Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
kazimierz

ksiegowość

Recommended Posts

Ogólnie to księgowość nie jest taka prosta jak mogłoby się wydawać ale posiadając różnego rodzaju programy możemy sobie w tym pomóc. Z tego co wiem to jest możliwe fakturowanie online, a wystarczy program do wystawiania faktur, który możemy obsługiwać w przeglądarce internetowej żeby wystawić dokument sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kwestie księgowe, podatkowe są dla mnie dość skomplikowane. Staram się jednak dokształcać w tym temacie, zwłaszcza że sam zajmuje się rozliczeniami podatkowymi. Wiecie co to jest schemat podatkowy? Na takie szkolenia obecnie zamierzam się zapisać, na cridotece nie brakuje takich kursów prowadzonych przez najlepszych specjalistów z branży. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat na rynku nie brakuje firm wyspecjalizowanych w prowadzeniu księgowości. Jeśli ja miałabym polecić jakąkolwiek z nich, bez wątpienia byłaby nią firma opisana na stronie https://swidnica24.pl/2022/07/na-co-trzeba-uwazac-w-pracy-ksiegowego/ - posiada w swojej ofercie nie tylko prowadzenie księgowości, ale również inne usługi związane z biznesem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie konkretne cechy powinno mieć biuro rachunkowe bielsko , na które bardzo chętnie byście się zdecydowali? Nie ukrywam, że właśnie jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego biura dla siebie i jeszcze do końca nie wiem, na jakie usługi najlepiej postawić, więc chętnie sprawdzę, co polecacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy uważacie, że księgowością lepiej jest zająć się samodzielnie, czy też rozsądniej jest powierzyć to zadanie jakiejś profesjonalnej firmie? Natknęłam się ostatnio na oprogramowanie firmy wFirma, które jest stosunkowo tanie i podobno bardzo łatwo korzysta się z tej formy rozliczania, bo jest w pakiecie wsparcie specjalistów i ekspertów z różnych dziedzin. Myślę, że warto na taką propozycję postawić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 31.10.2022 o 15:33, werka423 napisał:

Czy uważacie, że księgowością lepiej jest zająć się samodzielnie, czy też rozsądniej jest powierzyć to zadanie jakiejś profesjonalnej firmie? Natknęłam się ostatnio na oprogramowanie firmy wFirma, które jest stosunkowo tanie i podobno bardzo łatwo korzysta się z tej formy rozliczania, bo jest w pakiecie wsparcie specjalistów i ekspertów z różnych dziedzin. Myślę, że warto na taką propozycję postawić.

Uważam, że bez żadnego problemu można się zająć księgowością samodzielnie, ale jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy, to w grę wchodzi tylko i wyłącznie pomoc odpowiedniego systemu. W wFirmie zawsze jest pomoc świetnych specjalistów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 21.03.2022 o 18:43, janina63 napisał:

Przy okazji księgowości.. Rozliczyliście już swoje pity? Ja nie wiem czy w tym roku uda mi się samodzielnie tym zająć. Na stronie:  https://radio5.com.pl/2022/02/jak-rozliczyc-pit-37/ znalazłam wpis, który dosyć szczegółowo instruuje jak rozliczyć swój pit-37. Polecam każdemu.

Ja jestem jeszcze studentem i dotyczy mnie ulga dla studentów. Miałem problem z rozliczeniem swojego PITa, ale na szczęście Twój artykuł mi pomógł!

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dzisiejszych czasach prowadzenie księgowości wymaga zaawansowanych narzędzi i precyzji. Odkryłem, że kluczem do skutecznej księgowości w mojej firmie jest program do e-faktur https://www.lomag.pl/ksef/ Dzięki niemu procesy finansowe stały się znacznie bardziej przejrzyste i efektywne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×