Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
Bat

"Rodzina 500 plus" a dochód rolnika

Recommended Posts

Ale o kryterium dochodu mówimy, gdy chcemy otrzymać 500 na pierwsze dziecko? 

Tyle się teraz o tym mówi, czy to już zaczeło obowiązywać? Ostatnio całkowicie wypadłem z obieg na temat wydarzeń politycznych 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety tak i przez to samotny rodzic wychowujący jedno dziecko, zarabiający najniższą krajową nic nie dostanie, a podatki płaci, z których mnm. bogaci rodzice z kilkorgiem dzieci dostaną świadczenie. Czy to ma być ta społeczna wrażliwość PIS?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety tak i przez to samotny rodzic wychowujący jedno dziecko, zarabiający najniższą krajową nic nie dostanie, a podatki płaci, z których mnm. bogaci rodzice z kilkorgiem dzieci dostaną świadczenie. Czy to ma być ta społeczna wrażliwość PIS?

Tu nie chodzi o żadną wrażliwość bo to nie jest program socjalny. Do wspomożenia samotnej matki, rodzin i osób gorzej sytuowanych służą inne programy. Program 500+ służy poprawie dzietności polskich rodzin, czego nie mogą zrozumieć zwolennicy Nowoczesnej i PSL. Ma zatrzymać katastrofalną sytuację demograficzną. Właśnie dlatego że Prawo i Sprawiedliwość jest społecznie wrażliwe kwoty otrzymane z programu 500+ nie są zaliczane do obliczania progu przy wszelkiego rodzaju dodatków rodzinnych, zasiłków socjalnych i pielęgnacyjnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego, alimentów, itp. W rodzinach wielodzietnych bardzo często matka nie ma możliwości zajęcia się pracą zawodową i pracuje tylko ojciec. Jeżeli zarabia nawet 3000 zł na rękę to przy czwórce dzieci dochód na osobę wynosi 500 zł. Teraz ta rodzina dostanie dodatkowo 2000 zł. To tak jakby pracowała otrzymując 2000 zł na rękę. To wielka pomoc dla takiej rodziny. To jest właśnie ta wrażliwość społeczna Prawa i Sprawiedliwości na problemy demograficzne.

 

Próg dochodowy aby skorzystać z programu 500+ na pierwsze dziecko wynosi 800 zł.

Pozdrawiam Forumowiczów!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby zmniejszenie podatków, bo wtedy zyskają wszyscy, a większe dochody społeczeństwa = szybszy rozwój gospodarczy. Kilka milionów osób lepiej rozdysponuje pieniędzmi niż 460 kolesi w Sejmie. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że wszyscy nie masz na myśli tych co nie płacą podatków, a więc rolników, bezrobotnych, zarabiających poniżej progu? Dlaczego jesteś zdania, że np. rolnicy mający zazwyczaj liczniejsze rodziny od tych w miastach nie powinny skorzystać ze wzrosty gospodarczego? Dlaczego uważasz, że te pieniądze powinno rozdysponować kilka milionów osób z trzydziestu ośmiu pomimo, że na te pieniądze pracują wszyscy? Pozdrawiam Forumowiczów!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozostając w temacie -- 500 plus dla rolnika później -  wysokość dochodu z gospodarstwa rolnego ogłaszana jest do 23 września każdego roku. Rodziny rolnicze później niż inne mogą więc uzyskać informację o tym, czy będzie im przysługiwało świadczenie na pierwsze lub jedyne dziecko - więcej info

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dają z 3 miesięcznym wyrównaniem.

Wnioski można składać również przez internet i w placówkach bankowych. Idzie to bardzo sprawnie...

Wiadomo, że aby otrzymywać 500+ potrzebny jest rachunek bankowy. Wiem, że niektórzy zakładają na rympał, a opłaty pomiędzy poszczególnymi bankami potrafią się znacznie od siebie różnić. Wrzucam linka tutaj:  http://www.tanie-konto.pl/porownanie-kont-osobistych/

Zestawienie gdzie, co i za ile. Fajnie, gdybyśmy się nauczyli w końcu głosować portfelem. Z 500+ się udało. Uda się więc z innymi usługami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby było śmieszniej dostajemy te 500 złotych, a nie zdajemy sobie sprawy, że zabierają nam znacznie więcej poprzez podatki (np. pit-39) i tak naprawdę jesteśmy sporo do tyłu z pieniędzmi. O podwyżkach cen produktów nawet nie wspomnę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście jestem osobą, kobietą która często szukała pożyczek na jakiś wyjazd na wakacje, wczasy. Co roku korzystałam z różnych chwilówek i to był błąd. Odkąd skorzystałam z oferty firmy AASA  Takto – pożyczki ratalne przez internet moje problemy znacznie się skończyły. W 15 min otrzymałam od nich kredyt na oświadczenie o dochodach Na szczęście Aasa udzieliła mi odpowiedniej pożyczki pozabankowej Cream Finance na moje potrzeby aspiracyjne. Jeśli szukacie pożyczek to nie chwilówki tylko właśnie takie jak oferuje firma AASA pożyczki pozabankowe na takie wydatki to najlepsza opcja, wiem z własnego doświadczenia !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×