Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
klems

Wybór pompy głębinowej do studni

Recommended Posts

Czy ktoś tutaj z forumowiczów posiada studnie? Pytam, bo zastanawiamy się nad montażem pompy głębinowej w celu wykorzystania wody podskórnej dla zwierząt oraz do podlewania ogrodu. Taką do bieżącego użytku? Jaka będzie najlepsza? Czy ktoś już to móże przerabiał wcześniej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybór powinien być uzależniony od zapotrzebowania na wodę, a więc głównym czynnikiem jest jej wydajność. Ważne, aby była cicha. Pamiętam, że sąsiad na działce miał pompę głębinową, gdy się uruchamiała, to ziemia pod stopami się trzęsła. Nie wiem jaki on tam dal silnik, ale z pewnością był on głośny. Ważną kwestią jest również napięcie oraz ilość zużytego prądu. Odsyłam tutaj

http://doborpompy.pl/pompy-glebinowe-wilo-sub/

Masz tam dobry tekst poświęcony temu zagadnieniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście takie rzeczy są bardzo ważne, ale jak można zauważyć to na pewno część osób nadal posiada studnie kopane. Myślę, że niezwykle ciekawie w https://www.okiemrolnika.pl/wiecej/item/9635-usterki-studni-kopanej-jak-sobie-z-nimi-radzic opisano właśnie to jakie są najczęstsze usterki w studniach kopanych i jak można sobie z nimi poradzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witajcie! Czy ktoś z Was orientuje się, gdzie mogę znaleźć informacje na temat szukania wody w okolicy Brennej https://geofizyk.pl/szukanie-wody/brenna/? Planuję wykonanie studni głębinowej na mojej działce i szukam wskazówek lub rekomendacji dotyczących tego procesu. Jeśli macie jakieś informacje lub doświadczenia, proszę o podzielenie się nimi. Dziękuję!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×