Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
krzysztofagriculture

Przechowywanie ziemniaków

Recommended Posts

Zależy ile masz tych ziemniaków... Ja u siebie zrobiłam tak: miałam stary budynek nie używany tak naprawdę. Trochę go odnowiłam i zainstalowałam wentylatory dachowe z http://www.wentylatorysklep.pl/wentylatory-dachowe,27.html aby był dobrzy przepływ powierza. Budynek jest stary więc jest w nim zimno dodatkowo wentylatory regulują temperaturę. Dzięki temu nie muszę się martwić o to, że zmieniaki "rosną". Oczywiście tak jak napisałam wszystko zależy ile masz tych ziemniaków i jakie masz ewentualne środki pieniężne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie wilgotność powietrza w piwniczce jest niższa od prawidłowej wynoszącej 90%. Temperatura dla ziemniaków jadalnych powinna wynosić 6-8 stopni Celsjusza. Literatura podaje trochę inny zakres temperatury (7-12 stopni Celsjusza), ale moje doświadczenie jest inne. Bardzo ważną sprawą dotyczącą przechowywania ziemniaków jest temperatura podczas zbioru, która nie powinna być niższa niż 8 stopni Celsjusza, a najlepiej tak co najmniej 12 stopni Celsjusza.

Pozdrawiam Forumowiczów!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przygotować piwnicę to zapewnić odpowiednią temperaturę i wilgotność. Ziemniaki przez pierwsze 10 dni należy przechowywać w temperaturze ok. 14 stopni Celsjusza aby zagoiły się uszkodzenia powstałe w czasie zbioru. Następnie przez ok. miesiąc powinny być schładzane do temperatury przechowywania. Kiedyś ziemniaki leżały przykryte łętami na polu przez miesiąc od momentu wykopania do chwili załadowania do piwnicy. Te etapy przechowywania ziemniaki przechodziły na polu. W piwnicy są stałe warunki i zazwyczaj problem z odpowiednią wentylacją konieczną dla tych etapów przechowywania. Obecnie jest inna technologia zbioru. Kombajn, przyczepa, piwnica tego samego dnia i ziemniaki gniją. Przechowalnia jest tak zaprojektowana i zbudowana aby ziemniaki mogły do niej trafić już w dniu wykopania, a piwnica nie jest do takiego zbioru przygotowana. Raczej należy sobie w tym wypadku postawić pytanie jak należy przygotować ziemniaki do przechowywania w piwnicy. Odpowiedź na tak postawione pytanie jest w pierwszej części tego postu. W piwnicy jeżeli jest możliwość wentylacji to niewielkie ilości można włożyć od razu. Jeżeli kupujemy ziemniaki od rolnika to warto zapytać kiedy były wykopane i w jakich warunkach były przechowywane i wtedy można podjąć decyzję czy ziemniaki od razu do piwnicy czy należy je przygotować do przechowywania. Pozdrawiam Forumowiczów!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaskoczyły mnie informacje w artykule dot warzyw  jak duży udział mają właśnie ziemniaki w ilości spożywanych warzyw. Nawet jeśli trendy w spożyciu ziemniaków są odwrotne to jesteśmy dużym graczem w tej dziedzinie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o przechowywanie warzyw i owoców warto wyposażyć swój magazyn w wentylator cyrkulacyjny tj. https://www.wentylatorysklep.pl/wentylator-cyrkulacyjny-tk-circu-500-3f.html. Cyrkulacja powietrza poprawia mikroklimat w obiekcie, co przekłada się na większą wydajność i Twój zysk, który jest “wiatrem w żagle” każdego biznesu. Temperatura - to jeden z kluczowych czynników mających wpływ na prawidłowe i płynne działanie wielu gałęzi przemysłu. Utrzymanie jej na odpowiednim poziomie jest konieczne zwłaszcza w obiektach produkcyjnych oraz tam, gdzie magazynuje się zapasy, np. artykuły spożywcze. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×