Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
biks

Sporządzenie listy gości na ślub

Recommended Posts

Jesteśmy na etapie przygotowywania listy gości na ślub. Obie rodziny są liczne, a wszystkich nie zaprosimy. Zastanawiam się jak rozwiązać ten problem? Jak to u was wyglądało?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie też był z tym spory problem, bo rodzina męża jest bardzo liczna i gdybyśmy chcieli wszystkich zaprosić to byłoby ponad 200 osób, a mogliśmy sobie pozwolić na 100-120. No cóż... Nie jest łatwo, ale drogą eliminacji i negocjacji musicie wypracować kompromis. Moim zdaniem warto zapraszać tylko tych, z którymi naprawdę ma się jakiś kontakt, a nie ciotkę, którą widuje się dwa razy w życiu, ale "wypada" ją zaprosić. Druga sprawa, że mimo wszystko sporo osób odmawia i to nierzadko tuż przed weselem. Z tego co widzę u znajomych to często nawet połowa zaproszonych nie przychodzi, bo "nie mają pieniędzy" - tak się tłumaczą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Różnie z tym bywa. Zależy gdzie wesele jest organizowane, zależy też od rodziny i gości. Zależy też od terminu - wiadomo, że w okresie wakacyjnym może być trudno. Wiele osób wykupuje z wielomiesięcznym wyprzedzeniem wycieczki zagraniczne itd..

Bywało się na takich, gdzie niemal 100% osób potwierdzało swoją obecność i rzeczywiście tyle ich było. Bywało się również na takich weselach w których 40% zaproszonych rezygnowało.

Z zapraszaniem gości radzę uważać, ktoś kto nie zostanie zaproszony może poczuć się urażony. Tutaj na blogu masz interesujący tekst o tym w jaki sposób tworzyć listę gości: http://hotelstyl70.pl/blog/cyklu-porad-slubnych-czyli-stworzyc-liste-gosci/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na ślub nie zapraszałam kuzynostwa, z którymi się nie trzymam. Tak samo z ciotek i wujków to pozapraszałam tylko najbliższych czyli rodzeństwo rodziców. Do tego często ten problem się tak, że nie zaprasza się dzieci. Czasem zaprasza się tylko osoby, z którymi ma się kontakt. Nie kontaktowałabym się w tej sprawie za bardzo z rodzicami, bo wiadomo iż oni chcą zaprosić wszystkich, bo im jest przed innymi głupio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli szukacie drukarni, w której można szybko i niedrogo wydrukować papeterię ślubną, to sprawdźcie ofertę https://www.kseroa0.pl/

Można ją samodzielnie zaprojektować w jakimś darmowym programie graficznym - wyjdzie zdecydowanie taniej i dokładnie tak, jak sobie tego życzycie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie bardzo często zdarza się, że ludzie biorą kredyt w celu zorganizowania wielkiego wesela. Nie uważam tego za dobrą decyzję - w końcu jak to tak rozpoczynać wspólne życie z debetem na koncie. Warto edukować ludzi w tematyce finansów już od najmłodszych lat, aby zaszczepić wzorce. W przyszłości z pewnością to zaowocuje. Zajrzyj na tego bloga żeby poczytać kilka artykułów na ten temat https://www.wonga.pl/blog/zgoda-ogolna-w-bik-czym-jest-i-co-warto-o-niej-wiedziec

Share this post


Link to post
Share on other sites

To przecież bardzo indywidualna kwestia. Ja wychodzę z założenia, że jeśli macie własną wizję na ten wyjątkowy dzień, to warto ją zrealizować. Na stronie  https://www.emarketing.pl/luzne/dlaczego-nie-warto-oszczedzac-na-zaproszeniach-slubnych-sprawdz/ dowiadywałem się więcej na temat tego, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór zaproszeń. A jak wygląda Wasze podejście do tego tematu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×