Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
MalaMi85

Hobby - ogrodnictwo

Recommended Posts

Ogrodnictwo jako hobby jest to ciekawa sprawa. Fajne jest to że dbasz o rośliny one rosną dają nawet owoce i ty to robisz swoimi rękami. jednak zdarza się czasem tak że rośliny chorują i co wtedy> Wtedy należy użyć różnego rodzaje specyfiki opryski na chore rośliny. Takie rzeczy możesz zakupić tu https://dlaroslin.pl/12132-Srodki-ochrony-roslin--opryski . Warto Dbać o rośliny tym bardziej że są ładne, dają inne życie oraz owoce i warzywa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie żona zajmuje się roślinami, ja bardziej technicznymi projektami w ogrodzie. Ostatnio położyłem takie kratki na podjazd bo żonie zależało żeby uniknąć kostki brukowej i stworzyć utwardzoną powierzchnię, która dalej będzie biologicznie czynna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej ja także jestem zdania, że właśnie gdy chodzi o samo ogrodnictwo to jest bardzo ważna sprawa i jestem zdania, że jak najbardziej fajnie jest wiedzieć czym np. jest automatyczna konewka. Myślę, że niezwykle ciekawie o tym napisano w https://waszekwiaty.pl/kwiaty/automatyczna-konewka-dlaczego-warto-ja-miec i jak najbardziej takie porady bywają bardzo ważne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim hobby również jest ogrodnictwo :) ciągle wyszukuję nowych sposobów na lepszą pielęgnację roślin. Niedawno odkryłam humus https://www.target.com.pl/produkty/humus - świetnie sprawdza się praktycznie pod każdą roślinę jako podłoże. Można go wymieszać z glebą, dzięki czemu rośliny mogą przyswoić więcej składników odżywczych. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również jestem zapalonym ogrodnikiem, ale staram się pielęgnować swój ogród w sposób naturalny i ekologiczny. Jeśli chodzi o nawożenie, to wybieram tylko preparaty z eko składem, bez zbędnej chemii. Świetny artykuł na temat naturalnych nawozów ostatnio znalazłam na tym blogu ogrodniczym https://sklepdlaogrodu.pl/pl/blog/Ekologiczne-nawozenie-i-opryski-najpopularniejsze-metody-i-preparaty/262.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×