Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
Waldeczek

Układanie dawki pokarmowej dla krowy.

Recommended Posts

Przy układaniu dawek pokarmowych dla bydła powinno się brać pod uwagę zawartość białka ogólnego w paszy i zapotrzebowanie na białko ogólne, a nie strawne, ponieważ pozwala to na lepsze zbilansowanie dawki pod względem potrzeb białkowych przeżuwaczy. Unika się w ten sposób błędu związanego z oznaczeniem strawności białka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siedzę i myślę bo nie jesteś Kolego osobą która pisze bez przemyślenia tematu. Chyba zbyt pobieżnie przeczytałem Twój post. Jeżeli pod pojęciem białko ogólne chodzi Ci o białko dostępne krowie bez względu na to czy zostało strawione w żwaczu czy dopiero w jelicie (upraszczam bo wiadomo o co chodzi!) to oczywiście wycofuję się z krytyki. Przyjąłem, że chodziło Ci pod pojęciem białko ogólne przyjąłeś białko którego ilość została oznaczona metodami chemicznymi. Stąd chyba to nieporozumienie.

A tak ogólnie to w nazewnictwie panuje taki bałagan że czasami jak czytam to nie kapuję o co chodzi.

Pozdrawiam Forumowiczów!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wycofuj się z krytyki Michałek. Bardzo lubię twoje krytyczne spojrzenie. Ułożona dawka nie jest idealna i wprawne oko natychmiast wyłapie "niedociągnięcia". Tworząc tą tabelkę chodziło mi raczej o szymel do dalszej dyskusji i materiał problemowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×