Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
tal

Problem z dużym ogrodem

Recommended Posts

Hej . Mam duży ogród (2400m²) problem dotyczy mojego trybu pracy i trawy co dwa tygodnie zjeżdżam do domu i w ciągu tych dwóch tygodni tak mi rośnie trawa i inne żyjące w niej rośliny że najpierw muszę traktować ją kosą i dopiero potem kosiarką. Może ja ktoś podobnie i wie jak temu zaradzić?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam 2ha do wykoszenia, łąki nie trawnika, na plaskim trochę, reszta pod górę, dołki, nierówności, kretowiska, dzika jeżyna, skarpy... mam wszystko od sierpa, kosy, podkaszarki, kosiarki po traktorek. No ostatni wygrywa w cuglach. Resztą robi się kosmetyke. Na płaskim jeździ syn, pod górę mąż. Robot nie da rady na tych chaszczach, też rozważaliśmy.

Jedyne rozwiazanie moim zdaniem to wykonanie nasadzen  - tak aby trawy było jak najmniej.

Od siebie polecam kontakt do firmy, która projektuje ogrody: https://trawarica.pl/

W firmie powinni znaleźć jakieś rozwiązanie! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Im większy ogród tym więcej pracy. No i więcej problemów. Wiem, że sporo ludzi zmaga się na przykład z osami, które nie tylko niszczą uprawy, ale też mogą być zwyczajnie niebezpieczne. Dlatego warto się zabezpieczyć. Są na rynku np. tu https://ogrodniczy.com/preparaty-na-osy-i-szerszenie preparaty na osy i szerszenie. Proste w zastosowaniu, ale bardzo skuteczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę ja póki co jeszcze żadnych problemów z moim ogrodem nie miałem, ale jestem zdania, że bardzo ważną sprawą jest to aby wiedzieć jak najwięcej na ich temat. Od siebie chcę wam polecić bardzo dobry wpis https://www.podlane.pl/blog/woda-ze-studni-do-podlewania/ gdyż na pewno dobrze jest wiedzieć czy woda ze studni będzie dobrym wyborem do podlewania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kompletnie nie mam pomysłu na to, jak mógłby wyglądać mój ogród, dlatego korzystam sobie z różnych porad online. Bardzo spodobało mi się to, że można znaleźć artykuły o tematyce ogrodowej na stronie https://domowniczy.pl/ . Proponują tam wiele ciekawych rozwiązań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualnie mamy w planach przeprowadzenie dużego projektu budowlanego i jesteśmy teraz w kluczowej fazie dotyczącej zabezpieczania skarp. Chciałbym zasięgnąć opinii od osób, które miały doświadczenie w tego typu pracach. Czy ktoś z was miał okazję pracować przy stabilizacja skarpy i mógłby podzielić się swoją wiedzą? Jestem także ciekawy, jakie materiały wykorzystywaliście do tego celu. Może mielibyście jakieś rekomendacje? Ostatnio zacząłem słyszeć wiele pozytywnych opinii na temat Concrete Canvas, znanej również jako "beton w rolce". Czy ktoś miał styczność z tym materiałem i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Bardzo dziękuję za wszelkie informacje, jakie możecie mi udzielić. Wasza wiedza i doświadczenie są dla mnie niezmiernie cenne. Pozdrawiam i liczę na Wasze odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o mnie, to uwielbiam spędzać mój wolny czas w ogrodzie, dlatego zdecydowałem się na zakup huśtawka ogrodowa i jestem bardzo zadowolony z wyboru. Posiadają bardzo rozbudowaną ofertę, dostosowaną do najróżniejszych potrzeb klientów. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hydrofor ogrodowy to inwestycja na lata. Dlatego tak ważne jest, by przed zakupem dokładnie zastanowić się nad tym, jakie są nasze potrzeby i wymagania. Cenny przewodnik, który pomoże podjąć właściwą decyzję, można znaleźć na https://fajnyogrod.pl/porady/jak-wybrac-hydrofor-ogrodowy-na-dzialke-rod-_wp23/ więc warto się z nim zapoznać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W moim ogrodzie nie ma wielu drzew, ponieważ nie mam czasu koło tego pracować. Zdecydowaliśmy się na zakup https://domitech.pl/kosiarka-traktorek i od tego czasu koszenie trawnika to sama przyjemność. Bez większego  zmęczenia można mieć zawsze ładnie, krótko przystrzyżony trawnik. Firma Domitech daje gwarancję na sprzedawane produkty, narzędzia, elektronarzędzia i sprzęty do pracy w ogrodzie i nie tylko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×