Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
rena88

Silosy zbożowe

Recommended Posts

Chcąc kupić silos, nie można sugerować się wyłącznie ceną samego zasobnika. Na rynku dostępnych jest wiele ofert - przykładowo http://www.agroinstal.pl/produkty_dla_rolnictwa/silosy/.  Na co zwrócić uwagę przy wyborze silosa?  Z tego co wiem, aby je efektywnie wykorzystać nie wystarczy kupić sam silos, potrzebne jest jeszcze wyposażenie go w odpowiednio dodatkowe elementy, pasujące do danego modelu. Jak to jest w praktyce? I jeszcze pytanie co do spodu - lepszy będzie lejowaty czy może jednak płaski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam gospodarstwo i hoduje drob, docelowo brojlery. W tamtym roku postawilem silos na pasze, dlugo zastanawialem sie jaki wybrac: czy lejowy czy taki zwykly, chodzilo tez o cene. Ale postawilem na lejowy, wkoncu ciagle pasza jest uzywana i pozwoli na latwe i szybkie oproznianie. Jestem bardzo zadowolony i wszystko wskazuje na to ze zwroci sie w miare szybkim czasie. Co do spadu to wlasnie zalezy do czego potrzebujesz ten silos? A moze postawic jeden plaski a drugi lejowaty? 

Wyposażenie to firma przyjechala wszystko zrobili od poczatku do konca wszystko działa jak nalezy. Ja silos akurat zamawiałem w firmie fermo takze moge smialo polecic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba się zastanowić czy kiedyś będzie plan dostawienia kolejnego silosu i połączenia obydwóch? Wtedy w piaerwszym but prosty a kolejny juz może mieć ukosny. Jesli od razu będzie but skośny raczej nie ma możliwości połączenia z kolejnym, jedynie jakieś skomplikowane przeróbki. Ja mam dwa i w tym drugim (bliżej budynku) jest skośny:

https://www.fermo.pl/produkt-2703-but-zsypowy-skosny-30-stopni-przezroczysty-pod-silos-do-jarzm-ocynkowanych.html 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli rozglądacie się za sprawdzonym producentem silosów zbożowych to polecam wam zapoznać się z ofertą firmy https://zuptor.pl/ Sam korzystam z silosów od nich zakupionych i jestem z nich bardzo zadowolony. Firma ta ma całkiem niezłe ceny, więc warto nawiązać z nimi współpracę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możecie także zapoznać się z ofertą firmy Agro Met z Gdyni. Dostarczają wysokiej jakości silosy lejowe w bardzo atrakcyjnych cenach. My zamówiliśmy stamtąd silosy zbożowe i paszowe. Gwarantują także profesjonalną obsługę klienta oraz szybką realizację zleceń. Osobiście jestem bardzo z nich zadowolony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×