Jump to content
Forum rolnicze

Recommended Posts

Czołem Panowie,

Jestem Jurand i od niedawna zacząłem interesować się rolnictwem. Ojciec zostawił mi trochę ziemi i muszę to jakoś zagospodarować. Zaoszczędziłem trochę pieniędzy i moim marzeniem jest wybudować dom, najlepiej duży, energooszczędny, gdzie pomieści się spokojnie dwupokoleniowa rodzina, a utrzymanie go przez następne lata nie będzie zbyt drogie. Mieliście może do czynienia z tego typu projektami domów? Jestem młodą osobą,mam 27 lat wiec nie mam pojęcia jaki powinienem zrobić pierwszy krok. Pomóżcie w miarę możliwości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie słuchaj osób reklamujących swoje firmowe strony budowlane. Dom oszczędny to przede wszystkim:

okna 3 szybowe

ocieplenie styropian 20cm /grafitowe przereklamowany/  wystarczy biały. Idź w grubość a nie parametry. Nie ufaj polskim normom papier wszystko przyjmie

ocieplenie sufitu/poddasza minimum 35-40 cm tu parametry są ważne bierz najniższy współczynnik lambda.

REKUPERATOR - nie ma przewiewów i wilgoci masz świeże powietrze. Oszczędzasz 1/3 opału

piec zwykły śmieciuch na węgiel drzewo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

My  wraz z mężem zastanawiamy się nad budową domu prefabrykowanego, szkielet drewniany (jak uda nam się załatwić formalności z działką). Interesuje nas dokładnie taki projekt. Czy ktoś z Was ma już może dom prefabrykowany (gotowy, drewniany) i byłby w stanie rozwiać wątpliwości na temat? Znajomi wybudowali już taki dom ale w lekkiej konstrukcji stalowej. 124m2 powierzchni użytkowej, parterowy, z dwuspadowym dachem. Całość stawiała firma do stanu deweloperskiego i zajęło im to 3 miesiące. Nas właśnie te 3 miesiące zachęca ale zastanawiam się, jak to jest z solidnością takich domów. Wiadomo, że producent zachwala, daje 100lat gwarancji, ale jest to stosunkowo mało popularna technologia (choć za granicą wiele takich domów)..  Boję się zainwestować tyle kasy...:/ Dlatego szukam opinii osób, które już mieszkają w takich domkach. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są firmy, które wykonują całościowe projekty, może tam powinieneś zapytać. Myślę, że wstępny projekt w dobrej firmie to rzecz darmowa, a Tobie taki pogląd na sytuację się przyda z całą pewnością. A jak zauważył Newbie, ekologiczne materiały w końcu się zwrócą w tańszych kosztach utrzymania. 

 

Pracuję w http://ssomedort.com.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od trzech lat posiadam mały drewniany domek, w którym mieszkam. Przede wszystkim mogę doradzić by wybierać firmę wykonującą takie usługi jak budowanie domków z drewna, która posiada pewne doświadczenie i dobrą opinię. Drewno musi być dobrego gatunku i odpowiednio zaizolowane. Dlatego trzeba też poszukać firm wykonujących hydroizolacje. Ten pomysł podsunął mi syn, który jest inżynierem budowlanym. Przy budowaniu hali sportowej zetknął się z firmą http://budmech-hydroizolacje.pl/ która wykonuje wysokiej jakości hydroizolacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taki dom ekologiczny to na pewno dobra inwestycja na przyszłość. Trzeba tylko wybrać firmę, która się  na tym zna, która ma już długoletnie doświadczenie w budowie domów ekologicznych. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy budowie domu, jednym z najtrudniejszych ale i najbardziej odpowiedzialnych czynności jest wybór odpowiedniego projektu. Ja dokonałem tego w ten sposób: znalazłem  projekty domów , które mnie interesują (czyli nie duże parterowe), a po wyborze kilku najlepszych konsultowałem to z najbliższymi. Myślę, że mogę powiedzieć, że dzięki temu mieszkam w domu idealnym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niezależnie od tego, na budowę jakiego domu się zdecydujesz, z pewnością będziesz musiał go jeszcze urządzić. Tutaj pomocne mogą okazać się artykuły dostępne w sieci. Jednym z nich, na który warto zwrócić uwagę jest http://www.budowac24.pl/jakie-meble-swietnie-sprawdza-sie-w-pokoju-dziennym/ - opisano w nim, jakie meble najlepiej sprawdzają się w pokoju dziennym…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dom drewniany jest domem ekologicznym sprawdźcie ofertę firmy https://mawit.com.pl/  która buduje dla nas taki dom, stawiają go już w cztery miesiące, to oszczędność czasu a do tego jest tańszy niż tradycyjny dom murowany. Moja sąsiadka wybudowała i jest naprawdę zadowolona, mówi że mieszka się fajnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×