Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
Farmer

O pszczoły trzeba dbać

Recommended Posts

Populacja pszczół zmniejsza się z każdym rokiem, a to bardzo niekorzystnie wpływa na środowisko. Ucierpią na tym wszystkie żyjące istoty, a najbardziej zapewne człowiek. Nie wiadomo co dokładnie powoduje ich ginięcie, ale w dużej mierze ma to związek z działalnością ludzką. Trzeba rozpowszechniać informacje na temat wymierania tych owadów, by zwrócić uwagę innych na problem. Stracić/zyskać możemy na tym wszyscy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pszczoły produkują miód oraz zapylają kwiaty i ich rola jest niedoceniona. Powinniśmy o nie dbać najlepiej jak możemy. Jednym ze sposobów jest przestrzeganie przepisów dot. pryskania roślin by nie robić tego przed 17:00 bo to może zabić pszczoły, a jak każdy by tego nie przestrzegał to pszczół byłoby coraz to mniej, a to niekorzystne dla nas wszystkich. Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie, ale jak czytałem niedawno to nie wszyscy o tym wiedzą. U mnie w mieście była taka właśnie sytuacja, że pszczelaże znaleźli się w gazecie, gdy pszczoły niestety nie wykonały pracy do końca. Prawdopodobnie blisko nich było coś pryskane. Padły wszystkie. Na pewno taka informacja jest potrzebna, sam jadłem kanapkę z miodem, uwielbiam to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niektórzy nawet wieszczą koniec świata z powodu wymarcia pszczół, bo nie będzie miał kto zapylać kwiatów przez co nie będzie owoców, części warzyw, itd. Mam obok domu niewielki sad i przez długotrwałe majowe deszcze nie mam teraz żadnych jabłek ani gruszek. Pszczoły nie miały nawet kiedy zapylić kwiatów i zanim to zrobiły to już wszystkie kwiaty obleciały. Ważne stworzenia i trzeba o nie dbać. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słyszy się o tym już od kilku lat, niestety nikt nie podejmuje działań, aby pomóc pszczołom przetrwać. Na pewno nie służy im postęp globalizacji, coraz więcej zanieczyszczeń i pyłów w powietrzu. A tak poza tym nie wyobrażam sobie życia bez prawdziwego miodu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak tu pomóc pszczołom, jak ludzie wciąż pryskają uprawy, nie dbają o środowisko, wszystko chcą mieć szybko i niestety po trupach, pszczół m.in. Koniecznie trzeba zadbać o te owady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ważny problem, trzeba to rozgłaszać. Jest taka akcja uratujpszczole.pl, nie wiem na ile ona przynosi skutek, ale ja o niej mówię ludziom. Lepiej działać niż siedzieć i patrzeć, aż pszczoły wyginą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak tu pomóc pszczołom, jak ludzie wciąż pryskają uprawy, nie dbają o środowisko, wszystko chcą mieć szybko i niestety po trupach, pszczół m.in. Koniecznie trzeba zadbać o te owady.
Zgadzam się w 100 % Nie można mieć wszystkiego...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pszczołom nie trzeba pomagać, wystarczy im nie przeszkadzać. Natura sama sobie poradzi. Co szkodzi pszczołom? Rolnik gamoń który pryska chemię podczas lotu pszczoły. Co szkodzi pszczołom? Brak pożytku bo wszędzie zboża dla dopłat siane. Kiedyś Polska była mlekiem i miodem płynąca, dziś brakuje bazy pożytkowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najpierw trzeba przestać kupować produkty produkowane przez firmę basf czyli chemię, ograniczyć liczbę nadajników od telefonów, zmniejszyć liczbę nawozów i zwiększyć różnorodność plonów w rolnictwie a nie hektary tego samego

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie do końca jest tak, że jak będziemy pryskać, to pozabijamy pszczoły. Ja swoje pole pryskam tylko wtedy, kiedy nie ma prawdopodobieństwa wyrządzenia im szkody. Są informacje na ŚORach i wystarczy się stosować do wytycznych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No raczej, że trzeba dbać, ale to należałoby uświadomić tym młodym osobom, które decydowały się podpalić pasieki i zrujnować życie ludziom, którzy włożyli w to niemałe pieniądze i wielkie serce... Według mnie jeszcze trochę i dojdzie do tego, co już gdzieś się dzieje - sami będziemy musieli zapylać rośliny... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×