Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
blk86

jaki agregat kupić

Recommended Posts

szukam kilku słów w temacie agregatów, mam trochę robót do zrobienia, bez prądu ani rusz. tak się zastanawiam co kupić, zeby nie trafić na jakiś bubel. niby miałem zamiar wypożyczyć, ale doszedłem do wniosku że na nic wypozyczanie, lepiej kupić, bo i tak za jakiś czas będzie się z tego korzystać znowu. myślę o jakimś przenośnym modelu, tak koło 7kW by starczyło, kruzer to podobno dobra firma w agregatach, bo te uzwojenia mają z miedzi nie z aluminium, cenowo na pewno by mnie interesował. warto kupować, czy szukać czegoś jeszcze innego? niby można taniej, ale bez przesady, zeby nie wozić później jakiegoś badziewia po serwisach

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najsłabszym elementem agregatu prądotwórczego (jeżeli jest dobrze dobrany i eksploatowany zgodnie z zaleceniami producenta) jest silnik. Nie myślałeś o czymś na WOM? U mnie w okolicy dominują właśnie takie. Napisz coś więcej do czego byłby używany, jak długo i jak często bez przerwy, moc ciągła i chwilowa odbiorników, jaka elektronika będzie nim zasilana to będzie można powiedzieć coś więcej. Nawet kolejność ich załączania ma znaczenie. Jeżeli chcesz aby taki agregat służył wiele lat to pomyśl o soft-starcie do silników.

Firma którą zaproponowałeś jest dobra, ale w naprawie nie są proste. Pozdrawiam Forumowiczów!

Share this post


Link to post
Share on other sites

moim zdaniem najlepiej kupić z kruzera , nie wydziela tyle spalin i ma zmniejszoną hałaśliwość . W chwili obecnej jestem zadowolony dlatego myślę o zakupieniu motopompy , również z kruzera ,niesttey po ostatnich ulewach zalało mi piwnice ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie kruzer ma najlepsze agregaty, bo są wysokiej jakości a przy tym zużywają mało energii w czasie pracy. Nie hałasują tak jak inne tego typu urządzenia, a cena jest jak najbardziej ok.  Swój agregat kupowałem tutaj http://kruzer.pl/ , wybór mają dosyć duży, w każdym razie ja znalazłem odpowiedni agregat dla siebie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tak samo postawiłem na kruzera. Jestem w trakcie budowy i poki co sprawuje się bezawaryjnie. Przed zakupem też sporo for przejrzałem i wszyscy polecają kruzera, wiec marka naprawdę dobra. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nie wiem czy najlepszy. Ja mam już od 2 lat agregat firmy Proton Polska i nie wymieniłbym go na żaden inny. Nie dość że cena była bardzo dobra, to do tego naprawdę super chodzi. Obsługa sklepu pomogła mi wybrać odpowiedni i rzeczywiście mieli rację, gdy polecili mi Oasis 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jeżeli ktoś chce porzadny agregat - to tak jak napisal wyzej Michałek najwazniejszy jest silnik - a tutaj nie od dzis wiadomo ze Honda robi jedne z najlepszych. Juz nie wspominajac o porządnej stabilizacji napiecia, wystarczy zmierzyc jak trzymaja tanie agregaty z niby stabilacja :D stabilizacje to one maja chyba tylko na nalepce na obudowie :) nigdy w zyciu nie podpialbym do nich zadnego urzadzenia.

a wybor akurat Honda agregatow ma nie maly - wszystko zalezy do czego dokladnie nam potrzebny ;)

zobacz np tu: https://www.honda-sklep-lopeno.pl/pol_m_Maszyny-i-urzadzenia_Agregaty-pradotworcze-170.html?node=170&products_list=1&filter_default=n&

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×