Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
biks

Sporządzenie listy gości na ślub

Recommended Posts

Jesteśmy na etapie przygotowywania listy gości na ślub. Obie rodziny są liczne, a wszystkich nie zaprosimy. Zastanawiam się jak rozwiązać ten problem? Jak to u was wyglądało?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie też był z tym spory problem, bo rodzina męża jest bardzo liczna i gdybyśmy chcieli wszystkich zaprosić to byłoby ponad 200 osób, a mogliśmy sobie pozwolić na 100-120. No cóż... Nie jest łatwo, ale drogą eliminacji i negocjacji musicie wypracować kompromis. Moim zdaniem warto zapraszać tylko tych, z którymi naprawdę ma się jakiś kontakt, a nie ciotkę, którą widuje się dwa razy w życiu, ale "wypada" ją zaprosić. Druga sprawa, że mimo wszystko sporo osób odmawia i to nierzadko tuż przed weselem. Z tego co widzę u znajomych to często nawet połowa zaproszonych nie przychodzi, bo "nie mają pieniędzy" - tak się tłumaczą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Różnie z tym bywa. Zależy gdzie wesele jest organizowane, zależy też od rodziny i gości. Zależy też od terminu - wiadomo, że w okresie wakacyjnym może być trudno. Wiele osób wykupuje z wielomiesięcznym wyprzedzeniem wycieczki zagraniczne itd..

Bywało się na takich, gdzie niemal 100% osób potwierdzało swoją obecność i rzeczywiście tyle ich było. Bywało się również na takich weselach w których 40% zaproszonych rezygnowało.

Z zapraszaniem gości radzę uważać, ktoś kto nie zostanie zaproszony może poczuć się urażony. Tutaj na blogu masz interesujący tekst o tym w jaki sposób tworzyć listę gości: http://hotelstyl70.pl/blog/cyklu-porad-slubnych-czyli-stworzyc-liste-gosci/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na ślub nie zapraszałam kuzynostwa, z którymi się nie trzymam. Tak samo z ciotek i wujków to pozapraszałam tylko najbliższych czyli rodzeństwo rodziców. Do tego często ten problem się tak, że nie zaprasza się dzieci. Czasem zaprasza się tylko osoby, z którymi ma się kontakt. Nie kontaktowałabym się w tej sprawie za bardzo z rodzicami, bo wiadomo iż oni chcą zaprosić wszystkich, bo im jest przed innymi głupio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×