Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
Zenek932566

studia

Recommended Posts

Myślę, że wybór kierunku studiów to dylemat większości maturzystów, 18-letnia osoba nie zawsze zdaje sobie sprawę co tak naprawdę chce robić w życiu i co ją interesuje. Można wejść na stronę uczelni z miasta gdzie chcemy studiować, może to być Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie i sprawdzić jakie mają kierunki. Może coś Was zainteresuje? Można na stronie też sprawdzić warunki rekrutacji, jak takie studia będą wyglądać i ile trwać. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a co powiecie na psychologię ? to wciąż bardzo popularny a przy okazji przyszłościowy kierunek studiów. Jeśli chodzi o uczelnię to na pewno warto poczytać o Warszawskiej Akademii Medycznej https://wam.edu.pl/studia-psychologia/. Mają wieloletnie doświadczenie w kształceniu kadr medycznych, duży nacisk kładziony jest tu na ćwiczenia i praktyki. Studia dostepne zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj najpierw robi się licencjat, a potem magisterkę, chyba że to studia jednolite, ale co ja mogę o tym wiedzieć, mając skończone studia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja już całe szczęście studia kończę, ale dodatkowo chcę zrobić podyplomówkę z pedagogiki specjalnej. Po wstępnych poszukiwaniach, natknęłam się nauczelnię ISP gdzie można je zrobić w pelni online. Pod adresem: https://www.podyplomowka.edu.pl/zapisy-na-studia-podyplomowe  trwają zapisy tutaj. Polecam, szczególnie osobom, ktore wiążą przyszłość z tym zawodem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem obecnie w trakcie przygotowań do matury i moim marzeniem jest rozpoczęcie studiów na Wydziale Lekarskim na uczelni https://amisns.edu.pl/ Zanim podejmę ostateczną decyzję, chciałabym poznać opinie osób, które już tam studiują. Czy ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami? Jak wygląda życie studenckie na AMISNS? Jakie są wyzwania na Wydziale Lekarskim? Czy uczelnia oferuje dodatkowe możliwości rozwoju? Będę wdzięczna za każdą informację i każde doświadczenie, które podzielicie się ze mną. Dzięki!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybór odpowiednich studiów jest ważną decyzją, która może mieć istotny wpływ na przyszłą karierę zawodową i rozwój osobisty. Przed podjęciem decyzji warto przeanalizować kilka kluczowych czynników.

Po pierwsze, należy zastanowić się nad swoimi zainteresowaniami i pasjami. Wybór kierunku studiów powinien być zgodny z naszymi zainteresowaniami oraz tym, co naprawdę nas motywuje i inspiruje. Warto rozważyć, czy dany kierunek będzie satysfakcjonujący i przyniesie nam radość z nauki oraz pracy w przyszłości.

Po drugie, należy uwzględnić perspektywy zawodowe danego kierunku studiów. Warto zbadać, jakie są możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów oraz jakie są trendy na rynku pracy w danym sektorze. Analiza perspektyw zawodowych może pomóc w podjęciu świadomej decyzji oraz zaplanowaniu przyszłej kariery zawodowej.

Po trzecie, warto również wziąć pod uwagę preferencje co do miejsca nauki. Czy bardziej odpowiada nam kształcenie się na uczelni dużej czy małej, czy chcemy studiować w mieście czy na prowincji? Wybór odpowiedniej uczelni może wpłynąć na komfort nauki oraz doświadczenia studenckie.

Dodatkowo, należy również rozważyć aspekty praktyczne, takie jak koszty studiów, dostępność stypendiów czy możliwości pracy w trakcie nauki. Warto również porozmawiać z osobami, które studiują lub pracują w branży związanej z wybranym kierunkiem, aby uzyskać cenne informacje i wskazówki.

Ostatecznie, wybór odpowiednich studiów powinien być przemyślany i oparty na analizie własnych preferencji, celów oraz możliwości. Ważne jest, aby podjąć decyzję, która będzie najlepiej odpowiadać naszym potrzebom i dążeń, zapewniając satysfakcję zawodową i osobistą w przyszłości.

---

https://www.prawda.com.pl/miod-kremowany/

https://www.awangarda.biz.pl/miod/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×