Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
Krwawa Orlica

Cena 1ha ziemi wielkopolska

Recommended Posts

Szukam w necie ale jakos nie moge znalezc wiarygodnej i aktualnej informacji.

 

Chce sprzedac taki kawalek z dziada pradziada, bo w ogole nie jest mi potrzebny, mieszkam gdzie indziej. Uprawia sasiad niby dzierzawca ale od 30 lat nie placi wiec w ogole nic z tego nie ma, tyle tylko ze odprowadza podatek do gminy za ta ziemie. Ja to nawet w plecy jestem - bo spolki wodne place ale to grosze wiec pal licho ;)

 

Z tego co wiem to to jest niecaly ha ziemi ornej i jeszcze z pol ha pastwiska (zagajnik tam wyrosl). Ile by cos takiego moglo kosztowac. Dzierzawca twierdzi, ze swietnie rodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprawdę 100 tys ? Właśnie chciałem się zapytać, a dokładniej gdzie masz tą ziemię ? Sam w dalekiej przyszłości chciałbym mieć ziemię i zacząć coś robić, ale jak 100 tys kosztuje ha ziemi to sam nie wiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W wielkopolsce jest wielu dużych gospodarzy i tam z kupcem nie ma problemu, a w dziejszych czasach na roli można się dorobić więc ludzie po tyle płacą. Jak jest to słaba ziemia to i za 40tyś może kupisz, ale za dobre pole trzeba słono zapłacić. W innych rejonach Polski ceny są zazwyczaj niższe. Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma co się przenosić bo nie warto burzyć swojego zycia z powodu kupna ziemi rolnej. Wielkopolska to województwo dobre gospodarczo i bardzo rolnicze, dlatego warto tam pracować na roli. Problem polega tylko na cenie ziemi i zbyt dużego popytu. Jednak grunty tam są dobre i warto je kupować bardziej niż gdzie indziej bo ziema będzie drożeć. Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×