Jump to content
Forum rolnicze

Recommended Posts

Witam

Przymierzam się do zakupu owijarki szeregowej. przeglądałem internet i znalazłem Satellite(Polska)  , Andersona Hybrid X(USA)  oraz jakaś nowa się ukazała Polskiego producenta Wrapper automatic. 

Ważnym wyznacznikiem jest, nie ma co ukrywać cena. Najlepiej coś w cenie 50 -70 tys zł netto , drugim ważnym czynnikiem jest jakość owijarki aby mi posłużyła na długie lata. 

Z tego co oglądałem na youtubie  Satellite jest napędzany olejem hydraulicznym z drugiego ciągnika, więc tu jest duży minus bo muszą być 2 ciągniki,2 ludzi no i paliwo. Więc koszty jej użytkowania są dużo droższe niż andersona i wrappera bo w tych dwóch napęd jest nie zależyny (silnik spalinowy napędza układ hydrauliczny). Więc Tutaj koszty użytkowania będą kolosalnie mniejsze. Sprawdziłem ceny i anderson co prawda sprawdzona firma ale cena kosmiczna bo ponad 120 tys zł netto , wrapper automatic natomiast cena bardzo atrakcyjna bo piszą , że w promocji teraz 50 tys zł netto  - ale firma dopiero chyba od niedawna produkuje te owijarki więc jest świeża(pewnie z tego powodu tak atrakcyjna cena) . I teraz się zastanawiam co wybrać ? Czy ktoś może kupił i użytkuje tą owijarkę wrapper automatic?? Jak się sprawdza ?  Co radziliście wybrać ?

 

tutaj podaje linki do tych owijarek 

 

Wrapper automatic 

 

 

Satellite

 

anderson

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja bym wybrał owijarkę Satellie. Właśnie dlatego, że jest napęd na ciągnik. Bele mają większy docisk pod ciężarem owijarki i dodatkowo ciągnika a co za tym idzie mniejszy dostęp powietrza. Mój kuzyn z podlasia zamówił usługę owijania właśnie owijarką satellite i był zadowolony. Nic mu się nie zmarnowało. Jak tylko rozszerzą zasięg usługi to zechcę żeby mi też owinęli. Na razie niestety za daleko mieszkam (220 km). Jeśli chodzi o Wrapper to stwierdzam po filmiku że trochę słabo naciąga folię (chyba nie widzę napinaczy). Anderson sory ale za drogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×