Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
LaKopia

Pług śnieżny z automatyczną regulacją kąta i podnoszenia

Recommended Posts

Witajcie. Zima w końcu zawitała i to dość konkretnie. 
Planuje zrobić sobie przeróbkę mojego pługa. 
Abym był w pełni usatysfakcjonowany potrzebuję sterować wysokością podnoszenia oraz kątem zagarniania śniegu. Mam dojście do 12V i wymyśliłem proste sterowanie oparte o siłownik elektryczny oraz proste przyciski do sterowania.

Pytanko jest czy ktoś ma doświadczenie w tego typu konstrukcji i czy siłownik Super Jack się do tego nadaje:

http://www.elektrobi...uper-power-jack/

Znalazłem na internecie takie zdjęcie i wygląda dość ciekawie(załacznik)
post-886-0-53702300-1452262875_thumb.jpg

Czy ktoś już ma sprawdzone takie rozwiązanie?
Dzięki za odp. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak rozumiem do ciągnika. Wytrzymałość (bo pewnie jest niewiele wyższa niż nośność) 300 kg to zbyt mała. Wystarczy że wjedziesz kołem w zagłębienie i zmiażdżysz ten siłownik. Jeżeli będziesz zgarniał mokry śnieg to z pługiem oblepionym śniegiem masa przekroczy 300 kg i też problem. Co do ustawienia kąta natarcia pługa tam siły są znacznie większe i nawet gdyby miał 3000 kg to mało nawet dla C-330. Szybkość podnoszenia w praktyce daleko niewystarczająca gdyż dane dotyczą nieobciążonego. W praktyce będzie mniej.

Jeżeli do jakiegoś traktorka typu kosiarka i do uprzątania śniegu z płaskiego utwardzonego terenu (np. kostka), a na dodatek czas nie jest czynnikiem newralgicznym to możesz coś takiego zastosować.

Pozdrawiam Forumowiczów!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mógłbyś opisać rozwiązanie albo foty wstawić? Fajnie że sprzęt daje radę, ale najważniejsza jest wygoda. Odśnieżanie to zawsze taka robota nie planowana i rozbija rytm dnia. Dobrze że w tym plastikowym świecie są tacy jak Ty, co chcą i umieją coś zrobić sami. Gratulacje dla Ciebie Kolego i pozdrowienia dla wszystkich Forumowiczów!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja w tamtym roku zrobiłem własny pług do odśnieżania do ciągnika, ale do tej pory użyłem go kilka razy... Jak nie miałem pługa to zimy były takie, że do szosy nie mogłem dojechać (mam długa drogę) i dlatego zrobiłem pług, a oczywiście jak pług gotowy to nagle zimy prawie bez śniegu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie od dziś wiadomo że zgodnie z prawem Murphy’ego "byłoby znacznie mniej wypadków, gdyby zespoły wyjazdowe karetek nie jadały posiłków".

Ja mam krótką drogę więc radzę sobie łopatą. Na podwórku cały śnieg zawsze mi zwiewa przed garaż, co jest zgodne z innym prawem Murphy’ego. Tu pracy jest znacznie więcej niż z dojazdem, choć i on pozwala na potwierdzenie słuszności praw Murphy’ego.

Pozdrawiam Forumowiczów!

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 8.01.2016 o 15:22, LaKopia napisał:

Witajcie. Zima w końcu zawitała i to dość konkretnie. 
Planuje zrobić sobie przeróbkę mojego pługa. 
Abym był w pełni usatysfakcjonowany potrzebuję sterować wysokością podnoszenia oraz kątem zagarniania śniegu. Mam dojście do 12V i wymyśliłem proste sterowanie oparte o siłownik elektryczny oraz proste przyciski do sterowania.

Pytanko jest czy ktoś ma doświadczenie w tego typu konstrukcji i czy siłownik Super Jack się do tego nadaje:

http://www.elektrobi...uper-power-jack/

Znalazłem na internecie takie zdjęcie i wygląda dość ciekawie(załacznik)
post-886-0-53702300-1452262875_thumb.jpg

Czy ktoś już ma sprawdzone takie rozwiązanie?
Dzięki za odp. 

I jak, sprawdził się ten siłownik hydrauliczny? Ja planuję kupić coś z tej oferty: https://sklep.mizar.com.pl/silowniki-hydrauliczne-c-30_31.html. Co o tym sądzisz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×