Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
bric

Jaki system monitoringu?

Recommended Posts

Chciałbym w jakiejś krótkiej perspektywie czasu zamontować system monitoringu. W związku z tym, że jestem zielony z tego zakresu zastanawiam się co wybrać. Zależałoby mi na nagrywaniu tego kto wjeżdża na gospodarstwo i ogólnie co się tam dzieje. Z możliwością przechowania nagrania przez jakiś czas. Możecie polecić coś w tym zakresie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Monitoringi dzielą się na kilka typów przede wszystkim: analogowe i hybrydowe. Analogowe są tańsze ale oferują trochę gorszej jakości obraz. Kamery IP są za droższe, ale za to obraz o wiele bardziej wyraźniejszy. Szczególnie jeżeli zainwestujesz w kamerę 2 mpx z full hd.

Przykład monitoringu IP w praktyce może wyglądać tak jak na stronie: http://nvr.pl/

Tam też proponuję napisać lub zadzwonić z prośbą o pomoc w wyborze i montaż + konfiguracja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

żeby zobaczyć co się dzieje w obejściu, to ci wystarczy kamera 2mpix i przeciętna optyka. Jeżeli chcesz zobaczyć konkretne punkty - też wystarczy 2mpix, ale z regulowanym obiektywem. Jeżeli kilka takich punktów - to albo kilka kamer albo jedna ruchoma, która będzie cyklicznie się przekręcać na kolejne punkty. Jeżeli chcesz policzyć ile brwi ma dostawca pizzy, to kamera będzie pewnie 1kpln+ https://gpwirk.pl/rejestratory-do-kamer-monitoringowych-do-czego-sluza-i-jak-wybrac-najlepszy-model/ Na stronie jest opisane, jak wybrac odpowiedni rejestrator .
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

By zamontować system monitoringu na gospodarstwie, należy najpierw wybrać odpowiedni zestaw kamer, które będą odpowiednie do monitorowania terenu. Następnie należy je zamontować w strategicznych miejscach i skonfigurować system, aby móc na bieżąco przeglądać nagrania i otrzymywać powiadomienia o ruchu na terenie gospodarstwa, tak byłoby najlepiej. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×