Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
maksymalna

Panele fotowoltaiczne dla firm czy gospodarstw

Recommended Posts

Zastanawiam się czy nie zamontować paneli fotowoltaicznych na dachu swojej kurzarni. Mamy całkiem duży budynek, jest na to sporo dofinansowań i wydaje mi się, że to przyszłościowa inwestycja. A co wy myślicie na ten temat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz otrzymać wsparcie na budowę instalacji 40% (od 1 stycznia 2016 30%) na instalację paneli lub z własnych środków zbudować instalację skorzystać z gwarantowanych taryf. W przypadku taryf gwarantowanych od 1 stycznia 2016r. obowiązują dwie stawki:

- 75 gr/kWh dla instalacji do 3 kW

- 65 gr/kWh dla instalacji powyżej 3 do maximum 10 kWh.

Obecna cena zakupu energii przez zakłady energetyczne to 16 groszy za kWh. Cena ta ma rosnąć po ok. 5% rocznie.

Albo dotacja i sprzedajesz po cenie 0,16 zł/kWh, albo bez dotacji i cena 075 (lub 0,65 zł/kWh dla instalacji powyżej 3 do 10 kWh).

Pozdrawiam Forumowiczów!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz otrzymać wsparcie na budowę instalacji 40% (od 1 stycznia 2016 30%) na instalację paneli lub z własnych środków zbudować instalację skorzystać z gwarantowanych taryf. W przypadku taryf gwarantowanych od 1 stycznia 2016r. obowiązują dwie stawki:

- 75 gr/kWh dla instalacji do 3 kW

- 65 gr/kWh dla instalacji powyżej 3 do maximum 10 kWh.

Obecna cena zakupu energii przez zakłady energetyczne to 16 groszy za kWh. Cena ta ma rosnąć po ok. 5% rocznie.

Albo dotacja i sprzedajesz po cenie 0,16 zł/kWh, albo bez dotacji i cena 075 (lub 0,65 zł/kWh dla instalacji powyżej 3 do 10 kWh).

Pozdrawiam Forumowiczów!

Dzięki za garść konkretnych informacji. 

Jednak się wstępnie zdecydowaliśmy na instalację fotowoltaiczną i nawet już zrobiliśmy jakieś wyceny i prognozy. Ostatecznie chyba padnie na taką firmę z Krakowa - Elve chyba się nazywała, bo przedstawili nam najbardziej atrakcyjne warunki no i specjalizują się w takich dużych instalacjach. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że pomysł jest dobry, choć z natury jestem sceptykiem. W kurniku jest spora korelacja między nasłonecznieniem a poborem prądu, Chodzi o wentylację, więc co dobry pomysł. Pozdrawiam Forumowiczów!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się czy nie zamontować paneli fotowoltaicznych na dachu swojej kurzarni. Mamy całkiem duży budynek, jest na to sporo dofinansowań i wydaje mi się, że to przyszłościowa inwestycja. A co wy myślicie na ten temat?

I jaka decyzja została podjęta? Bedą panele? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wspomniałeś o 1 podstawowej kwestii. Jest limit ilościowy dla osób chcących mieć instalacje do 3KW i limit ilościowy dla instalacji do 10 Kw. Może się okazać że nie ma już miejsca dla nowych osób chcących założyć instalacje do 3kw i zostają tylko ogromne kosztowne do 10 KW.

 

Możesz otrzymać wsparcie na budowę instalacji 40% (od 1 stycznia 2016 30%) na instalację paneli lub z własnych środków zbudować instalację skorzystać z gwarantowanych taryf. W przypadku taryf gwarantowanych od 1 stycznia 2016r. obowiązują dwie stawki:

- 75 gr/kWh dla instalacji do 3 kW

- 65 gr/kWh dla instalacji powyżej 3 do maximum 10 kWh.

Obecna cena zakupu energii przez zakłady energetyczne to 16 groszy za kWh. Cena ta ma rosnąć po ok. 5% rocznie.

Albo dotacja i sprzedajesz po cenie 0,16 zł/kWh, albo bez dotacji i cena 075 (lub 0,65 zł/kWh dla instalacji powyżej 3 do 10 kWh).

Pozdrawiam Forumowiczów!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie polecam zainteresować się fotowoltaiką. Koszt inwestycji zwraca się wprawdzie po około 6 latach, ale po tym czasie macie już czysty zysk. Wielkość instalacji zależy oczywiście od gospodarstwa. Dostępne są również dofinansowania, więc trzeba sprawdzić jaki jest obecnie program w waszym województwie. Trzeba jeszcze wiedzieć o ważnej rzeczy, o której ja sam dowiedziałem się w trakcie całego procesu. W niektórych przypadkach należy sporządzić raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Tak było u mnie. Zlecałem jego wykonanie rzetelnej firmie http://eko-bydgoszcz.pl/  Na ich stronie można znaleźć informacje kiedy taki raport jest niezbędny. Na szczęście wszystko pozytywnie się zakończyło i dostałem pozwolenie na montaż instalacji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Był u nas ostatnio przedstawiciel firmy i namawiał na instalecje solarów. Czy to jest rzeczywiście opłacalne ?

Jak słuchać zapewnień, że za 10 lat się zwróci to chyba długo bo kto wie co będzie za 10 lat.

Jaką to ma wytrzymałośc pogodową ? czy ktoś takie już zakładał na dach ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Do jednego i do drugiego trzeba podejść indywidualnie, bo to dwa osobne tematy i wymagają konkretnych ofert. Inne zapotrzebowanie energetyczne będzie miało gospodarstwo rolne, a inne firma. Dlatego też fachowcy stąd https://levada.pl/fotowoltaika-firme-wybieraj-madrze/ podkreślają by wykonawce wybierać rozsądnie, a najlepiej bazując na doswiadczeniu innych

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem z doświadczenia że fotowoltaika to rozwiązania bardzo niezawodne, warto spróbować przymierzyć się do tematu z dobrą firmą. Taka firma zajmie się też formalnościami.  Warto się śpieszyć jeszcze można skorzystać z dofinansowania. Instalacja może zwrócić się w nawet kilka lat, a potem to już realne oszczędności na każdym rachunku. Przeczytajcie sobie o wszystkim na tvs.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie, że się opłaca i spokojnie można praktycznie na każdym budynku panele zamontować, jeśli ma odpowiednią wystawę. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to skontaktuj sie z firmą Revolt Energy - https://www.revoltenergy.eu/ , oni wszystkim sie zajmą. Sprawdzą, gdzie najlepiej zamontować panele i czy jest na danym dachu taka techniczna możliwość. Ponadto dają rękojmię na dach, po montażu paneli i jako jedyni oferują odbiór paneli po okresie gwarancji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×