.8mm i wysokości 3 metrów, ale zamówić można siatki o różnych kolorach i wymiarach. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na wiosnę budowałem nowe ogrodzenie na posesji, a że jest dosyć spora to i koszta były dosyć wysokie. Uratowała mnie pożyczka z https://taktofinanse.pl/Internetowa-pozyczka-gotowkowa-juz-od-18-lat-Sprawdz-kalkulator-online, którą polecił mi znajomy. Ogrodzenie skończyłem jeszcze w kwietniu, więc na ten rok modernizacje gospodarstwa skończone. W przyszłym roku pomyślę, nad czymś innym

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co kładziecie pod ogrodzenie? Moim zdaniem najlepsza byłaby podmurówka betonowa, na przykład taka, jaką oferuje firma http://ogrodzenia-betonowe.mazury.pl/. Działa ona w takich miastach jak Ełk, Suwałki, Giżycko, Gołdap, Olecko, Kętrzyn, Węgorzewo, Augustów czy też Mikołajki, więc jeśli mieszkacie w tych okolicach, to polecam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×