Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
Farmer

Dobra inwestycja

Recommended Posts

Rolnictwo ekologiczne to ciekawy pomysł na inwestycję - rośnie liczba klientów, którzy są w stanie zapłacić więcej za żywność, jesli będzie ona lepszej jakości. To widać po statystykach. Trzeba jednak pamiętać, że na tym należy się znać. Nim ktoś podejmie decyzję o rozpoczęciu upraw/hodowli ekologicznych, powinien poważnie przeanalizowac ten temat. Ważne także, by zastanowić się samemu (lub w większej grupie) na przetwarzaniu i dostarczaniu tych produktów do sklepów (a nawet własnej sprzedaży). Dzięki temu poważnie rosną zyski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba umieć pracować bez oprysków chemicznych i nawozów sztucznych oraz mieć ludzi do pracy bo w rolnictwie ekologicznym wiele prac wykonuje się ręcznie, ale można na tym sporo zarobić. Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim należy znaleźć odbiorców, swój sklep jest doskonałym rozwiązaniem, z dobrą reklamą i uświadamianiem ludzi może przynieść duże korzyści. Sprawa z całym precesem zdecydowanie na wyższym poziomie. Ja bardzo chciałbym, aby wszystko było bardziej ekologiczne, zdrowsze, ale jak poruszam się po niektórych miejscach to widzę, że wszyscy wybrali drugą drogę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niedługo dojdzie do tego, że ta ekologiczna żywność to będzie ta normala, a ta nie oznakowana jako ekologiczna sam syf. Byłem świadkiem, jak się pakuje do warzyw minerałki. Wieczorem kszaki ochlapnięte, a rano napięte jak nowe xD, masakra! Rolnictwo innowacyjne chyba idzie nie w tym kierunku. Mamy lepszy sprzęt, mogę sobie śmigać pickupem po polach, ale jakościowo przysłowiowy ogórek nie przybiera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie jest na odwrót niż piszesz, niedługo wszystko będzie jeszcze bardziej sztuczne niż dziś. Powiedzmy że 30 lat temu, każdy opierał się na nawozach naturalnych i chemii w uprawach było minimum, teraz każdy we wszystko pcha nawozy, leje opryski itd. Jest to dla tego że każdy chce mieć jak największe plony, a co za tym idzie i zyski, a to że inni spożywając jego produkty niszczą sobie zdrowie to go nie bardzo interesuje. Cóż rolnictwo ekologiczne się rozwija i na pewno się będzie rozwijać, ale w skali przemysłu królowała i będzie królować chemia. Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozna to rozumieć i tak i tak. Wiele razy byłem świadkiem jak rajki ogórków wieczorem były ochłapniętę, a rano jak ręką odjął. Napompowane łodygi, masakra, jakieś minerałki tam wrzucają. Ja bym tak nie mógł. Na szczęście mój zawód nie wiąże się ze zdrowym żywieniem, a zdrową pracą maszyn :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiedzmy, że świadomość ludzi rośnie, jednak ekologiczna żywnośc musi mieć swoją, wyższą cenę i póki co w naszym pięknym kraju będzie to raczej żywność dla tych bogatszych, których na razie jest zdecydowanie mniej ;)  Pomysł i sam biznes przy odpowedniej promocji jest bardzo intreresującym przedsięwzięciem, jednak uważam, że w Polsce trzeba będzie jeszcze poczekać żeby ludzie byli trochę zamożniejsi. Można też spróbować prowdzić taki biznesik równolegle i badać co się dzieje na tym rynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie w okolicy zauważyłem coraz więcej eko-sklepów. ;) Problemem jest tylko eko-uprawa bo bez chemii nie da się uzyskać dobrych plonów. Cóź moda na chemię i sztuczne produkty przemineła, teraz wszyscy chcą wrócić do tego co było 20 lat temu! ;) Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

przy ekologicznym gospodarstwie są zazwyczaj kontrole. sprawdzają, czy przestrzegasz zaleceń. i wtedy dają ci certyfikat. tylko ciekawe, co jaki czas powtarzają kontrole? i czy uprzedzają o swoim przyjeździe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz rację - statystyki bardzo wyraźnie obrazują, że rośnie liczba osób, które chętnie sięgają po produkty ekologiczne. Ostatnio nawet zwróciłem uwagę na artykuł dotyczący tendencji rozwoju rynku żywności ekologicznej, był to artykuł w portalu Agropolska.pl, dlatego jeśli by Cię interesowało to myślę, że bez problemu go znajdziesz. Polacy cenią sobie żywność ekologiczną, głównie dlatego, ponieważ jest ona pozbawiona różnego typu konserwantów, polepszaczy smaku czy ogólnie - chemii, stwarza to pole manewru dla producentów takiej żywności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem warto rozwijać taki rynek. Świadomość ekologiczna Polaków wzrasta, moda na eko jest coraz większa. Ludzie powoli rozumieją, że cena za żywność ekologiczną musi być większa i powoli są gotowi płacić więcej, bo wiedzą, że ma to wpływ na ich zdrowie a lepiej płacić za dobre jedzenie niż za lekarza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj to idzie powoli... Bardzo powoli. Poza tym w tej chwili pośrednicy sprawiają że żywność eko finalnie dla klienta jest droga. Jak już to nadzieję widze w skróceniu tego i oddolnych inicjatywach gdzie ludzie sami zamawiają coś ode mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że warto też iść w ekologiczną produkcję mięsa, tzn karmienie krów mięsnych dobrej jakości paszami. A jak myślicie, czy karmienie na przykład młotem będzie dobrym rozwiązaniem? Wiem, że u krów mlecznych wzmaga to laktację, a czy dzięki wysokiej zawartości białka u mięsnych byków będzie to powodowało przyrost tkanki mięśniowej? Czy to nie działa w taki sposób?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to niezła (bo zwiększa i polepsza  jakość żywności)  ale trudna inwestycja, która powinna być bardzo przemyślana :). Potrzeba sporego zaangażowania,czasu  i wiedzy o uprawie roślin bez chemii.Ważny jest też odpowiedni nakład finansowy i dobór pracowników. Nie jest to łatwe bo trzeba też patrzeć  na klientów,ceny eco tanie nie są. Chociaż zgadzam się z twierdzeniem powyżej że lepiej  płacić za jakość jedzenia niż potem sumy na lekarza. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

na początku jest trudno w gospodarstwie ekologicznym, ale z czasem uprawa staje się coraz łatwiejsza. Dużo też zależy od tego jakie środki stosujemy. Wiadomo, że rolnictwo ekologiczne wymaga samych naturalnych rozwiązań. Ja np. u siebie stosuje środki ochrony roślin z koppert - mają i na mszyce, i na pędraki. Sporo tego wszystkiego jest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×