Jump to content
Forum rolnicze

Recommended Posts

Czołem Panowie,

Jestem Jurand i od niedawna zacząłem interesować się rolnictwem. Ojciec zostawił mi trochę ziemi i muszę to jakoś zagospodarować. Zaoszczędziłem trochę pieniędzy i moim marzeniem jest wybudować dom, najlepiej duży, energooszczędny, gdzie pomieści się spokojnie dwupokoleniowa rodzina, a utrzymanie go przez następne lata nie będzie zbyt drogie. Mieliście może do czynienia z tego typu projektami domów? Jestem młodą osobą,mam 27 lat wiec nie mam pojęcia jaki powinienem zrobić pierwszy krok. Pomóżcie w miarę możliwości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie słuchaj osób reklamujących swoje firmowe strony budowlane. Dom oszczędny to przede wszystkim:

okna 3 szybowe

ocieplenie styropian 20cm /grafitowe przereklamowany/  wystarczy biały. Idź w grubość a nie parametry. Nie ufaj polskim normom papier wszystko przyjmie

ocieplenie sufitu/poddasza minimum 35-40 cm tu parametry są ważne bierz najniższy współczynnik lambda.

REKUPERATOR - nie ma przewiewów i wilgoci masz świeże powietrze. Oszczędzasz 1/3 opału

piec zwykły śmieciuch na węgiel drzewo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

My  wraz z mężem zastanawiamy się nad budową domu prefabrykowanego, szkielet drewniany (jak uda nam się załatwić formalności z działką). Interesuje nas dokładnie taki projekt. Czy ktoś z Was ma już może dom prefabrykowany (gotowy, drewniany) i byłby w stanie rozwiać wątpliwości na temat? Znajomi wybudowali już taki dom ale w lekkiej konstrukcji stalowej. 124m2 powierzchni użytkowej, parterowy, z dwuspadowym dachem. Całość stawiała firma do stanu deweloperskiego i zajęło im to 3 miesiące. Nas właśnie te 3 miesiące zachęca ale zastanawiam się, jak to jest z solidnością takich domów. Wiadomo, że producent zachwala, daje 100lat gwarancji, ale jest to stosunkowo mało popularna technologia (choć za granicą wiele takich domów)..  Boję się zainwestować tyle kasy...:/ Dlatego szukam opinii osób, które już mieszkają w takich domkach. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są firmy, które wykonują całościowe projekty, może tam powinieneś zapytać. Myślę, że wstępny projekt w dobrej firmie to rzecz darmowa, a Tobie taki pogląd na sytuację się przyda z całą pewnością. A jak zauważył Newbie, ekologiczne materiały w końcu się zwrócą w tańszych kosztach utrzymania. 

 

Pracuję w http://ssomedort.com.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od trzech lat posiadam mały drewniany domek, w którym mieszkam. Przede wszystkim mogę doradzić by wybierać firmę wykonującą takie usługi jak budowanie domków z drewna, która posiada pewne doświadczenie i dobrą opinię. Drewno musi być dobrego gatunku i odpowiednio zaizolowane. Dlatego trzeba też poszukać firm wykonujących hydroizolacje. Ten pomysł podsunął mi syn, który jest inżynierem budowlanym. Przy budowaniu hali sportowej zetknął się z firmą http://budmech-hydroizolacje.pl/ która wykonuje wysokiej jakości hydroizolacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taki dom ekologiczny to na pewno dobra inwestycja na przyszłość. Trzeba tylko wybrać firmę, która się  na tym zna, która ma już długoletnie doświadczenie w budowie domów ekologicznych. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też zdecydowałem się na zainwestowanie w dom energooszczędny i mogę powiedzieć że była to świetna decyzja. Jego wybudowaniem zajęła się firma RS-DOM z Lublina i mogę powiedzieć że wykonali kawał świetnej roboty. Warto postawić na energooszczędność.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 7.05.2017 o 00:24, draco napisał:

My  wraz z mężem zastanawiamy się nad budową domu prefabrykowanego, szkielet drewniany (jak uda nam się załatwić formalności z działką). Interesuje nas dokładnie taki projekt. Czy ktoś z Was ma już może dom prefabrykowany (gotowy, drewniany) i byłby w stanie rozwiać wątpliwości na temat? Znajomi wybudowali już taki dom ale w lekkiej konstrukcji stalowej. 124m2 powierzchni użytkowej, parterowy, z dwuspadowym dachem. Całość stawiała firma do stanu deweloperskiego i zajęło im to 3 miesiące. Nas właśnie te 3 miesiące zachęca ale zastanawiam się, jak to jest z solidnością takich domów. Wiadomo, że producent zachwala, daje 100lat gwarancji, ale jest to stosunkowo mało popularna technologia (choć za granicą wiele takich domów)..  Boję się zainwestować tyle kasy...:/ Dlatego szukam opinii osób, które już mieszkają w takich domkach. :)

Na tej stronie  https://j8.pl/przeksztalcenie-dzialki-rolnej-na-budowlana/ uzyskasz porady jak szybko i bez zbędnych formalności przekształcić działkę rolną na budowlaną.  Czasami się zdarza, że dostajemy negatywną decyzję na budowę, więc warto wcześniej się doszkolić jakie warunki musimy spełnić aby móc zacząć budować dom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś z Was ostatnio może kupował zaprawę tynkarską i może mi pomóc w zakupie? Potrzebuję zakupić zaprawę do końca tego roku. Szukając w internecie miejsca do zakupu takiej zaprawy trafiłem na stronę https://www.kleib.pl/kategorie/zaprawy-murarskie-tynkarskie-i-posadzki-cementowe/ Jest to zaprawa tynkarska śląskie. Jak oceniacie tą firmę, czy kupilibyście tutaj zaprawę tynkarską?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×