Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
biks

Upadłość przedsiębiorcy

Recommended Posts

Mam pytanie czy jest ktoś tu , kto zaczął swoją upadłość od upadłości firmy- jednoosobowej działalności . Borykam się z tym już od października, został wyznaczony Zarządca sądowy , który stwierdził, że oczywiście wniosek powinien zostać oddalony przez sąd z uwagi na brak majątku . A teraz sprawa utknęła w martwym punkcie bo sądy nie pracują . A prawnik, który prowadzi mi tę sprawę twierdzi , że nie mogę zamknąć ani zawiesić działalności dopóki nie będzie orzeczenia sądu . Dopiero następnym krokiem ma być wniosek o upadłość konsumencką. Przez ten czas muszę płacić Zus , na który od stycznia już nie mam, więc zalegam. Działalności nie prowadzę i tkwię w zawieszeniu. Wszystko miało zakończyć się w max 6 -miesięcy. A do tego momentu prawnik mi powiedział , iż nie mogę złożyć wniosku o upadłość konsumencką, chodź większość zobowiązań były udzielone na osobę fizyczną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wniosek o upadłość firmy może być rozpatrzony na posiedzeniu niejawnym bez rozprawy, a sądy "tylko" nie wyznaczają rozpraw. Proponuję pisać pisma i maile z prośbą o pilne rozpoznanie wniosku, może to pomoże.

https://wierzbicki.dris.pl/upadlosc-przedsiebiorcy/

Ewentualnie skontaktować się z doświadczoną kancelarią. Powinni podpowiedzieć co najlepiej będzie zrobić z tym problemem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że mnie takie rzeczy nie dosięgną i jestem zdania, że właśnie bardzo dobrze jest być przedsiębiorczym i jak najlepiej rozwijać swoją działalność. Zresztą nawet niedawno sam natrafiłem na fajną stronę https://www.tydzienprzedsiebiorczosci.eu/ i jestem zdania, iż o takich kwestiach warto jest pamiętać i w ogóle wiedzieć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×