Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
tal

Jakie ogrzewanie do starego domu

Recommended Posts

Jestem w trakcie generalnego remontu domu stuletniego.. Dom ocieplony,115m², kilka okien trzeba jeszcze wymienić na plastik, na dachu 10-letnia dachówka. Zastanawiam się nad ogrzewaniem, bo aktualnie w kotłowni stoi kopciuch.. Zastanawiałem się nad grzejnikami elektrycznymi + fotowoltaika.. Ma ktoś taki zestaw i może powiedzieć jak koszta w sezonie grzewczym?

Share this post


Link to post
Share on other sites


Moim zdaniem najlepiej sprawdzi się tutaj pompa ciepła. Jak dom jest dobrze zaizolowany i dobrze dobrana pompa to koszty eksploatacji nie są duże. Tylko to jest źródło ciepła niskotemperaturowe, najefektywniej działa z ogrzewaniem podłogowym.


Skoro przeprowadzasz kompleksowy remont, polecam zastanowić się nad położeniem podłogówki. OBecnie w domach juz rzadko kto montuje grzejniki elektryczne - jedynie w sytuacjach w których nie ma możliwości zainstalowania innego rodzaju ogrzewania. Jeśli jednak masz możliwość iść w podłogówkę to montuj - jest o wiele bardziej wydajna. Ogólnie grzejnik elektryczny oraz inne akcesoria warto jest obecnie kupować w Leroy Merlin - chociażby z uwagi na dobrą dostępność osprzętu do montazu ogrzewania, w hurtowniach mogą być niestety spore braki na tym polu.


Fotowoltaika na tak - ale koniecznie zorientuj się o dofinansowanie, obecnie jest bardzo wiele programów na modernizację starszych domów. Powinieneś dostać sporą dopłatę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie sama kwestia ogrzewania jest bardzo ważna i ja jestem zdania, że na dzień dzisiejszy bardzo dobrą opcją może być również posiadanie pompy ciepła woda-powietrze. Sama nawet niedawno w artykule https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/czym-jest-pompa-ciepla-woda-powietrze-czyli-o-rodzajach-pomp-ciepla/ miałąm okazję o niej przeczytać. Jestem przekonana, że to może być bardzo dobra opcja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To że dom jest stary nie oznacza, że nie można go wyremontować. Generalnie to proponowałbym się decydować raczej na bardziej ekologiczne formy ogrzewania. Na myśli mam chociażby ogrzewanie z pomocą paneli na podczerwień. Jedną z firm, która zajmuje się ich montażem jest https://www.oxyly.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że każdy z nas chce się czuc wyjątkowo w swoim domu lub mieszkaniu. Gdzie Wy szukaliscie inspiracji podczas aranżacji waszych wnętrz w domu lub mieszkaniu? Czy ktoś z Was korzystał z portalu https://edoom.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×