Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
ciapka

Ogród marzeń

Recommended Posts

A ja mam swój przydomowy ogród, o który bardzo dobrze dbam. W tamtym roku miałam problemy z trawnikiem, ale kupiłam odpowiednie środki i naprawdę pomogło. Jeśli potrzebowalibyście cokolwiek kupić w sklepie ogrodniczym, to polecam Wam ten internetowy, w który kupiłam środki przeciwko chorobom trawników: https://sklepdlaogrodu.pl/choroby-trawnika . Jestem ciekawa, jak będzie wyglądał mój ogród, gdy stopnieją śniegi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz mieć piękny ogród również zimą to posadź rośliny zimozielone jak np. cis, kosodrzewina czy tuja - generalnie iglaki. Niektóre rośliny liściaste też na zimę nie tracą liści, to są gatunki specyficzne, ale możesz poszukać w encyklopedii informacji na ich temat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie wymarzony ogród to taki w, którym znajdzie się basen ogrodowy , taras z grillem i miejsce w, którym w upalne dni można schronić się w cieniu. Nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba :D W końcu to ma być miejsce odpoczynku i relaksu dla całej rodziny oraz przyjaciół.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ochrona roślin jest niezwykle istotna.JUż niedługo zrobi się dużo cieplej i trzeba będzie odpowiednio zadbać o nasz ogrodek. Pojawi się też wiele różnych szkodników. Sama w tamtym roku z niektórymi walczylam, dziś wiem, że tutaj http://aptekadlaroslin.pl/ uda mi się najszybciej uzyskac pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój ogród marzeń dla mnie stworzyła firma warszawskie-ogrody.pl. Dzięki nim i ich nowoczesnej metodzie (która wciąż jest mało dostępna na rynku) sprawdziłem sobie, jak mój ogród będzie wyglądał na przestrzeni lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogród marzeń... i tutaj każdy wpisuje swoje marzenie ;D Dla każdego to będzie znaczyło co innego - dla mnie basen byłby dużą przesada, bo pewnie i tak po jakims czasie by sie nam znudził, ale wiadomo - każdy ma swoje upodobania. Dla mnie ogród idealny - to ogrod zrobiony w calosci by myself. Uwielbiam takie domowe robótki w sumie tak tez zaczela sie moja historia z męzem. W tej chwili pracujemy pierwsdzy rok nad wlasnym ogrodem w nowym domu. Całość chcemy zrobic z drewna. Zabudowa ogrodowa z belek stąd https://pakobud.com.pl/drewno/ a meble jak wyczytalismy od nich na stronce tez mozna zrobic z drewna, ale ciekawiej jednak z palet ;D Wiec surowce w czwartek zjechaly - teraz zabieramy sie za konstruowanie stołu i siedzisk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mam akurat sporych rozmiarów dzialke i zastanawiam sie nad wygodniejsza formą projektu i jego realizacji. Trawa u mnei przy domu nigdy nie rosla rownomiernie i zawsze pojawialy sie jakies chwasty. Gdzieniegdzie po prostu byla gola ziemia. Zastanawiam się nad inną opcją taką jak trawnik z rolki ponieważ możemy nie tylko w ten sposób oszczędzić czas ale równiez miec wkoncu piekny trawnik przy domu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja w swoim ogrodzie niedawno postanowiłem zamontować na tarasie zadaszenie automatyczne, składane, na pilota. Do tego dobrałem też podświetlenie, wieczorami tworzy to fajną atmosferę. Wybrałem producenta https://tarasola.pl/  bo mieli ładne zadaszenia i cieszę się z wyboru, jest solidne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×