Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
MalaMi85

Hobby - ogrodnictwo

Recommended Posts

Ogrodnictwo jako hobby jest to ciekawa sprawa. Fajne jest to że dbasz o rośliny one rosną dają nawet owoce i ty to robisz swoimi rękami. jednak zdarza się czasem tak że rośliny chorują i co wtedy> Wtedy należy użyć różnego rodzaje specyfiki opryski na chore rośliny. Takie rzeczy możesz zakupić tu https://dlaroslin.pl/12132-Srodki-ochrony-roslin--opryski . Warto Dbać o rośliny tym bardziej że są ładne, dają inne życie oraz owoce i warzywa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie żona zajmuje się roślinami, ja bardziej technicznymi projektami w ogrodzie. Ostatnio położyłem takie kratki na podjazd bo żonie zależało żeby uniknąć kostki brukowej i stworzyć utwardzoną powierzchnię, która dalej będzie biologicznie czynna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej ja także jestem zdania, że właśnie gdy chodzi o samo ogrodnictwo to jest bardzo ważna sprawa i jestem zdania, że jak najbardziej fajnie jest wiedzieć czym np. jest automatyczna konewka. Myślę, że niezwykle ciekawie o tym napisano w https://waszekwiaty.pl/kwiaty/automatyczna-konewka-dlaczego-warto-ja-miec i jak najbardziej takie porady bywają bardzo ważne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również jestem zapalonym ogrodnikiem, ale staram się pielęgnować swój ogród w sposób naturalny i ekologiczny. Jeśli chodzi o nawożenie, to wybieram tylko preparaty z eko składem, bez zbędnej chemii. Świetny artykuł na temat naturalnych nawozów ostatnio znalazłam na tym blogu ogrodniczym https://sklepdlaogrodu.pl/pl/blog/Ekologiczne-nawozenie-i-opryski-najpopularniejsze-metody-i-preparaty/262.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć, muszę powiedzieć, że wybór pompy do podlewania może być trochę skomplikowany, jeśli nie jesteś pewien swoich potrzeb. Czytając na temat różnych rodzajów pomp, zauważyłem, że wszystko zależy od źródła wody, jakiego używamy. Ta strona https://lipno-cli.pl/artykul/jak-wybrac-pompe-do/1433361 ma wiele przydatnych informacji na ten temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 29.08.2022 o 09:24, forgot napisał:

U mnie żona zajmuje się roślinami, ja bardziej technicznymi projektami w ogrodzie. Ostatnio położyłem takie geokraty bo żonie zależało żeby uniknąć kostki brukowej i stworzyć utwardzoną powierzchnię, która dalej będzie biologicznie czynna.

To świetnie, że dzielicie się obowiązkami w ogrodzie! Jeśli chodzi o geokraty, rozumiem, że uniknięcie kostki brukowej i zachowanie biologicznej aktywności gleby są ważne. Jeśli zależy Wam na trwałym i efektywnym rozwiązaniu, to zdecydowanie polecam geokraty https://www.ag-geo.eu/produkty/geokrata od firmy AG Geosynthetics. Są one znane z wysokiej jakości i wydajności, co sprawi, że Wasz ogród będzie zarówno stabilny, jak i przyjazny dla roślin. To doskonały wybór dla Waszych projektów ogrodowych!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogrodnictwo jest ciekawym hobby. Na pewno wiesz więc jak trudno jest opiekować się roślinami tak, aby zapewnić im optymalne warunki. Pod adresem: https://perlit24.pl/oferta/agro-perlit-ogrodniczy/ dostępny jest perlit ogrodniczy, który będzie świetnym drenażem. Dzięki temu rośliny na pewno nie będą mieć za dużo wody. Warto zapoznać się z tą ofertą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×