Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
Michałek

Wariator jazdy kombajnu

Recommended Posts

Wariator jazdy w moim kombajnie MF dożywa swoich dni. Kilka lat temu wstawiłem od Bizona gdyż oryginalny był zużyty. Wariator od Bizona ma większą średnicę, mniejszą szerokość i cieńszą oś więc jest trochę problemów zwłaszcza z paskami, skutkuje mniejszym zakresem regulacji zmiany prędkości. Ponadto ten od Bizona ma środkowy talerz pływający, a od MF na ostro na wieloklinie. Mam na uwadze cztery rozwiązania tego problemu.

1. Zakup nowego wariatora od Bizona, koszt ok 700 zł.

2. Zakup nowego wariatora do MF, koszt ponad 4500 zł.

3. Regeneracja wariatora MF (nie poszedł na złom!), koszt ok. 2400 zł - 3200 zł w zależności czy wielowpust będzie przedłużony co wpłynie pozytywnie na trwałość.

4. Regeneracja wariatora od Bizona. Koszt ok 1000 zł. Koszt jest wyższy gdyż zmieniana jest trochę jego konstrukcja i materiały co skutkuje znacznie dłuższym okresem eksploatacji regenerowanego niż nowego. Zebrałem opinie od użytkowników tak zregenerowanych wariatorów i potwierdziła się jakość regeneracji.

Co doradzicie?

Pozdrawiam Forumowiczów!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja raczej takimi maszynami póki co nie zamierzam jeździć i jestem zdania, że bardzo ważną kwestią jest to aby również wiedzieć jak przede wszystkim nauczyć się jeździć bezpiecznie samochodem. Bardzo ciekawie o tym napisano w https://www.moszczenica.info/okiem-czytelnika/1470-jak-nauczyc-sie-jezdzic-bezpiecznie-samochodem i zachęcam każdego aby zapoznał się z tym materiałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×