Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
Sultaan

gołębie

Recommended Posts

Około 170 ;) Loty są i wyniki nienajgorsze też :D Hodowla gołębi to pasja, która naprawdę wciąga. Jeśli myślisz o lotach to koniecznie postaw na dobre okazy, po dobrych rodzicach. Nie musisz się lokalnie ograniczać, bo spokojnie możesz kupić gołębia z wysyłką. Są strony jak  https://www.ptakikurierem.pl/  , gdzie szybko i sprawnie można nadać przesyłkę. 
Powodzenia w rozwijaniu hodowli! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hodowla gołębi pocztowych i sportowych jest popularna wśród miłośników ptaków na całym świecie. Gołębie te są hodowane specjalnie do wyścigów lotniczych, gdzie biorą udział w zawodach polegających na szybkości ich powrotu do domu z odległych miejsc. Choć dla wielu osób może to wydawać się nietypowe, to jednak wyścigi gołębi cieszą się ogromną popularnością i mają swoje korzenie w długiej historii.

Hodowla gołębi do lotów wyścigowych jest wymagającym zajęciem, które wymaga od hodowcy poświęcenia czasu, wysiłku i cierpliwości. Gołębie są specjalnie selekcjonowane pod kątem cech, takich jak siła lotu, wytrzymałość, orientacja przestrzenna i szybkość, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki podczas zawodów.

Sam proces treningu gołębi przed zawodami wymaga systematyczności i profesjonalnego podejścia. Gołębie są stopniowo przyzwyczajane do coraz większych odległości i różnych warunków atmosferycznych, aby wzmocnić ich kondycję i umiejętności nawigacyjne.

Wyścigi gołębi są emocjonującym wydarzeniem zarówno dla hodowców, jak i publiczności. Każdy gołąb jest wyposażony w specjalny chip identyfikacyjny, który rejestruje czas powrotu, a wyniki są śledzone i publikowane w czasie rzeczywistym.

Jednakże, istnieje także krytyka wobec wyścigów gołębi, związana głównie z kwestiami związanymi ze zdrowiem i bezpieczeństwem ptaków. Niektórzy uważają, że długie loty mogą być stresujące dla gołębi i mogą narażać je na ryzyko utraty lub uszkodzenia. Dlatego ważne jest, aby hodowcy zachowali odpowiednią troskę i dbałość o zdrowie swoich ptaków, zapewniając im odpowiednią opiekę weterynaryjną oraz warunki życia.

Podsumowując, choć wyścigi gołębi mogą wydawać się nietypowym hobby, to jednak dla wielu osób stanowią one pasjonującą formę rywalizacji i przywiązania do tych pięknych ptaków. Właściwe podejście do hodowli i troska o dobrostan gołębi są kluczowe, aby uczestniczyć w tych wydarzeniach w sposób odpowiedzialny i etyczny.

 

---

polecam:

https://www.martex.net.pl/miod-lipowy-wlasciwosci/

https://www.mtc.org.pl/miod-rzepakowy/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×