Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
bric

Jaki system monitoringu?

Recommended Posts

Chciałbym w jakiejś krótkiej perspektywie czasu zamontować system monitoringu. W związku z tym, że jestem zielony z tego zakresu zastanawiam się co wybrać. Zależałoby mi na nagrywaniu tego kto wjeżdża na gospodarstwo i ogólnie co się tam dzieje. Z możliwością przechowania nagrania przez jakiś czas. Możecie polecić coś w tym zakresie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Monitoringi dzielą się na kilka typów przede wszystkim: analogowe i hybrydowe. Analogowe są tańsze ale oferują trochę gorszej jakości obraz. Kamery IP są za droższe, ale za to obraz o wiele bardziej wyraźniejszy. Szczególnie jeżeli zainwestujesz w kamerę 2 mpx z full hd.

Przykład monitoringu IP w praktyce może wyglądać tak jak na stronie: http://nvr.pl/

Tam też proponuję napisać lub zadzwonić z prośbą o pomoc w wyborze i montaż + konfiguracja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

żeby zobaczyć co się dzieje w obejściu, to ci wystarczy kamera 2mpix i przeciętna optyka. Jeżeli chcesz zobaczyć konkretne punkty - też wystarczy 2mpix, ale z regulowanym obiektywem. Jeżeli kilka takich punktów - to albo kilka kamer albo jedna ruchoma, która będzie cyklicznie się przekręcać na kolejne punkty. Jeżeli chcesz policzyć ile brwi ma dostawca pizzy, to kamera będzie pewnie 1kpln+ https://gpwirk.pl/rejestratory-do-kamer-monitoringowych-do-czego-sluza-i-jak-wybrac-najlepszy-model/ Na stronie jest opisane, jak wybrac odpowiedni rejestrator .
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×