Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
jammes

Wykończenie dachu i poddasza

Recommended Posts

Witam
Temat powtarzany wiele razy ale pytanie o taką konkretną sytuację: dachówka ceramiczna, pełne deskowanie, drewno zamówione teraz w grudniu bezpośrednio z tartaku, niesuszone, konstrukcja dachu raczej skomplikowana-co dalej- papa czy membrana oraz ocieplenie piana czy wełna? Następnie czym wykończyć skosy (poddasze użytkowe)- płyta k-g? Coś innego lepszego ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiele różnych konstrukcji, wiele różnych wad i zalet.

Najtrwalsze rozwiązanie to pełne deskowanie, papa i wełna. Podatne na błędy wykonawcze, ale z drugiej strony wiele ekip ma doświadczenie z tą technologią. Zamiana deskowania na membranę to oszczędność, ale dach jest mniej trwały (choć 25 lat powinien wytrzymać) i bardziej podatny na działania gryzoni lub kun.

Piana daje nieco lepsze parametry termoizolacyjne, ale gorsze akustyczne i przeciwpożarowe, jeśli to kogoś obchodzi. Dodatkowo jest kilka rodzajów pian - sztywne i szczelne (zamkniętokomórkowe), które mogą pękać tracąc szczelność, elastycznie i przepuszczalne (otwartokomórkowe) przy których w naszym klimacie warto jednak zastosować folię paroizolacyjną i wentylację po dachówkami podobnie jak w przypadku wełny.

Pytanie, które właściwości są dla ciebie ważniejsze.

Od siebie polecam kontakt z tą ekipą od dachów oraz wykończeń: https://adrem.org.pl/uslugi/uslugi-dekarskie/ Doradzą jakie będzie tutaj odpowiednie wykończenie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie że tylko przez firmę. Nie powinno się działac pół-środkami, bo to sie tylko odbije na naszym portfelu. Pamietajcie tez od razu przy wykańczaniu poddasza o jego ociepleniu. Bo co innego to ocieplenie elewacji, a co innego poddasza w tym np. ocieplenie podłogi styropianem. W amitec robią i tak i taki. Tutaj na ich stronie widać czym się zajmują https://www.amitec.com.pl/kopia-produkty-1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli szukacie sprawdzonej firmy, która zajmuje się projektowanie i montażem elewacji lub dachów z płyt warstwowych, to mogę Wam polecić ofertę na stronie - https://maxmont.pl/ . Sam zdecydowałem się skorzystać z ich oferty i jestem bardzo zadowolony z uzyskanych rezultatów. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć! Czy ktoś z Mogilan miał ostatnio zrobiony dach i może polecić dobrego dekarza? Czy w okolicy są jakieś renomowane firmy dekarskie, które oferują kompleksowe usługi? Jakie są Wasze doświadczenia z dekarzami w Mogilanach https://dekkart.pl/dachy/mogilany/ i okolicach? Czego powinienem szukać przy wyborze dekarza, żeby mieć pewność, że praca zostanie wykonana solidnie i profesjonalnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do dekarza to trudna sprawa nie za bardzo się orientuje ale na pewno mogę polecić firmę od wykończeniówki https://kul-bud.pl/. Robili mi mieszkanie zdalnie tz. ja byłam zdalnie bo akurat pracowałam wtedy w Angli i potrzebowałam ekipy która mi wykończy mieszkanie. Zamówiłam ich w sumie telefonicznie a po odbiór dotarłam juz na miejsce. W sumie pierwszy raz coś takiego zrobiłam ale jestem zadowolona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

My na poddaszu mamy aż dwa balkony, dwa okna są umieszczone na większej ścianie i udało się tam wykonać balkony. Niestety nie ma pomysłu do ich urządzenia, na początek trzeba po remoncie tam jeszcze wszystko uporządkować a potem pomyśleć o dekoracjach, zakupach mebli. Na https://warsawnow.pl/jak-urzadzic-balkon-na-nowy-sezon/ trochę porad udało się mi znaleźć. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×