Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
jaebl

Ursus 11054

Recommended Posts

Przestrzegam przed kupnem tego modelu. Sam się na niego skusiłem i był to wielki błąd.  Mam go od roku i nic tylko ciągłe usterki. Ciągnik ma 200 mth . 3 razy już urwała się linka od sprzęgła. Zerwał się także pasek klinowy, już na początku użytkowania.Wycofują się także wszystkie kołki rozporowe. Płyn hamulcowy wymaga okresowych dolewek. Do tego klimatyzacja skrapla się do kabiny zamiast na zewnątrz. Ponadto! Nawet fragment obudowy rozrządu uległ pęknieciu...Na szybie nie ma żadnej rolety przeciwsłonecznej przez co praca w słońcu jest bardzo uciążliwa. W orce spala prawie 14 litrów na 1 mth ! zdecydowanie cena nie adekwatna względem jakości.Jestem bardzo niezadowolony! Nie polecam! 

Kiedyś Ursus coś sobą reprezentował, a tym modelem całkiem to zbeszcześcił.

Dlatego zawsze warto sprawdzać i czytać recenzje, oponie różnych ludzi na temat ciągników,maszyn rolniczych. Też chciałem zdecydować się na kupno nowej maszyny ale na razie się wstrzymałem. Jednak masz rację że kiedyś Ursus miał swoją renomę a teraz już się słabo prezentuje. Jeśli jednak decydowałbyś się na nowy traktor polecam poczytać trochę na forach i sprawdzonych stronach.

Stare Ursusy były dobrymi ciągnikami, jednak wszystkie ciężkie serie jak i te nowe odsłony ciągników o nazwie "Ursus" nie miejące nic wspólnego z naszym Polskim Ursusem w porówaniu do ciągników swojej klasy są beznadziejne... Pozdrawiam :)

Mój brat ma tego Ursusa i jedyny problem jaki miał to akumulator, który siadł całkiem po roku. Długo szukaliśmy jakiegoś nowego i trafiliśmy na akumulatory AKUM. Niewielki, polski producent, ale za rozsądną cenę robi bardzo dobre jakościowo rzeczy.