Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
biks

Docieplenie poddasza

Recommended Posts

Każdy materiał ma swoje wady i zalety. Wełna jest niepalna, można ją położyć samodzielnie. Za to łatwo o niedokładności, a ty samym o mostki termiczne. Trzeba ją układać dokładnie. Celuloza powinna być układana przez wyspecjalizowaną firmę. Materiał samogasnący, izolacja ciągła - bez mostków, nie lubiana przez kuny. Piana - musi być układana przez firmę. Izolacja ciągła, samogasnąca.

Sam miałem podobny dylemat rok temu. Leży u mnie wełna skalna. Kupowana w Leroy Merlin. Tak jak pisałem ma dobre parametry, poza tym można sobie poradzić kładąc samodzielnie.

Brałem pod uwagę pianę, jednak jest to nowa technologia i nie miałem żadnej sprawdzonej ekipy z polecenia, tak wieć postanowiłem nie ryzykować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedną z nowocześniejszych metod ocieplania i docieplania budynków jest izolacja natryskowa. Piana PUR jest bardzo uniwersalna, może bowiem być stosowana do dachów, poddaszy użytkowych oraz oczywiście również do fundamentów, ścian oraz rur ciepłowniczych. Jej właściwości zaprezentowano na stronie https://izo-home.pl/ Ta znana od wielu lat w budownictwie piana jest świetnym sposobem do ocieplania oraz izolacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×