Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
Renault3213

Wybór ciągnika

Recommended Posts

Witam.

Chcę kupić ciągnik, ale nie wiem do końca jaki, taki ok. od 80 do 100 KM, takie dziesięcioletnie.

Najbardziej spodobał mi się ciągnik Renault. Chciałbym zapytać czy te ciągniki się nie psują i czy są drogie do nich części? 

I jaka jest ich największa wada? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spróbuj popatrzeć na problem inaczej. Orzesz pługiem nie ciągnikiem, siejesz siewnikiem nie ciągnikiem, wozisz przyczepą nie ciągnikiem itd. Spróbuj najpierw zastanowić się nad maszynami tymi które masz i tymi które zamierzasz nabyć dobierając ich wielkość (zapotrzebowanie na moc) do twoich możliwości, a dopiero do tych maszyn dobrać ciągnik. Musisz wziąć pod uwagę nie tylko moc, ale i uciąg. Musisz też wziąć pod uwagę jaką glebę masz, a dokładniej jakie stawia opory podczas uprawy oraz na jaką głębokość sięga warstwa orna, również głębokość potencjalna. Jak byś podał te informację mógłbym Ci odpowiedzialnie pomóc. Pozdrawiam Forumowiczów!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy jak duży masz teren do uprawy, co chcesz na nim uprawiać i jakie fundusze. Ważne, aby był tani w serwisowaniu, może model FT2-8248PE firmy CARRARO, 80km, dostępny na http://farmer.net.pl/. Jest bardzo intuicyjny w użyciu, posiada 12 prędkości, skrzynia biegów mechaniczna. Mają sporo ciągników wszelkiej pojemności w ofercie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×